Irena Maura Aghová

Vztahuje se k

Společnost a vzdělávání: Děti musí mít budoucnost

Paní Šichtařová se zaobírá ve svém zajímavém článku o školním vzdělávání zajímavými otázkami o základním školství a jeho úrovni. Přidávám se s několika postřehy.

Společnost: O útěše a neútěše

10.března » blog.idnes.cz
Máte špatnou náladu? Dotírají na Vás zlé myšlenky? Nejde Vám práce od ruky a nejste schopni se zbavit tíživého pocitu strachu,úzkosti, napětí a skleslosti? Už v dávných dobách se lidé zabývali tímto stavem mysli.

Společnost: Změna světa předpokládá změnu mentality člověka

16.února » blog.idnes.cz
Na Internetu se setkáváme s čím dál vyšším množství snah o růst a rozvoj osobnosti. Bylo by hezké, kdyby se o tento potřebný trend zajímali hlavně lékaři a jiní renomovaní odborníci, namísto manažerů. O tom tento článek.

Berete warfarin? Moje životní zkušenost

1.února » blog.idnes.cz
Článek pojednává o zdraví a nemoci a léku Warfarin, o kterém kolují různé názory, úvahy a závěry z laických i pseudo-odborných kruhů. Nicméně, ke svým problémům se člověk musí postavit osobně a čelem.

Společnost: O mýtech a skutečnostech

7.ledna » blog.idnes.cz
Pojednání o dávných mýtech a současných mýtech, které nás provázejí denně, aniž si uvědomujeme jejich význam a smysl. O tom tento článek.

Společnost: O smyslu příběhů a jejich přínosu

31.prosince » blog.idnes.cz
I když se pokládáme za vzdělanou a kulturní společnost, chybí nám příběh, který má poutavost, zápletku a poučení. Současná pohádka to neumí zařídit. O tom tento článek.

Politika: Zákony pro všechny, ale ne pro každého

30.listopadu » blog.idnes.cz
Tuzemské právo České republiky tvoří právní řád, skládající se ze zákonů a právních předpisů různé právní síly. Právní vědomí je znakem vyspělosti, ale také problémem. O tom tento článek.

Politika: O tom, co nás spojuje a co rozděluje

21.listopadu » blog.idnes.cz
Hodně slýcháme a čteme o tom, jak je naše společnost rozdělena, ale málo o tom, co nás spojuje. Cílem článku je úvaha o stavu společnosti a jejích cestách.

Politika: O možném novém programu ČSSD

9.listopadu » blog.idnes.cz
ČSSD je historickou politikou stranou. Od roku 1870 do roku 1890 zaznamenáváme počátky její činnosti a až do dnešní doby její dějiny mapují historii moderní samostatný stát. Kam se má nyní vydat? O tom tento článek.

Společnost: Dějiny a současnost

30.října » blog.idnes.cz
Vztah k rodinným předkům, přecházejícím generacím, je tradiční a zakotvený v člověku. Čím by měl být 28. říjen být? Vzpomínkou na předky, kteří nám nejsou nyní ještě vzdáleni. Nejde tedy jen o dějiny, ale i o dnešek.

Politika: Volby! To je taky politika, ne?

13.října » blog.idnes.cz
O počestnosti a o měřítku lidského mínění, práva a etiky, kdo je počestný, se moc nebavíme. A přesto,nějakým způsobem lidé na počestnost myslí, i když jinými slovy. O tom tento článek.

Společnost: Svět se stále mění přiměřeně stavu

30.září » blog.idnes.cz
Téměř denně se setkáváme s reakcemi lidí nejrůznějších směrů vzdělání na jisté změny, které vnímáme s nostalgií, s radostí či obavami. Co je dobře a co je vlastně špatně?
Jan Pavel II. - 264. papež
Korupce - Zneužití postavení nebo funkce v politice
Václav Klaus - 2. prezident ČR
Václav Havel - První prezident České republiky
Miloš Zeman - Prezident ČR
Věci veřejné - Politická strana

Tato informační stránka o Irena Maura Aghová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Irena Maura Aghová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes