Herman Aleš

Vztahuje se k

Lékaři z Prahy a Vídně provedli trojnásobnou transplantaci ledvin

5.prosince » globe24.cz
Praha - Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) spolu s kolegy z Vídně dnes provedli první trojnásobnou mezistátní transplantaci ledvin od žijících dárců v Evropě.

Trojnásobná transplantace ledvin spojila 6 lidí z ČR a Rakouska

5.prosince » EuroZprávy.cz
Praha - Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) spolu s kolegy z Vídně dnes provedli první trojnásobnou mezistátní transplantaci ledvin od žijících dárců v Evropě.

Jeden dárce orgánů může zachránit až 10 nemocných

3.listopadu » ZDN.cz
Jeden zemřelý dárce orgánů může zachránit až deset nemocných. Letos bylo v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) dárců 108, za posledních 30 let celkem 2652.

Pocta na dárcům orgánů. V areálu IKEM mají pamětní desku se jmény

2.listopadu » ČRo Regina
V areálu Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze je od čtvrtka pietní místo připomínající dárce orgánů. Na takzvané Zdi života jsou napsaná jména pacientů z posledních třiceti let, celkem jich bylo přes 2 600.

Lékaři mu nahradili srdce a játra naráz. Nemohl čekat

30.srpna » iHNED.cz
Pacient dostal při unikátní operaci srdce i játra od jednoho dárce. Náročná operace byla nevyhnutelná. "Nepřipustili jsme variantu, že by pacient kvůli nestabilnímu krevnímu oběhu játra nedostal," říkají lékaři. Tři měsíce po operaci se devětapade...

Obézním s cukrovkou může pomoci laserový zásah ve dvanáctníku

26.května » MedNews
Praha 25. května (ČTK) - Obézním pacientům s cukrovkou druhého typu by mohl pomoci laserový zásah v tenkém střevě. Endoskopický zákrok bez nutnosti operace bude testovat pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), první pacienti by...

Dva osudy – Kočandrle a Čuba

1.dubna » Nová republika
Zdeněk Hrabica 1. 4. 2017 Než čas oponou trhnul a než jsme hromadně vstoupili do bran té největší svobody a demokracie – počínaje 17.listopadem 1989,před níž vlastně, jak jsme následně uvědomováni, jsme vlastně nikdy nic pozitivního nezažili. Do d...

Ve věku 83 let zemřel transplantační chirurg Vladimír Kočandrle

1.dubna » MedNews
Praha 31. března (ČTK) - Ve věku 83 let ve čtvrtek zemřel chirurg Vladimír Kočandrle. V roce 1984 vedl tým, který jako první v tehdejším Československu provedl úspěšnou transplantaci srdce. O úmrtí lékaře a někdejšího ředitele pražského Institutu ...

Dobrá zpráva z IKEM! Evakuace pacientů nebude nutná

„Jsem velice rád, že se našla technologie, která ušetří pacienty evakuace a že komfort pacientů nemusíme narušit převozem do jiných nemocnic," uvedl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Dobrá zpráva z IKEM! Evakuace pacientů nebude nutná.

29.ledna » Hospital IN
„Jsem velice rád, že se našla technologie, která ušetří pacienty evakuace. Ředitel nemocnice Aleš Herman mě informoval, že lze technicky zabezpečit parovod nemocnice až do konce topné sezóny a pak problém vyřešit. Jsem nesmírně rád, že komfort pac...

IKEM zrušil evakuaci, parovod se podařilo opravit

29.ledna » globe24.cz
Praha - Chystaná evakuace pacientů z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se v pondělí neuskuteční.

IKEM zrušil plánovanou evakuaci, parovod byl opraven

29.ledna » EuroZprávy.cz
Praha - Chystaná evakuace pacientů z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) se v pondělí neuskuteční.

Tato informační stránka o Herman Aleš zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Herman Aleš" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes