Mariana Ambrožová

Vztahuje se k

Proces blahořečení salesiána Tita Zemana se blíží ke konci

Komise kardinálů a biskupů při včerejším zasedání Kongregace pro kauzy svatých ukončila římskou fázi procesu blahořečení slovenského salesiána Tita Zemana. Posledním krokem v procesu jeho beatifikace bude rozhodnutí papeže.

Zástupci ukrajinské charity přijíždějí do Olomouce

20.února » Rádio Proglas
Do Olomouce dnes dorazí zástupci Caritas Mariupol z východu Ukrajiny. Do čtvrtka se seznámí s chodem hospicové péče v tuzemsku a prohlédnou si sociální podnikání v charitních zařízeních.

Na Velehradě budou poutníky vítat nové sochy

18.února » Rádio Proglas
Porota vybrala podobu nových soch pro Velehrad. Návrhy umělci posílali do soutěže, kterou loni vyhlásilo Arcibiskupství olomoucké ve spolupráci s Maticí velehradskou.

Zdravotní stav kardinála Vlka je stabilizovaný

18.února » Rádio Proglas
Zdravotní stav kardinála Miloslava Vlka, který trpí rakovinou plic s metastázemi do kostí, se včera prudce zhoršil. Lékařům se ale jeho stav v noci podařilo stabilizovat a emeritní pražský arcibiskup není v přímém ohrožení života.

Ekumenická rada zve na květnový Kirchentag

10.února » Rádio Proglas
Ekumenická rada církví ČR zve na Kirchentag. Křesťanský program, letos s mottem „Ty mě vidíš“, se bude konat v Berlíně a Wittenbergu v závěru května.

Diakonie ČCE bude mít nového ředitele

27.ledna » Rádio Proglas
Podle rozhodnutí synodní rady Českobratrské církve evangelické z tohoto týdne se od dubna stane novým ředitelem Diakonie Jan Soběslavský – dosavadní ředitel brněnského střediska a člen správní rady.

Tříkráloví koledníci se vydali také do ulic ukrajinského Lvova

24.ledna » Rádio Proglas
Poprvé také na Ukrajině se do domácností s vánoční zvěstí a žádostí o příspěvek na charitní dílo vydali koledníci Tříkrálové sbírky. S českým projektem je seznámili jejich spolupracovníci z Oblastní charity Znojmo.

Pořadatelé světového setkání mládeže s papežem zveřejnili termín akce

23.ledna » Rádio Proglas
Další Světové setkání katolické mládeže, které po polském Krakově bude napříště hostit Panama, se uskuteční v lednu. Častěji se přitom tato akce koná v době letních prázdnin.

Papež píše novému americkému prezidentovi

20.ledna » Rádio Proglas
Donald Trump dnes složil přísahu a stal se tak 45. prezidentem Spojených států Amerických. Přísahal na dvě Bible – historickou a svoji vlastní, kterou má z dětství. Vzkaz mu zaslal také papež František.

Církev v Panamě se připravuje na světové setkání mladých katolíků

13.ledna » Rádio Proglas
V Panamě dnes tamní biskupové končí své týdenní plenární zasedání. Mezi probíranými tématy byla i příprava Světových dní mládeže, které se v této středoamerické zemi uskuteční v roce 2019.

„Herodes měl strach a uzavřel se sám do sebe,“ řekl papež při mši na Tři krále

6.ledna » Rádio Proglas
Papež František ve vatikánské bazilice právě teď dopoledne sloužil mši svatou k dnešní slavnosti Zjevení Páně, lidově Tří králů. Při bohoslužbě také jáhen ohlásil dny, na které letos připadají pohyblivé svátky.

Z očekávaných událostí na slavnost Zjevení Páně

6.ledna » Rádio Proglas
Východní křesťané v noci zahájí vánoční oslavy. Juliánským kalendářem se řídí například společenství Řecké starostylní církve na pražském Smíchově, které se k liturgii sejde před 22. hodinou. 6. ledna očekáváme také další události:
Papež František - 266. papež katolické církve

Tato informační stránka o Mariana Ambrožová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mariana Ambrožová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes