Mariana Ambrožová

Vztahuje se k

Lidé v Česku si připomínají události roku 1939 i 1989

Lidé po celé České republice si připomínají výročí 17. listopadu, které odkazuje k událostem v roce 1939 a 1989. Shromáždění se konala na místech, kde se události uskutečnily, i na velkých náměstích, kde vystupovali historici, politici, pamětníci ...

Cena Paměti národa pro Františka Líznu ve Šmrncu

14.listopadu » Rádio Proglas
17. listopadu budeme slavit mezinárodní den studentů a tento den přinese mnoho zajímavého. Například společnost Post Bellum bude slavnostně udílet Ceny paměti Národa. V Českých Budějovicích v tento den začne setkání mládeže „Dny důvěry“ ve stylu T...

Lékaři bez hranic přibližují život v uprchlických táborech

9.listopadu » Rádio Proglas
Situaci vybraných uprchlických táborů v Libanonu, Keni, Iráku, Tanzanii a na řecko-srbské trase přibližuje nový web české kanceláře mezinárodní humanitární a zdravotní organizace Lékaři bez hranic.

Z očekávaných událostí v pátek 3. listopadu

3.listopadu » Rádio Proglas
Papež František bude ve svatopetrské bazilice ve Vatikánu sloužit zádušní mši za biskupy a kardinály zemřelé v uplynulých 12 měsících, včetně českého kardinála Miloslava Vlka. Bohoslužbu můžete od půl dvanácté sledovat živě na Televizi Noe. V páte...

Papež: Světci jsou jako vitráže v chrámech, kterými proniká světlo

1.listopadu » Rádio Proglas
Papež František se u příležitosti dnešní slavnosti Všech svatých s poutníky ve Vatikánu pomodlil polední modlitbu Anděl Páně. V promluvě hovořil o významu dnešního dne a připomněl i oběti nedávných teroristických útoků.

Bratr Alois z Taizé navštívil Súdán i Jižní Súdán

18.října » Rádio Proglas
Týden Chartúmu, hlavním městě Súdánu, strávil představený ekumenické komunity Taizé bratr Alois. Na místo se přesunul po týdenním pobytu v Jižním Súdánu.

Rytířský řád v Kambodži dostali pracovníci Charity ČR

17.října » Rádio Proglas
Charita Česká republika obdržela jedno z nejvyšších státních vyznamenání v Kambodži – Královský řád Sahametrei. Jedná se o vyznamenání určené cizincům, které se uděluje za služby králi a kambodžskému lidu.

Kongregace pro východní církve si připomíná 100 let existence

12.října » Rádio Proglas
100 let od založení Kongregace pro východní církve v roce 1917 papežem Benediktem XV. připomněla dnešní mše svatá, kterou v římské bazilice Santa Maria Maggiore vedl papež František.

Středoškoláci si zkusili volby do Poslanecké sněmovny

7.října » Rádio Proglas
Volby na nečisto si v úterý a ve středu vyzkoušeli studenti bezmála 300 středních škol. Svůj hlas odevzdalo přes 40 tisíc studentů. Vybírali z politických stran, hnutí a koalic, které do Poslanecké sněmovny za dva týdny kandidují.

Egyptští křesťané se modlí za Evropu a duchovní obrodu místních

2.října » Rádio Proglas
Z návštěvy koptských křesťanů v Egyptě, kterou zorganizovala ekumenická komunita bratří z Taizé, se vrací asi stovka evropských účastníků. Za poznáním menšinového křesťanského společenství se vypravila také kolegyně Mariana Ambrožová.

Volby v Německu a další očekávané události

24.září » Rádio Proglas
V Německu se konají volby do spolkového sněmu. Své poslance volí také obyvatelé Nového Zélandu a ve Francii se konají senátní volby. V neděli 24. září očekáváme také další události:

Východočeská Choceň hostila Misijní den

23.září » Rádio Proglas
Například na promítání filmů o Bangladéši mohli zavítat účastníci dnešního Misijního dne ve východočeské Chocni. Program tam vyvrcholil mší svatou s přijetím nových členů Papežského misijního díla dětí.
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog
Papež František - 266. papež katolické církve

Tato informační stránka o Mariana Ambrožová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mariana Ambrožová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes