Mariana Ambrožová

Vztahuje se k

Stavěním sněhuláků děti pomáhají školákům v Africe

Na podporu projektu Kola pro Afriku, který se věnuje sběru, opravám a převozu jízdních kol pro děti v Africe, poputuje i letos výtěžek iniciativy, která zve školáky k stavění sněhuláků.

Papež v Temucu: Pane, učiň z nás tvůrce jednoty

V kázání při bohoslužbě na vojenském letišti Maquehue u chilského města Temuco papež František vyzýval k jednotě. Celkem čtyřikrát zopakoval modlitbu „Pane, učiň z nás tvůrce své jednoty.“

Křesťané se scházejí při Aliančním týdnu modliteb za obnovu církve

9.ledna » Rádio Proglas
„Církev se musí neustále budovat. A bude vždy chátrat a vždy se znovu obnovovat,“ takový citát má v podtitulku aktuální Alianční týden modliteb za obnovu církve.

Koptský patriarcha Tawadros vysvětil novou katedrálu

8.ledna » Rádio Proglas
U příležitosti vánočních svátků, které podle východní tradice připadly na sobotu, vysvětil koptský patriarcha Tawadros II. katedrálu v budovaném novém egyptském hlavním městě nazvaném Nová Káhira.

Po svatojakubské cestě se loni vydal rekordní počet poutníků

6.ledna » Rádio Proglas
Více než 300 tisíc lidí se loni vydalo po svatojakubské cestě do španělského Santiaga de Compostela. Počet poutníků byl loni o více než 20 tisíc vyšší než v roce 2016 a tří set tisícovou hranici překonal poprvé.

Čeští a moravští biskupové: Prosíme, přijďte k volbám

5.ledna » Rádio Proglas
K účasti při nadcházející volbě prezidenta vyzývají čeští a moravští biskupové. „Volte po zralé úvaze, neboť toto rozhodnutí nás všech má v demokratické společnosti skutečně význam a ovlivní další směřování naší země,“ napsali pastýři tuzemských d...

Silvestrovské setkání komunity Taizé příští rok přivítá Madrid

31.prosince » Rádio Proglas
Bratři z komunity Taizé ve Francii od 70. let zvou mladé křesťany různých denominací, aby přelom roku strávili na setkání v některém z evropských velkých měst. Dvakrát tuto akci hostila Praha. Poprvé tuto příležitost příští rok získá hlavní město ...

Svět 2017 - souhrn událostí končícího roku

29.prosince » Rádio Proglas
V posledním vydání pořadu Všimli jsme si v letošním roce přinášíme souhrn významných událostí s letopočtem 2017, jak je zaznamenala zpravodajská redakce Proglasu.

Koleduje se na Slovensku i Rakousku, v Česku vrcholí přípravy

28.prosince » Rádio Proglas
Koledování v Rakousku organizuje sdružení katolické mládeže, na Slovensku hnutí eRKo. V Česku vrcholí přípravy Tříkrálové sbírky, pořadatelé například dokončili elektronický informační systémy, které umožní sledovat použití darovaných peněz.

Před kostelem svaté Ludmily v Praze rozdávala charita lidem polévku

23.prosince » Rádio Proglas
Pracovníci Arcidiecézní Charity Praha připravili rybí polévku pro lidi v nouzi. Vánoční pokrm potřebným dnes rozdávali před kostelem svaté Ludmily na náměstí Míru v pražských Vinohradech.

Z očekávaných událostí 23. prosince

23.prosince » Rádio Proglas
Rybovka na Hlaváku – takový název nese každoroční akce, při které stovky lidí zpívají Rybovu Českou mši vánoční v hale pražského Hlavního nádraží. Začátek představení, ke kterému se mohou připojit i náhodní kolemjdoucí, začíná hodinu po poledni. V...

Řádové sestry v Itálii provozují charitativní svatební salon

22.prosince » Rádio Proglas
Vybrat si svatební šaty a zároveň přispět na charitu mohou nevěsty v Itálii. Speciální svatební salón si otevřely sestry z augustiniánského kláštera svaté Rity v Cascie ve střední Itálii.
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog
Papež František - 266. papež katolické církve

Tato informační stránka o Mariana Ambrožová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mariana Ambrožová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes