Mariana Ambrožová

Vztahuje se k

24. květen je dnem modliteb za křesťany v Číně

24.května » Rádio Proglas
Čínští katolíci dnes putovali k Panně Marii, Pomocnici křesťanů v Šešanu v Šanghaji. Papež František při nedělní promluvě před modlitbou Regina Coeli vyzval k duchovnímu spojení v modlitbách s čínskými křesťany.

Z očekávaných událostí v úterý 23. května

23.května » Rádio Proglas
Prezident Miloš Zeman odpoledne na Pražském hradě přijme poslance za hnutí ANO a kandidáta na ministra financí Ivana Pilného, který by v čele zmíněného resortu měl nahradit Andreje Babiše. V úterý 23. května očekáváme i další události:

Evangelický synod: Zajímejme se, komu dáme důvěru

20.května » Rádio Proglas
Podzimní volby do Poslanecké sněmovny i výběr nové hlavy státu začátkem příštího roku jsou příležitostí ovlivnit roli, kterou bude Česká republika hrát v následujících letech v evropské i světové politice – také tato slova zaznívají v prohlášení, ...

V Praze zasedá evangelický synod

19.května » Rádio Proglas
Hospodaření, změnám církevních zřízení a řádů, novému logu nebo volbám farářů pro různé úkoly se věnují delegáti 34. synodu Českobratrské církve evangelické. Třídenní jednání začalo v Praze včera.

Modlitby za politickou situaci i další očekávané události dneška

19.května » Rádio Proglas
Ženské řády působící v České republice zvou k modlitbě za spravedlnost a moudrost při vedení našeho státu. V pátek 19. května 2017 očekáváme i další události:

Biskupové i řeholní sestry zvou k modlitbám za politickou situaci

16.května » Rádio Proglas
V reakci na současné politické dění v Česku se všechna společenství řeholních sester v tuzemsku spojí k modlitbám za spravedlnost a moudrost při vedení státu. Pozvání k modlitbě zveřejnili i biskupové českých a moravských diecézí.

Podle výzkumu Charity splácí půjčky více než polovina českých rodin

11.května » Rádio Proglas
Tři pětiny rodin v Česku splácejí nějakou půjčku. V průměru dluží přes půl milionu korun, průměrná měsíční splátka dosahuje výše 6 700 korun. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnila Charita Česká republika.

Tomáš Halík získá cenu Papežské rady pro kulturu

9.května » Rádio Proglas
Cenu Per artem ad Deum, v překladu Uměním k Bohu, letos obdrží Tomáš Halík. Vyznamenání uděluje Papežská rada pro kulturu.

Církevních azylů v Německu přibývá

1.května » Rádio Proglas
Náboženské organizace v Německu stále častěji poskytují běžencům takzvaný církevní azyl. Loni jej dostala i skupina běženců, která měla být vrácena do České republiky, kde požádala o azyl poprvé.

S egyptskými katolíky slavil papež František mši svatou

29.dubna » Rádio Proglas
Papež František dnes pokračuje ve své návštěvě Egypta, kterou zahájil včera. Nejprve navštívil tamní pravoslavné, muslimy i kopty. Dnešek římský biskup věnoval setkání s egyptskou katolickou menšinou. Na jeho cestě ho doprovází pravoslavný konstan...

Vyzkoušet si práci Lékařů bez hranic mohou lidé v centru Brna

27.dubna » Rádio Proglas
Polní nemocnici ode dneška představuje organizace Lékaři bez hranic na náměstí Svobody v Brně. Interaktivním způsobem zájemcům ukazuje činnost v místech poznamenaných ozbrojenými konflikty, přírodními katastrofami či epidemiemi.

Do Taizé přijel patriarcha Bartoloměj I.

26.dubna » Rádio Proglas
Konstantinopolský patriarcha Bartoloměj I. včera zavítal do francouzské vesnice Taizé, kde sídlí ekumenická komunita bratří, kteří každý týden přijímají mladé lidi z celého světa k duchovnímu načerpání.
Papež František - 266. papež katolické církve
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog

Tato informační stránka o Mariana Ambrožová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mariana Ambrožová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes