Mariana Ambrožová

Vztahuje se k

„Církev a společnost vás potřebuje,“ píše papež mladým

21.března » Rádio Proglas
„Setkání a rozhovory s mladými lidmi jsou pro mne velmi důležité,“ uvedl dnes papež František v poselství ke 32. Světovému dni mladých. Ten se tradičně v jednotlivých diecézích po celém světě připomíná na Květnou neděli nebo ve dnech blízko tomuto...

Papež František se chystá do Egypta

20.března » Rádio Proglas
Egyptská církev s radostí přijala zprávu o tom, že papež František 28. a 29. dubna navštíví jejich zemi. František přijal pozvání zástupců katolíků, koptů, tamní vlády i představitelů muslimské univerzity Al Azhar.

Válka v Sýrii trvá šest let

15.března » Rádio Proglas
Válka v Sýrii vypukla po krvavém potlačení protivládních protestů v roce 2011. Podle údajů OSN nepokoje vyhnaly z domovů každého druhého Syřana. Konec nepokojů je zatím v nedohlednu.

V Maďarsku bude nově Velký pátek státním svátkem

9.března » Rádio Proglas
Velký pátek jako státní svátek budou letos poprvé slavit také v Maďarsku. O zavedení nového, v pořadí 11. dne pracovního volna, rozhodl tamní parlament.

Prahu navštívil ukrajinský řeckokatolický arcibiskup Svjatoslav Ševčuk

7.března » Rádio Proglas
O roli řeckokatolické církve na Ukrajině i o své zkušenosti na Majdanu v letech 2013 a 2014 promluví v Praze dnes a zítra arcibiskup ukrajinské řeckokatolické církve Svjatoslav Ševčuk, který zavítal do České republiky.

První pátek v březnu se konají setkání ke Světovému dni modliteb

3.března » Rádio Proglas
Ženy mnoha křesťanských tradic po celém se každý první pátek v březnu scházejí ke společným modlitbám. Texty pro letošní Světový den modliteb připravila skupina z Filipín.

K dostání je nový hebrejský slovník

2.března » Rádio Proglas
Na pulty knihkupectví se dostává nový česko-hebrejský a hebrejsko-český slovník. Na zhruba osmi stech stranách překládá slova moderního jazyka užívaného v Izraeli.

O propuštění Petra Jaška bude jednat ministr zahraničí

24.února » Rádio Proglas
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v neděli navštíví Súdán. Bude s tamními představiteli jednat o možném propuštění Čecha Petra Jaška, informovala ČTK.

Proces blahořečení salesiána Tita Zemana se blíží ke konci

22.února » Rádio Proglas
Komise kardinálů a biskupů při včerejším zasedání Kongregace pro kauzy svatých ukončila římskou fázi procesu blahořečení slovenského salesiána Tita Zemana. Posledním krokem v procesu jeho beatifikace bude rozhodnutí papeže.

Zástupci ukrajinské charity přijíždějí do Olomouce

20.února » Rádio Proglas
Do Olomouce dnes dorazí zástupci Caritas Mariupol z východu Ukrajiny. Do čtvrtka se seznámí s chodem hospicové péče v tuzemsku a prohlédnou si sociální podnikání v charitních zařízeních.

Na Velehradě budou poutníky vítat nové sochy

18.února » Rádio Proglas
Porota vybrala podobu nových soch pro Velehrad. Návrhy umělci posílali do soutěže, kterou loni vyhlásilo Arcibiskupství olomoucké ve spolupráci s Maticí velehradskou.

Zdravotní stav kardinála Vlka je stabilizovaný

18.února » Rádio Proglas
Zdravotní stav kardinála Miloslava Vlka, který trpí rakovinou plic s metastázemi do kostí, se včera prudce zhoršil. Lékařům se ale jeho stav v noci podařilo stabilizovat a emeritní pražský arcibiskup není v přímém ohrožení života.
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog
Papež František - 266. papež katolické církve

Tato informační stránka o Mariana Ambrožová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mariana Ambrožová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes