Mariana Ambrožová

Vztahuje se k

Divadlo na Orlí v Brně, 17. března, operety, čirá radost

9:46 » Opera PLUS
Opravdu nepříliš často se recenzent poddá čisté radosti ze zhlédnutého a podlehne osobnímu, ryze subjektivnímu zážitku. Samozřejmě, že je při příchodu do kteréhokoli divadla vždy znovu připraven na to, že jej inscenace nějak překvapí, to překvapen...

Květné neděli předchází Týden modliteb za mládež

17.března » Rádio Proglas
Zítra začíná Týden modliteb za mládež, který vyvrcholí tradičně na Květnou neděli slavením Světového dne mládeže a setkáním s diecézními biskupy.

Romské oběti druhé světové války si lidé připomněli v Brně

8.března » Rádio Proglas
Muzeum Romské kultury v Brně včera připomínalo 75. výročí velkého transportu Romů, kteří se stali obětí genocidy. Z protektorátu Čech a Moravy byli převezeni do vyhlazovacího tábora Auschwitz II-Birkenau.

Evangelíci zveřejnili text na podporu čínským křesťanům

6.března » Rádio Proglas
Potom, co včera Brnem prošel průvod na podporu zhruba sedm desítek čínských křesťanů žádajících v Česku o azyl kvůli pronásledování ve své vlasti, se k jejich podpoře vyjádřila také Synodní rada Českobratrské církve evangelické.

Papež František navštíví v červnu Ženevu

2.března » Rádio Proglas
V souvislosti se 70. výročím založení Světové rady církví, navštíví letos v červnu papež František sídlo této instituce v Ženevě. Ve Vatikánu to dnes oznámili předseda Papežské rady pro jednotu křesťanů kardinál Kurt Koch a generální sekretář Svět...

Sněmovna poslala do dalšího projednávání návrh na zdanění náhrad církvím

28.února » Rádio Proglas
Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila komunistický návrh na zdanění náhrad církvím a náboženským společnostem v souvislosti s majetkovým vyrovnáním. Proti byli ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Návrh nyní projedná rozpočtový a ústavně-právní výbor.

Dokument o kostele v Mostě měl premiéru v chrámu, o kterém pojednává

26.února » Rádio Proglas
Dokumentární film o historii kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě mohli lidé poprvé vidět minulý týden přímo v prostorách tohoto chrámu.

Na Slovensku skončila první část procesu blahořečení mučedníka komunismu

24.února » Rádio Proglas
Po téměř pěti letech při veřejném zasedání arcibiskupského tribunálu v Bratislavě skončila první fáze procesu blahořečení Jana Havlíka, bohoslovce Misijní společnosti svatého Vincence z Pauly, mučedníka komunistického režimu.

Symbol kalicha se vrátil do průčelí Týnského chrámu

21.února » Rádio Proglas
Římskokatolická farnost Matky Boží nechala znovu umístit pozlacený kalich s hostií do průčelí Týnského chrámu na Staroměstském náměstí v Praze. Na místo se dílo vrátilo po téměř 400 letech, aby připomínalo, že tento chrám býval od počátku 15. stol...

Bratislavská arcidiecéze slaví 10. výročí vzniku

19.února » Rádio Proglas
Svým dekretem někdejší papež Benedikt XVI. 14. února 2008 zřídil bratislavskou arciciecézi, když rozdělil církevně-správní celek arcidiecéze bratislavsko-trnavské. Událost si věřící v Bratislavě připomněli v sobotu.

Na Floridu přicházejí projevy soustrasti z celého světa

16.února » Rádio Proglas
19letý útočník ve středu na střední škole ve městě Parkland na Floridě zavraždil 17 lidí a dalších 15 zranil. Útočil střelnou zbraní, kterou legálně koupil. Ujištění o modlitbách a projevy účasti přicházejí z celého světa.

Dřevěný altán bude v Chrástu sloužit také jako venkovní kaple

31.ledna » Rádio Proglas
Jako místo pro odpočinek i otevřená zahradní kaple bude sloužit nový dřevěný altán, který na své farské zahradě buduje sbor Českobratrské církve evangelické v Chrástu u Plzně.
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog
Papež František - 266. papež katolické církve

Tato informační stránka o Mariana Ambrožová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mariana Ambrožová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes