Mariana Ambrožová

Vztahuje se k

Z očekávaných událostí v sobotu 22. dubna

22.dubna » Rádio Proglas
V Praze se uskuteční Národní pochod pro život a rodinu. Proglas od 10 hodin odvysílá zahajovací mši svatou, kterou bude ve svatovítské katedrále sloužit kardinál Dominik Duka. V sobotu 22. dubna očekáváme i další události:

Kniha radí, jak hlásat evangelium neslyšíčím

21.dubna » Rádio Proglas
Publikaci o tom, jak přibližovat radostnou zvěst evangelia s ohledem na svět neslyšících, představuje katechetická sekce České biskupské konference. Zdroj cirkev.cz

Svěcení pomocného biskupa bude v Ostravě poslední květnovou neděli

13.dubna » Rádio Proglas
Svěcení nového pomocného biskupa ostravsko-opavské diecéze Martina Davida se uskuteční v neděli 28. května v 15 hodin v katedrále Božského spasitele v Ostravě.

Zlatou holubici míru dostali pracovníci Televize Noe

5.dubna » Rádio Proglas
Jednu ze třiceti zlatých holubic míru dnes v Litvínově převzal ředitel televize Noe Leoš Ryška. Putovní vyznamenání mu i celému týmu křesťanské televize dal salesián pater Benno Beneš.

V keňském Itibu mají novou sanitku, přispěli i Češi

30.března » Rádio Proglas
V nemocnici v keňském Itibu, kde pracují čeští lékaři, nově slouží sanitka. Na její pořízení přispěli i věřící ostravsko-opavské diecéze.

Papež František: Mír nemůže být založen na hrozbě nukleární války

28.března » Rádio Proglas
Papež František zaslal vzkaz účastníkům konference Organizace spojených národů, na které se projednávají nástroje pro zákaz jaderných zbraní vedoucí k jejich úplnému vymizení.

Operu Brundibár nastudovaly děti ve Francii

28.března » Rádio Proglas
Šest desítek dětských zpěváků představilo v divadle ve francouzském městě Toulouse operu Brundibár pražského rodáka Hanse Krásy.

„Církev a společnost vás potřebuje,“ píše papež mladým

21.března » Rádio Proglas
„Setkání a rozhovory s mladými lidmi jsou pro mne velmi důležité,“ uvedl dnes papež František v poselství ke 32. Světovému dni mladých. Ten se tradičně v jednotlivých diecézích po celém světě připomíná na Květnou neděli nebo ve dnech blízko tomuto...

Papež František se chystá do Egypta

20.března » Rádio Proglas
Egyptská církev s radostí přijala zprávu o tom, že papež František 28. a 29. dubna navštíví jejich zemi. František přijal pozvání zástupců katolíků, koptů, tamní vlády i představitelů muslimské univerzity Al Azhar.

Válka v Sýrii trvá šest let

15.března » Rádio Proglas
Válka v Sýrii vypukla po krvavém potlačení protivládních protestů v roce 2011. Podle údajů OSN nepokoje vyhnaly z domovů každého druhého Syřana. Konec nepokojů je zatím v nedohlednu.

V Maďarsku bude nově Velký pátek státním svátkem

9.března » Rádio Proglas
Velký pátek jako státní svátek budou letos poprvé slavit také v Maďarsku. O zavedení nového, v pořadí 11. dne pracovního volna, rozhodl tamní parlament.

Prahu navštívil ukrajinský řeckokatolický arcibiskup Svjatoslav Ševčuk

7.března » Rádio Proglas
O roli řeckokatolické církve na Ukrajině i o své zkušenosti na Majdanu v letech 2013 a 2014 promluví v Praze dnes a zítra arcibiskup ukrajinské řeckokatolické církve Svjatoslav Ševčuk, který zavítal do České republiky.
Papež František - 266. papež katolické církve
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog

Tato informační stránka o Mariana Ambrožová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mariana Ambrožová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes