Romana Anděrová

Vztahuje se k

Pětirucí šikulové z pražské zoo: Jak se chápan chápe dobrot?

3.listopadu » Aha!
Chápani jsou stromoví akrobaté s »pěti rukama« a využívají toho i při hodování. Milují mladé svěží plody a lístky. Kvůli takové dobrotě se pověsí hlavou dolů. Nevěříte? Vydejte se třeba do pražské zoo a uvidíte.

Ochlazování slůněte Rudiho: Nejlepší sprcha je písečná!

6.července » Aha!
Písečná sprcha, to je blaho. A pro devítiměsíční slůně Rudiho v pražské zoo také veliká legrace. Při této hře se sloní benjamínek také učí, jak se ochladit a udržovat správnou hygienu. V tomhle vedru ideální zábava.

Gorilí hádka v pražské zoo: Dej sem lano, nebo tě přetrhnu!

16.června » Aha!
Není každý den posvícení ani v gorilím světě. Přesvědčil se o tom v pražské zoo i goriláček Nuru (4), když se s ním ve venkovní expozici pustila do křížku teta Bikira (21).

Klokan skokan: Ocas je moje kormidlo!

10.května » Aha!
V zimě jim to »klouže« a nesmí ven. Teď si už v pražské zoo užívají, milují sluníčko a čerstvou trávu. K snědku. Jó klokan, ten se má... Stoličku k odpočinku a kormidlo pro dlouhé skoky má stále při sobě. Všechno zařídí jeho multifunkční ocas.

Lamy jsou jak děti!

24.února » Aha!
Dvě mláďata lam guanako dovádějí v pražské zoo. Jejich hrátky ani »pusinkování« ale rozhodně nejsou samoúčelné.

Exotický krasavec pluje po Vltavě!

9.února » Aha!
Pestrobarevné překvapení na Vltavě! Na hladině řeky v pražském Braníku se zabydlel mezi obyčejnými kachnami sameček exotické kachničky mandarínské.

Goriláček Ajabu: Jejda, vždyť mě roztrhnete!

7.února » Aha!
Malý gorilí sameček Ajabu je v pražské zoo na roztrhání. O prcka se přetahoval s jeho mámou Shindou šestiletý nevlastní bráška Kiburi. Chtěl si s ním nejspíš hrát.

Otužilá moucha bez křídel: Běhá po sněhu jakoby se nechumelilo!

25.ledna » Aha!
Hubené nožičky, na těle žádný tuk ani sval, přesto si to vesele štráduje po sněhových závějích. Vypadá jako pavouk, ale není. Venku mráz a po šumavském Boubíně si spokojeně běhá jakoby se nechumelilo pavoučnice sněžná, otužilá moucha bez křídel.

Gorilí samec Richard dnes v pražské zoo slaví 25. narozeniny: Otec 6 mláďat miluje jídlo!

9.listopadu » Aha!
Všechno nejlepší, Richarde! Stříbrohřbetý samec gorily nížinné, otec první české gorilky Moji (11) a dalších pěti synů, dnes v pražské zoo slaví 25. narozeniny. Čeká na něj velký dort plný vitaminů.

Psi pralesní v pražské zoo: Vynesli čtyřčata z nory!

28.října » Aha!
Roztomilá čtyřčata vyvedli v těchto dnech poprvé z nory psi pralesní v pražské zoo. Máma je stále kojí, ale ve všem ostatním jí s péčí o potomky pomáhá i svědomitý otec.

Stromoví akrobaté skotačí v pražské zoo: Chápani se jistí pátou »rukou«!

8.září » Aha!
Stromoví akrobaté, opice s pátou »rukou«, tedy s nejdokonaleji chápavým ocasem na světě – to jsou chápani středoameričtí. Neuvěřitelnými kousky ve větvích stromů baví návštěvníky pražské zoo.

Tato informační stránka o Romana Anděrová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Romana Anděrová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes