Petr Andrle

Vztahuje se k

OSOBNOST: Omne vivum ex ovo

23.ledna » Neviditelný Pes
Když jednoho podzimního dne roku 1822 oznámila hospodyně dvornímu radovi a slovutnému básníkovi Johannu Wolfgangu Goethovi, že v předpokoji jeho rozsáhlého výmarského sídla čeká pan Purkyně z Prahy, nemohla ho více potěšit.

SPOLEČNOST: Kam se to řítíme?

21.ledna » Neviditelný Pes
Váš to nerozčílilo? Inu to, jak nám české feministky (ani nevím, kdo jsou) v nedávných vyjádřeních bojují proti krásným (jako vždy) veršům Jiřího Žáčka.

HISTORIE: Páter Koniáš na vnitru?

19.ledna » Neviditelný Pes
Vznik „Centra proti terorismu a hybridním hrozbám“ na českém ministerstvu vnitra můžeme posuzovat různě. V každém případě lze konstatovat, že na takové opatření má ministerstvo (potažmo vláda) plné právo. Co z toho bude a bude-li to vůbec k něčemu...

FEJETON: Náš černý kos Pepa

16.ledna » Neviditelný Pes
Někomu by se to mohlo v diskusích mezi Putinem, Babišem, Zemanem a Trumpem zdát neprosto bezvýznamné, až nicotné. To je ovšem otázka hodnot, které vyznáváme.

POLITIKA: Nápady čtenáře detektivek

12.ledna » Neviditelný Pes
Mezi námi, nežijeme si špatně. A přesto. Již před lety jsem si varující komentář k tomu, že od roku 1993 si na státní dluh neustále půjčujeme a že špatně dopadneme, přečetl na internetu jedné kavárny v době své zahraniční dovolené.

SPOLEČNOST: Z dob, kdy se žito jmenovalo „rež“

6.ledna » Neviditelný Pes
V posledním vydání Lidových novin minulého roku jsme si mimo jiné mohli přečíst zajímavá fakta o oblibě irské whisky mezi našimi občany. Češi si tento nápoj oblíbili a podle uvedeného textu (vydala čtk) každá třetí sklenka whisky vypitá u nás je i...

ONDŘEJNÍK: Tajemství Bezručova pramene

5.ledna » Neviditelný Pes
Beskydský Ondřejník je velice zajímavý přírodní i kulturní fenomén. Je opředený pověstmi (Ondráš, divoká Hanka) a z hlediska přírodního je na něm stále co obdivovat a nacházet.

OSOBNOST: Několikery Vánoce s Karlem Mayem

24.prosince » Neviditelný Pes
Bylo mi dvanáct. Myslím, že by mi většina dnešních dvanáctiletých nevěřila, že se něco takového vůbec mohlo stát. Bylo to v době předvánoční, když se mě jednou o přestávce na školním hřišti zeptal Pepík Janíčků, jestli čtu májovky.

GLOSA: Spisovatelstvím proti zločinu

21.prosince » Neviditelný Pes
Kdysi jsem popsal, jak mě napadla naprosto otřesná myšlenka, což se mi občas stává. Inspirací mi tenkrát byla zpráva z novin, která sice nebyla na předních stranách, avšak i ona sama byla hrůzná.

HISTORIE: Smutná jubilejní vyprávění

17.prosince » Neviditelný Pes
Velice často se mi stává při pohledu na kalendář, že si uvědomuji, kolik promarněných příležitostí nastalo (data jubilejí) tím, že jsme si nepřipomněli vzácné syny a dcery našeho národa jen proto, že kvůli dřívějším zákazům a omezením byli z našeh...

POLITIKA: V Ostravském muzeu pečou sto let staré perníčky

15.prosince » Neviditelný Pes
Že je v tomto státě chaos a nepořádek (lepší by bylo použít jeden francouzský výraz pro nevěstinec), na to jsme si již, ač mnohdy neradi, tak nějak zvykli. Jsme totiž o tom dnes a denně přesvědčováni zprávami, které nám přinášejí řekl bych přímo j...

SPOLEČNOST: Vyjeďte si na kolečkových bruslích...

7.prosince » Neviditelný Pes
V poslední době jsme zaplavováni spoustou informací. Musím přiznat, že mnohé z nich vypadají zajímavě. Jenže hodně z nich počítá s tím, že mnohé znalosti uložené v našem vědomí jsou zkreslené. Nebo nepřesné.
ODS - Politická strana
ČSSD - Přední levicová politická strana

Tato informační stránka o Petr Andrle zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Andrle" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes