Petr Andrle

Vztahuje se k

HISTORIE: Na okraj debaty o Kalergim

12.července » Neviditelný Pes
V pátek 7. 7. 2017 jsem si přečetl text nazvaný HISTORIE: Listování v Kalergim. Při veškeré úctě k podepsanému autorovi (Jiří Suk) musím říci zcela otevřeně, že nehodlám polemizovat s jeho citacemi, pouze se mi nelíbí tento jeho úvodní text, respe...

HISTORIE: Mýty kolem „sociálního demokrata“ Masaryka

24.června » Neviditelný Pes
Já jsem o tom již mnohokrát psal, jenže to zřejmě nepomáhá. Tak například se neustále omílá mýtus o tom, že T. G. Masaryk byl vlastně sociální demokrat. Svého času si dokonce Miloš Zeman ve své pracovně v Lidovém domě pověsil na zeď jeho obraz. Ni...

POLITIKA: Matematika - slabá stránka sociální demokracie

23.června » Neviditelný Pes
Před několika dny se v diskusi o reálné či nereálné vizi čtyřicetitisícové minimální mzdě objevovaly názory nejrůznější. Záměr hájil mimo jiné i předseda poslaneckého klubu ČSSD Mgr. Bc. Roman Sklenák.

GLOSA: Je mikrotén onou demokracií?

22.června » Neviditelný Pes
Onehdá jsme seděli s mým přítelem Bedřichem, který je nejen starší, ale i vzdělanější a zkušenější než já. To, že jsme seděli v hospodě, nijak nevadilo, ani to, že jsme pili červené, což se do venkovské hospody konec konců moc nehodí.

POLITIKA: Pryč s kolotočáři a zrádci všemi!

17.června » Neviditelný Pes
S „geniálním“ návrhem přišel ve čtvrtek na sjezdu odborového svazu Kovo sociálně demokratický senátor a předseda horní komory Milan Štěch.

GLOSA: U nás by to jako v Americe asi nešlo

26.května » Neviditelný Pes
Tak jsem si vám nedávno přečetl, že v New Yorku začali vyrábět Trumpovy sušenky. Doslova se v té zprávě píše toto.

FEJETON: Dodatečný dík Alexandru Klimentovi

4.května » Neviditelný Pes
Nevím, kolik mi bylo přesně let, ale hodně málo, když se mi dostala do ruky kniha Alexandra Klimenta s názvem Bezúhonní. Vydala ji v roce 1968 Mladá fronta v nákladu 9 500 výtisků, když jeden z každých výtisků stál deset korun.

GLOSA: Zajímavá hádanka dnešních dnů

15.dubna » Neviditelný Pes
Nedávno mi jeden dobrý přítel poslal zajímavou hádanku. Jsem přesvědčen, že zaujme i vás všechny, i když mnozí ji zřejmě nebudete umět vyluštit hned. Někteří možná ano, ale zase vám bude žinantní její vyluštění zveřejnit.

FEJETON: Je to prý někde támhle...

14.dubna » Neviditelný Pes
Je tomu již více než 110 let, kdy Lewis Nixon objevil nové principy zvukové navigace, které o devět let později, v roce 1915, francouzský fyzik Paul Langevin připravil k praktickému použití v tehdy již běsnící a nesmyslné první světové válce.

VZPOMÍNKA: Spolužák Benda

6.dubna » Neviditelný Pes
Každý z nás má nějaký kultovní film. Mezi těmi mými zaujímá zvláštní čestné místo film Sedm statečných. Byl u nás uveden před mnoha lety a řekl bych, že je stále aktuální. Z těch sedmi mám rád všechny. Zavřu oči a přicházejí - Chico, Harry Luck, L...

OSOBNOST: Letos tomu bude sice již 200 let, ale...

31.března » Neviditelný Pes
Tento text je plný vyprávění o českých cestovatelích, lékařích, přírodovědcích, botanicích, vědcích a historicích, o nichž jsme toho donedávna moc nevěděli, nebo dodneška moc nevíme.

ÚVAHA: Abychom uměli více než internet

30.března » Neviditelný Pes
Ačkoli každý z nás si zřejmě dokáže připomenout nějaké údobí, kdy se mu nechtělo něco se učit, vesměs je učení jako poznávání něčeho nového spíše radostnou záležitostí.
ODS - Politická strana
ČSSD - Přední levicová politická strana

Tato informační stránka o Petr Andrle zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Andrle" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes