Petr Andrle

Related to

PRÁVO: Ukradl Bakala opravdu slunce?

20.October » Neviditelný Pes
Jako kluk jsem se nějakou dobu domníval, že milionáři jsou lidé, kteří nám chtějí ukradnout slunce, což mi svého času vnuknul Jiří Wolker svojí pohádkou.

ÚVAHA: Odstíny našich myslí...

28.September » Neviditelný Pes
Já vám nevím, proč tolik lidí protestuje proti současné Zemanově pročínské politice. Ono to s tou Zemanovou nebo, chcete-li, páně prezidentovou Čínou totiž není tak zcela jednoznačné.

SPOLEČNOST: Pokud jde o kult svatováclavský...

27.September » Neviditelný Pes
Středeční státní svátek je v kalendáři označen poněkud připitoměle. Svátek má Václav a je to den české státnosti. V něm ovšem svatý Václav nemá formálně místo. Proč?

SPOLEČNOST: Tenký led jakýchkoli dotací, ale...

23.August » Neviditelný Pes
Je mi naprosto jasné, že téma dotací, zejména dotací evropských, funguje na mnohé jako červený hadr v místě, kterému říkáme plaza de toros. Píši tento text v duchu již dlouho a zaslouží si tedy, aby byl napsán i fyzicky. I když, jak jsem předeslal...

SPOLEČNOST: Velice pilní příborští stavitelé

20.August » Neviditelný Pes
Když letošního 19. dubna přebíral v odpoledních hodinách ve Španělském sále Pražského hradu starosta Příboru Ing. Bohuslav Majer pro svoje město titul „Historické město roku 2015“, měli jsme mnozí, nikoli pouze příborští, opravdovou radost.

OSOBNOST: Misionářem i ve své rodné zemi

18.August » Neviditelný Pes
V březnu tohoto roku se v metylovské farnosti udála významná změna. Duchovní služby se ujal P. Antonín Bernáček, který se vrátil do vlasti po více než čtyřiceti letech prožitých v cizině. Narodil se 22. 5. 1914 ve Frýdku. Studoval ve Francii, kde ...

OSOBNOST: V roce 1905 byl přijat „lex Parma“

16.August » Neviditelný Pes
Za několik měsíců, 25. listopadu 2016, si nejen turistická veřejnost připomene, že uplynulo devadesát pět let od smrti JUDr. Edvarda Parmy (1853-1921). Nezapomenutelným způsobem se zapsal do dějin rodného kraje.

SPOLEČNOST: Znají všichni to Palackého heslo?

13.August » Neviditelný Pes
Dnešní starostky a starostové, stojící v čele našich obcí, mají často starostí a práce nad hlavu. Není jim co závidět. Pojďme se jen tak pro zajímavost podívat, jaké starosti (a úspěchy) mohl mít starosta před sto padesáti lety. Například v pořadí...

HISTORIE: Zde poznal Franz Kafka poprvé ženu

11.August » Neviditelný Pes
Lázně Jeseník jsou nás poměrně známé, avšak jejich historie i historie lázní v okolí je pro naše občany pojmem poněkud neznámým. Jak tomu bylo například s nedalekými Zlatými Horami? Po Vincenci Priessnitzovi (1799-1851) se v oblasti Jeseníku pokou...

OSOBNOST: Čech, který naučil Evropu lyžovat

8.August » Neviditelný Pes
Já vím, že je stále ještě žhavé léto, ale nebude to zas tak dlouho trvat, kdy si vyrazíte pro změnu na lyže do rakouských Alp.

SPOLEČNOST: Strašná společenská tragédie naší doby

V předvečer 21. června 1880 se konala ve Frenštátě pod Radhoštěm poněkud neobvyklá slavnost. Místní učitel Alois Pelikán byl dekorován „Stříbrným křížem“ císaře Františka Josefa I.

HISTORIE: Úžasní Svitákové z Hukvald

Vůbec prvním sériově vyráběným automobilem na území Čech a Moravy a jeden z prvních automobilů na světě vůbec, byl vyroben v dnešní firmě Tatra a nesl název NW Präsident.
ODS - Politická strana
ČSSD - Přední levicová politická strana

Tato informační stránka o Petr Andrle zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Andrle" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2016 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes