Petr Andrle

Vztahuje se k

OSOBNOST: Příběh architekta Moučky

11.září » Neviditelný Pes
1. prosince 2017 bude na Lázeňském náměstí Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné slavnostně pokřtěna kniha „Životodárné údolí – od Lázní Skalka až k Beskydskému rehabilitačnímu centru v Čeladné 1902-2017“.

GLOSA: Co mě naplnilo značnou skepsí...

8.září » Neviditelný Pes
Dávno je již tomu, kdy jsem zvědavě sledoval televizní přenosy ze zasedání horní sněmovny Parlamentu ČR. V rámci jakési příchozí „demokracie“ jsme se domnívali, že to „je ono“. Nebylo, a po několika probdělých nocích jsem pochopil, že není nad kva...

SPOLEČNOST: Přivedla žebráka na mizinu....

5.září » Neviditelný Pes
Stávalo se, zejména v době mého duševního zrání poznamenaného odporem k autoritám, že mi můj tatínek velice trpělivě vysvětloval, že není třeba hovořit pohrdlivě například o knihách a autorech tehdy tak zvané povinné četby.

GLOSA: „Kádry rozhodují vše...“

4.září » Neviditelný Pes
Nedávno jsem si přečetl v Lidových novinách takový zajímavý článek. Už to samo osobě je zajímavé, protože těžko bych hledal další mediální titul, v němž bych si přečetl nějaký zajímavý článek.

HISTORIE: Na okraj debaty o Kalergim

12.července » Neviditelný Pes
V pátek 7. 7. 2017 jsem si přečetl text nazvaný HISTORIE: Listování v Kalergim. Při veškeré úctě k podepsanému autorovi (Jiří Suk) musím říci zcela otevřeně, že nehodlám polemizovat s jeho citacemi, pouze se mi nelíbí tento jeho úvodní text, respe...

HISTORIE: Mýty kolem „sociálního demokrata“ Masaryka

24.června » Neviditelný Pes
Já jsem o tom již mnohokrát psal, jenže to zřejmě nepomáhá. Tak například se neustále omílá mýtus o tom, že T. G. Masaryk byl vlastně sociální demokrat. Svého času si dokonce Miloš Zeman ve své pracovně v Lidovém domě pověsil na zeď jeho obraz. Ni...

POLITIKA: Matematika - slabá stránka sociální demokracie

23.června » Neviditelný Pes
Před několika dny se v diskusi o reálné či nereálné vizi čtyřicetitisícové minimální mzdě objevovaly názory nejrůznější. Záměr hájil mimo jiné i předseda poslaneckého klubu ČSSD Mgr. Bc. Roman Sklenák.

GLOSA: Je mikrotén onou demokracií?

22.června » Neviditelný Pes
Onehdá jsme seděli s mým přítelem Bedřichem, který je nejen starší, ale i vzdělanější a zkušenější než já. To, že jsme seděli v hospodě, nijak nevadilo, ani to, že jsme pili červené, což se do venkovské hospody konec konců moc nehodí.

POLITIKA: Pryč s kolotočáři a zrádci všemi!

17.června » Neviditelný Pes
S „geniálním“ návrhem přišel ve čtvrtek na sjezdu odborového svazu Kovo sociálně demokratický senátor a předseda horní komory Milan Štěch.

GLOSA: U nás by to jako v Americe asi nešlo

26.května » Neviditelný Pes
Tak jsem si vám nedávno přečetl, že v New Yorku začali vyrábět Trumpovy sušenky. Doslova se v té zprávě píše toto.

FEJETON: Dodatečný dík Alexandru Klimentovi

4.května » Neviditelný Pes
Nevím, kolik mi bylo přesně let, ale hodně málo, když se mi dostala do ruky kniha Alexandra Klimenta s názvem Bezúhonní. Vydala ji v roce 1968 Mladá fronta v nákladu 9 500 výtisků, když jeden z každých výtisků stál deset korun.

GLOSA: Zajímavá hádanka dnešních dnů

15.dubna » Neviditelný Pes
Nedávno mi jeden dobrý přítel poslal zajímavou hádanku. Jsem přesvědčen, že zaujme i vás všechny, i když mnozí ji zřejmě nebudete umět vyluštit hned. Někteří možná ano, ale zase vám bude žinantní její vyluštění zveřejnit.
ODS - Politická strana
ČSSD - Přední levicová politická strana

Tato informační stránka o Petr Andrle zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Andrle" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes