Petr Andrle

Vztahuje se k

GLOSA: U nás by to jako v Americe asi nešlo

26.května » Neviditelný Pes
Tak jsem si vám nedávno přečetl, že v New Yorku začali vyrábět Trumpovy sušenky. Doslova se v té zprávě píše toto.

FEJETON: Dodatečný dík Alexandru Klimentovi

4.května » Neviditelný Pes
Nevím, kolik mi bylo přesně let, ale hodně málo, když se mi dostala do ruky kniha Alexandra Klimenta s názvem Bezúhonní. Vydala ji v roce 1968 Mladá fronta v nákladu 9 500 výtisků, když jeden z každých výtisků stál deset korun.

GLOSA: Zajímavá hádanka dnešních dnů

15.dubna » Neviditelný Pes
Nedávno mi jeden dobrý přítel poslal zajímavou hádanku. Jsem přesvědčen, že zaujme i vás všechny, i když mnozí ji zřejmě nebudete umět vyluštit hned. Někteří možná ano, ale zase vám bude žinantní její vyluštění zveřejnit.

FEJETON: Je to prý někde támhle...

14.dubna » Neviditelný Pes
Je tomu již více než 110 let, kdy Lewis Nixon objevil nové principy zvukové navigace, které o devět let později, v roce 1915, francouzský fyzik Paul Langevin připravil k praktickému použití v tehdy již běsnící a nesmyslné první světové válce.

VZPOMÍNKA: Spolužák Benda

6.dubna » Neviditelný Pes
Každý z nás má nějaký kultovní film. Mezi těmi mými zaujímá zvláštní čestné místo film Sedm statečných. Byl u nás uveden před mnoha lety a řekl bych, že je stále aktuální. Z těch sedmi mám rád všechny. Zavřu oči a přicházejí - Chico, Harry Luck, L...

OSOBNOST: Letos tomu bude sice již 200 let, ale...

31.března » Neviditelný Pes
Tento text je plný vyprávění o českých cestovatelích, lékařích, přírodovědcích, botanicích, vědcích a historicích, o nichž jsme toho donedávna moc nevěděli, nebo dodneška moc nevíme.

ÚVAHA: Abychom uměli více než internet

30.března » Neviditelný Pes
Ačkoli každý z nás si zřejmě dokáže připomenout nějaké údobí, kdy se mu nechtělo něco se učit, vesměs je učení jako poznávání něčeho nového spíše radostnou záležitostí.

ÚVAHA: Můžeme s tím zadlužením něco dělat?

24.března » Neviditelný Pes
Je to takové zvláštní a musím na to stále myslet. Pokud jsem měl čas sledovat tiskové zprávy, přátelství mezi naším prezidentem a prezidentem americkým, jak hojně citováno v našem tisku, je založeno na tom, že pouze jednou si spolu telefonovali.

HISTORIE: Zdaleka nešlo pouze o americké žvýkačky

10.března » Neviditelný Pes
Dvacátého července 1947 se v listu Lidová demokracie objevil velice špatný a tendenční kreslený vtip. Zubožený Čech se obrací na bohatého, zdravím kypícího muže, který měl představovat Spojené státy.

SPOLEČNOST: K nám také dlouhodobě „zatékalo“

3.března » Neviditelný Pes
Velkoryse prováděná rekonstrukce Národního muzea je nejen předmětem zájmu našich občanů, ale patří k pozitivním krokům českého státu z posledních let, o nichž se toho bohužel moc nepíše.

EKOLOGIE: Kdy budeme na řadě my?

18.února » Neviditelný Pes
Asi vás, milí přátelé přírody a svobodných moří, nenechávají v klidu zprávy o tom, kolik nám umírá vorvaňů a jiných mořských živočichů kvůli tomu, že jejich žaludky jsou plněny umělými hmotami.

POLITIKA: Boháč stále nepřítelem

15.února » Neviditelný Pes
Tak jsme se na konci minulého týdne od předsedy vlády dozvěděli, že „zájmy lidí s průměrnými příjmy nehájí miliardáři, ale sociální demokracie“. A že to tak bude i v budoucnu.
ODS - Politická strana
ČSSD - Přední levicová politická strana

Tato informační stránka o Petr Andrle zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Andrle" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes