Petr Andrle

Vztahuje se k

EKOLOGIE: Kdy budeme na řadě my?

18.února » Neviditelný Pes
Asi vás, milí přátelé přírody a svobodných moří, nenechávají v klidu zprávy o tom, kolik nám umírá vorvaňů a jiných mořských živočichů kvůli tomu, že jejich žaludky jsou plněny umělými hmotami.

POLITIKA: Boháč stále nepřítelem

15.února » Neviditelný Pes
Tak jsme se na konci minulého týdne od předsedy vlády dozvěděli, že „zájmy lidí s průměrnými příjmy nehájí miliardáři, ale sociální demokracie“. A že to tak bude i v budoucnu.

ZÁBAVA: Tohle jsme v Čechách věděli již dávno...

11.února » Neviditelný Pes
Známý britský deník Guardian přinesl 14. prosince minulého roku poměrně senzační zprávu, uvedenou titulkem Why don’t humans have a penis bone? Scientists may now know (Proč nemají lidé kost v penisu? Vědci to možná nyní vědí).

SPOLEČNOST: Kam se řítí tento svět?

6.února » Neviditelný Pes
Nechtějte prosím číst nějaké katastrofální prognózy. Svět, tedy i ten, ve kterém žijeme, se vždycky někam řítil. Pouze některým lidem tam, dalším jinam, některým rychle, dalším pomalu.

GLOSA: Třináctiletka nenapadla ani komunisty

31.ledna » Neviditelný Pes
Přiznám se, že jsem měl v jisté době jisté porozumění pro stranu nazvanou TOP 09. Již jenom proto, že se k ní svého času přihlásili někteří moji přátelé. Ale kdeže ty loňské sněhy jsou.

FEJETON: Kdo má ve skutečnosti pravdu?

28.ledna » Neviditelný Pes
Pravděpodobně se vám to již mockrát stalo. V debatě (nebo dokonce v učené disputaci či v nedůstojné hádce) jste byli nařčeni z toho, že nemáte pravdu. Což o to, nikdo z nás monopol na pravdu nemá, proč si tedy nepřiznat, že ji občas nemáme.

OSOBNOST: Omne vivum ex ovo

23.ledna » Neviditelný Pes
Když jednoho podzimního dne roku 1822 oznámila hospodyně dvornímu radovi a slovutnému básníkovi Johannu Wolfgangu Goethovi, že v předpokoji jeho rozsáhlého výmarského sídla čeká pan Purkyně z Prahy, nemohla ho více potěšit.

SPOLEČNOST: Kam se to řítíme?

21.ledna » Neviditelný Pes
Váš to nerozčílilo? Inu to, jak nám české feministky (ani nevím, kdo jsou) v nedávných vyjádřeních bojují proti krásným (jako vždy) veršům Jiřího Žáčka.

HISTORIE: Páter Koniáš na vnitru?

19.ledna » Neviditelný Pes
Vznik „Centra proti terorismu a hybridním hrozbám“ na českém ministerstvu vnitra můžeme posuzovat různě. V každém případě lze konstatovat, že na takové opatření má ministerstvo (potažmo vláda) plné právo. Co z toho bude a bude-li to vůbec k něčemu...

FEJETON: Náš černý kos Pepa

16.ledna » Neviditelný Pes
Někomu by se to mohlo v diskusích mezi Putinem, Babišem, Zemanem a Trumpem zdát neprosto bezvýznamné, až nicotné. To je ovšem otázka hodnot, které vyznáváme.

POLITIKA: Nápady čtenáře detektivek

12.ledna » Neviditelný Pes
Mezi námi, nežijeme si špatně. A přesto. Již před lety jsem si varující komentář k tomu, že od roku 1993 si na státní dluh neustále půjčujeme a že špatně dopadneme, přečetl na internetu jedné kavárny v době své zahraniční dovolené.

SPOLEČNOST: Z dob, kdy se žito jmenovalo „rež“

6.ledna » Neviditelný Pes
V posledním vydání Lidových novin minulého roku jsme si mimo jiné mohli přečíst zajímavá fakta o oblibě irské whisky mezi našimi občany. Češi si tento nápoj oblíbili a podle uvedeného textu (vydala čtk) každá třetí sklenka whisky vypitá u nás je i...
ODS - Politická strana
ČSSD - Přední levicová politická strana

Tato informační stránka o Petr Andrle zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Andrle" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes