Art Ave

Vztahuje se k

Čmeláček funguje už téměř rok

14.září » RSS
Je to téměř rok, co se slavnostně otevřel Denní stacionář Čmeláček. Tato nezisková organizace se snaží zpříjemnit život rodičům postižených dětí i jejich ratolestem. A daří se jí to na 100 procent.

V Havířově se koná veletrh sociálních služeb

14.září » RSS
V Havířově se koná již pošesté dvoudenní veletrh poskytovatelů sociálních služeb. Na náměstí Republiky se prezentuje zhruba patnáct organizací a spolků, které lidem pomáhají v obtížných situacích.

Důchodkyně probodla ve svém domku zloděje

14.září » RSS
Hrůznou noc má za sebou důchodkyně z Nové Vsi. Do rodinného domku se ji totiž vloupal zloděj. Žena se vzbudila a utekla do vedlejšího pokoje. Zloděj se ale dobýval za ní a tak ho ze strachu o svůj život probodla kuchyňským nožem. Muž byl na místě ...

Den sociálních služeb ukázal spektrum pomoci

14.září » RSS
Na Masarykově náměstí se představilo 25 organizací, které na území města nabízí sociální a zdravotnické služby. 8. ročník Dne sociálních služeb měl za cíl ukázat lidem, že ve složitých životních situacích nejsou sami. Novinkou letošní prezentace b...

Recyklojízda nabádala lidi ke sběru baterií

14.září » RSS
Nový Jičín se stal jednou ze zastávek týmu Recyklojízdy, který projížděl Českou republiku od Aše až po její nejvýchodnější část. Na trasu dlouhou 700 kilometrů vyrazili podpořit třídění baterií jezdci na elektrokolech. Na novojičínském náměstí s l...

Stará pošta: “Generál Laudon a ti druzí”

14.září » RSS
O Laudonovi budeme v Novém Jičíně slýchat i po skončení slavnosti města, která zejména připomněla 300. výročí jeho narození. Například v galerii na Staré poště se koná výstava s názvem “Generál Laudon a ti druzí”. Věnována je lidem, s nimiž se voj...

Laudon na jeden den otevřel Radniční sklípek

14.září » RSS
Postava maršála Laudona a jeho 300. výročí narození - to byly hlavní symboly letošní městské slavnosti. Vojevůdce ožil také v netradičním prostoru legendárního Radničního sklípku. Ten se veřejnosti na jeden otevřel po více jak deseti letech.

“Fokus expres” rozjíždí novou sezonu kroužků

14.září » RSS
Středisko volného času Fokus rozjíždí zájmové kroužky pro nový školní rok. Děti, mládež i dospělí mohou vybírat z téměř 90 aktivit - pohybových, technických, hudebních a výtvarných. Přihlášky jsou k dispozici online na webu Fokusu.

Přátelství s Épinalem symbolizuje jeřáb oskeruše

14.září » RSS
Ve městě roste nový Strom partnerství, který připomíná 10 let od podpisu smlouvy mezi Novým Jičínem a francouzským Épinalem. V parku pod gymnáziem ho zasadili starosta Épinalu spolu se členy místní radnice. Výročí navázaného přátelství také dokume...

Laudon na koni je největší 3D socha v republice

14.září » RSS
Nový Jičín má zápis v České knize rekordů, a to díky největšímu sousoší vytvořenému 3D tiskem. Jedná se o vyobrazení generála Laudona sedícího na koni v životní velikosti. Lidé si ho mohou přijít prohlédnout do expozice v Návštěvnickém centru.

Ve F-M běží sanace skládky Skatulův hliník

14.září » RSS
Ve Frýdku-Místku pokračuje sanace ekologické skládky Skatulův hliník. Pozůstatek někdejších Válcoven plechu znamenal poslední faktickou překážku výstavby obchvatu města.

Důchodci z F-M budou mít Centrum aktivních seniorů

14.září » RSS
Ještě v tomto roce dojde k demolici objektu bývalého Domu dětí a mládeže na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku. Na jejím místě v příštím roce vyroste Centrum aktivních seniorů. To důchodcům nabídne místo k relaxaci, cvičení a dalším aktivitám.
Petr Bezruč - Český básník
TOP 09 - Pravicová politická strana

Tato informační stránka o Art Ave zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Art Ave" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes