Roger Bacon

Vztahuje se k

Nová Atlantida rozebírá nejpalčivější otázky dnešní společnosti

23.února » Týden.cz
Nová Atlantida je název projektu režiséra Jiřího Adámka pro Novou scénu Národního divadla v Praze, kde bude mít premiéru 1. března. Recept na řešení bolestí současného světa však nenabídne, oznámila mluvčí činohry Kateřina Ondroušková.

Voynichův rukopis: O čem vlastně vypráví?

15.února » Epochaplus.cz
Záhadných historických šifer je po světě celá řada. Tzv. Voynichův rukopis ale přece jen vyniká. Ani po desetiletích moderního zkoumání stále nevíme, co se v něm píše. Na počátku 20. století jsou historické lokality v Evropě oblíbenými cíli lovců ...

Hledáme Atlantidu a nebo ji chceme vytvořit ?

3.září » blog.idnes.cz
V dnešní době nevzdělaností jsou záměrně zkreslovány údaje, kdy jsou používány různé pojmy,které dav chápe většinou špatně.Na jednu stranu se obdivují USA a určití lidé v tom zase vidí maximum současného zla.Všechno je jinak.

Záhadný Roger Bacon: Odkud znal letadla a automobily?

17.července » EpochálníSvět.cz
Roger Bacon ukazuje překvapeným studentům svůj vynález. „Vidíte, pomocí tohoto skla si lze věci prohlédnout do nejmenšího detailu,“vysvětluje. Vynálezce, filozof a člen františkánského řádu v mnohém předběhl svou dobu. Dokázal snad vidět do budouc...

Blízkovýchodní mezikulturní časová osa

8.dubna » blog.idnes.cz
Blízký východ nebo také Přední východ je označení pro oblast východního Středomoří a případně i přilehlých oblastí. Pojem vznikl z evropského pohledu jako protiklad Dálného východu.

Avishai Cohen – Eleven Wives

8.dubna » blog.idnes.cz
Avišaj Kohen je izraelský jazzový basista a skladatel. Kohen vyrůstal v hudební rodině v malém městě nedaleko Jeruzaléma.

Není kolo jako kolo

10.ledna » Magazín.cz
Všechno má svůj čas. I moje fáro ten svůj mělo. RIP moje milovaná Lantro, ať je Ti vrakoviště lehké! S autem se asi vždycky budu loučit s těžkým srdcem, nicméně nedá se nic dělat, jezdit se musí dál.

Roger Bacon: Záhadný středověký učenec

16.září » Magazín.cz
Roger Bacon (1219–1294) byl anglický středověký učenec, filozof, vynálezce a člen františkánského řádu. Ve svém bádání předběhl svou dobu. Byl to génius, nebo snad viděl do budoucnosti?

130 let automobilu

19.července » Technický týdeník
„Přijde doba, kdy dokážeme postavit káry, které se budou pohybovat, aniž by byly tlačeny nebo taženy nějakým zvířetem,“ prohlásil údajně františkánský mnich Roger Bacon (1214–1292). Aby se tato odvážná vize vyplnila, čekalo se až do roku 1886, kdy...

Silvestr II: Ďábel na papežském stolci

6.dubna » Novákoviny
Mnohé esoterické praktiky středověku a raného novověku, jako třeba alchymie, hvězdopravectví a další, byly jen zkomolenými zlomky skutečných znalostí dávných dob zahalenými do čarodějnických blábolů dodávajících vážnosti nic nechápajícím mágům pře...

Bude odhaleno tajemství Voynichova rukopisu?

Tajemný soubor symbolů a nákresů, známý jako Voynichův rukopis, podněcuje badatele už přes 100 let. Read more...
Oskar Schindler - Německý obchodník
Milada Halíková - Politik za KSČM
Jan Hus - Český středověký náboženský myslitel
Kateřina Konečná - Politička za KSČM
Papež František - 266. papež katolické církve
Karel Engliš - Český ekonom a politik
Karel Schwarzenberg - Politik a předseda TOP 09

Tato informační stránka o Roger Bacon zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Roger Bacon" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes