Filip Breindl

Vztahuje se k

V centru Prahy zazněla modlitba za pronásledované křesťany

Biskup Václav Malý nebo senátor Zdeněk Papoušek se na Jungmannově náměstí v centru Prahy zúčastnili tichého modlitebního shromáždění za pronásledované křesťany. Souběžně proběhlo také ve východočeské obci Bystré. Konalo se z iniciativy Mezinárodní...

Rakušané pozvali papeže, aby oslavil 200 let koledy Tichá noc

Rakouská spolková země Salcbursko, arcibiskupství a sdružení Tichá noc pozvaly papeže Františka k návštěvě země u příležitosti dvoustého výročí prvního uvedení celosvětově nejrozšířenější koledy.

Modlitby za Asii Bibiovou v Den lidských práv v Německu

11.prosince » Rádio Proglas
V souvislosti se včerejším Dnem lidských práv se v několika desítkách německých kostelů konaly bohoslužby a modlitební setkání připomínající pákistánskou křesťanku Asii Bibiovou odsouzenou k trestu smrti za údajné rouhání.

Jmenován další slovenský biskup působící v zahraničí

8.prosince » Rádio Proglas
Slovenský salesián Vladimír Fekete, který vede apoštolskou prefekturu v Ázerbájdžánu, se stane biskupem. Rozhodl o tom papež František, informaci Vatikán zveřejnil o dnešní slavnosti Neposkvrněného Početí Panny Marie, kterému je zasvěcen jediný ka...

Na Velehradě probíhá první pouť literátů

25.listopadu » Rádio Proglas
Odkazu básníka a vězně komunistické totality Jana Zahradníčka je věnován program první literární pouti, která se dnes koná na Velehradě. Po mši svaté v kapli Stojanova gymnázia proběhly semináře, besedy a program vrcholí společenským setkáním s oc...

Knihovnička: Magorova těsná skořápka

24.listopadu » Rádio Proglas
Dlouho očekávanou monografii z nakladatelství Torst představí aktuální Knihovnička Proglasu. Poslouchejte v neděli 26. listopadu ve 13.20, opakujeme v pondělí 27. listopadu ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

Poutníci v Římě vzpomínají na listopadové milníky našich dějin

16.listopadu » Rádio Proglas
V Římě do zítřka zůstává česká skupina, která se vypravila do Vatikánu u příležitosti výročí svatořečení Anežky České a událostí spojených se 17. listopadem 1939 a 89.

FAO: Papežovy příspěvky pomohou v Jižním Súdánu tisícům rodin

14.listopadu » Rádio Proglas
Finanční prostředky, které papež František věnoval na humanitární pomoc v Jižním Súdánu, umožnily vytvořit potravinové zdroje pro asi pět tisíc rodin. Sdělila to centrála Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Odpůrci papežské návštěvy v chilské Araukánii hrozí žhářstvím

13.listopadu » Rádio Proglas
„Oheň na kostely. Nejsi vítán v Araukánii, papeži Františku.“ List s tímto zněním zanechali útočníci ve středním Chile v autobusu, jehož se zmocnili a vypálili. O incidentu informují tamní média jako o protestu před lednovou cestou římského biskup...

Deník Právo: KSČM chce za toleranci vlády danit církevní restituce

8.listopadu » Rádio Proglas
Zdanění dosud nevydaného majetku v rámci církevních restitucí je jedním z požadavků, kterými komunisté podmiňují případnou toleranci jednobarevné menšinové vlády hnutí ANO. Píše to deník Právo.

Papež uctil památku zesnulých kardinálů a biskupů, také Miloslava Vlka

3.listopadu » Rádio Proglas
Vzpomínka na zesnulé není smuteční slavností, ale svátkem naděje v naplnění Božích příslibů, řekl papež František při dnešní mši svaté, kterou ve vatikánské bazilice sloužil za biskupy a kardinály zemřelé v uplynulých dvanácti měsících.

Mexičtí kněží čelí stovkám výhrůžek i násilným útokům

3.listopadu » Rádio Proglas
Katoličtí kněží v Mexiku letos čelí dvojnásobnému počtu výhrůžek zabitím než loni. Podle zprávy tamního Katolického multimediálního centra jde o 800 případů, přičemž na řadu výhrůžek navazuje násilný čin, v krajním případě zabití kněze.

Tato informační stránka o Filip Breindl zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Filip Breindl" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes