BusinessIT.cz

Popis:

Informační technologie pro firmy a podnikatele. Hlubší pohled na nové technologie i základní informace o tom, jak novinky v IT mohou zefektivnit podnikání v jakémkoli oboru.

URL:

http://www.businessit.cz

Katalog:

Tech

Publikuje:

9,8 položek/týden

Gigabyte představil stanici se serverovými procesory ARM a Linuxem

23.března
Pracovní stanici ThunderXStation uvedla na trh společnost Gigabyte. Podle informací výrobce jde o první stroj v kategorii, který využívá procesory architektury ARMv8. Konkrétně jde o čipy Cavium ThunderX2. Výkonnou sestavu v dvoupaticovém provedení pohání operační systém CentOS.

Dynamics 365 a další chytré novinky pro firmy od Microsoftu

23.března
Firemní zákazníci budou mít brzy k dispozici nástroj Microsoft Dynamics 365 for Marketing, novou aplikaci sloužící k automatizaci marketingových aktivit společností, které pro zvyšování konverzí potřebují více než jen základní e-mailový marketing. Jde o jednu z řady novinek, které Microsoft během akce Microsoft Business Forward představil pro podnikový sektor.

Windows Server 2019 je dostupný pro testování

22.března
První náhledovou verzi operačního systému Windows Server 2019 uvolnila společnost Microsoft. Ro testovací účely ji mají členové komunity Windows Insiders. Finální verze dorazí na trh ve druhé polovině roku, pravděpodobně v říjnu 2018.

Firmy čelí útokům škodlivých kódů těžících kryptoměny

22.března
Tři různé varianty škodlivých kódů těžících kryptoměny objevili v Top 10 škodlivých kódů nejčastěji použitých k útokům na organizace výzkumníci společnosti Check Point. CoinHive byl i minulý měsíc číslem jedna a ovlivnil podle firmy každou pátou společnost po celém světě. Cryptoloot se posunul na druhou příčku poté, co více než zdvojnásobil svůj globální dopad ze 7 procent v lednu na 16 procent v únoru. A exploit kit Rig skončil jen těsně na třetí pozici, když po celém světě ovlivnil 15 proce...

Salesforce vyjednává o koupi firmy MuleSoft

21.března
Podle informací agentury Reuters vyjednává společnost Salesforce o převzetí firmy MuleSoft. Rozhovory údajně pokročily natolik, že by k oznámení akvizice mohlo dojít již tento týden. Společnost MuleSoft poskytuje především integrační nástroje pro propojování aplikací, dat a zařízení.

Počet zjištěných zranitelností se v roce 2017 více než zdvojnásobil

21.března
Vloni bylo v softwaru celkem zaznamenáno 14 712 zranitelností, což je o 128 % více, než v roce 2016, kdy jich bylo 6 447. Nejvíce nových zranitelností bylo zaregistrováno v systémech Google Android, Linux Kernel a Apple iOS. Plyne to ze zprávy společnosti GFI Software.

ACRN: Hypervisor pro internet věcí

20.března
Referenční projekt vestavěného open source hypervisoru ACRN představila organizace Linux Foundation. Novinka cílí na vestavěná zařízení a internet věcí. Umožňuje v reálném čase prioritizovat datové toky a optimalizovat zpracování úloh. Současně klade velký důraz na bezpečnost provozu.

Reakce na bezpečnostní incidenty dělá firmám problémy

20.března
Více než 3/4 firem nemají oficiální plán v případě kyberbezpečnostního incidentu, který by byl v celé firmě důsledně dodržován (CSIRP). Téměř polovina z 2 800 respondentů nedávného průzkumu pak uvedla, že jejich plán reakce na incidenty vzniká ad hoc, není oficiální nebo vůbec neexistuje. Plyne to z výsledků celosvětové studie provedené institutem Ponemon a financované organizací IBM Resilient....

Google a Ubisoft podpořily herní průmysl platformou Agones

19.března
Na hosting a škálování herních serverů se zaměřuje nový open source projekt společnosti Google, jenž nese název Agones. Na jeho vývoji participuje firma Ubisoft. Platforma je v podstatě nadstavbou řešení Kubernetes a umožňuje vývojářům on-line multiplayerových herních titulů dynamicky řídit hosting intenzivně využívaných projektů.

Palo Alto Networks posiluje v cloudové bezpečnosti

19.března
Akvizici firma Evident.io oznámila společnost Palo Alto Networks. Kupovaný podnik vyvíjí a provozuje bezpečnostní platformu pro řízení rizik a dodržování shody ve veřejných cloudových infrastrukturách AWS a Azure. Velký důraz klade na jednoduché nasazení a používání svého řešení.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes