Jiří Gračka

Vztahuje se k

Kroměřížský zámek i Podzámeckou zahradu čekají stamilionové opravy

Staronový majitel kroměřížského zámku a přilehlé Podzámecké zahrady, kterým je od loňského roku Arcibiskupství olomoucké, nezahálí. Už letos totiž hodlá zahájit stamilionový projekt rekonstrukce obou nově nabytých objektů.

Pouť ke hrobu svatého Cyrila

Mší svatou, jejímž hlavním celebrantem byl arcibiskup Jan Graubner, oslavili věřící v Římě svátek jednoho ze slovanských apoštolů.

Církev sama vzdala restituční boj o zámek, potěšila věřícího starostu

14.prosince » iDNES.cz
Předčasný, ale zato velký předvánoční dárek dostaly téměř tři tisícovky obyvatel Velkého Týnce na Olomoucku. Soudní spor o tamní zámecký areál z 18. století, který mohl zasáhnout veškerý místní společenský život, definitivně skončil ve prospěch ob...

Církev sama vzdala restituční boj o zámek, potěšila věřícího starostu

14.prosince » iRegiony Impuls
Předčasný, ale zato velký předvánoční dárek dostaly téměř tři tisícovky obyvatel Velkého Týnce na Olomoucku. Soudní spor o tamní zámecký areál z 18. století, který mohl zasáhnout veškerý místní společenský život, definitivně skončil ve prospěch obce.

Zámek ve Velkém Týnci církev nedostane, patří obci. Tečka

11.prosince » Olomoucký deník
Zpečetěno. Zámek ve Velkém Týnci zůstane obci. Rozsudek Okresního soudu v Olomouci z poloviny října je pravomocný. Přesněji výrok o tom, že obec nabyla areál právoplatným způsobem.

Církev nechce, aby žalobu kvůli Květně zahradě řešil kroměřížský soud

25.listopadu » Kroměřížský deník
Po znovunabytí kroměřížského Arcibiskupského zámku a přilehlé Podzámecké zahrady podala církev žalobu na stát, který jí odmítl vydat také Květnou zahradu. Nyní navíc žádá, aby věc kvůli objektivitě projednával jiný soud než kroměřížský.

Kroměříž bude mít novou církevní školu. Naučí lesnictví a zahradnictví

21.listopadu » Kroměřížský deník
O jednu střední odbornou školu víc: v Kroměříži za rok přibude zařízení zaměřené na obory lesnictví, zemědělství a zahradnictví. Od příštího školního roku tam totiž plánuje olomoucké arcibiskupství otevřít Střední odbornou školu svatého Jana Boska.

Církev chce, aby spor o Květnou zahradu řešil soud mimo Kroměříž

3.listopadu » iDNES.cz
Spor olomouckého arcibiskupství a Národního památkového ústavu o Květnou zahradu v Kroměříži dospěl k soudu. Arcibiskupství však chce věc přesunout jinam. Další články k tématu: Arcibiskup dostal klíče od kroměřížského zámku, Květná zahrada je stá...

Církev chce, aby spor o Květnou zahradu řešil soud mimo Kroměříž

3.listopadu » iRegiony Impuls
Spor olomouckého arcibiskupství a Národního památkového ústavu o Květnou zahradu v Kroměříži dospěl k soudu. Arcibiskupství však chce věc přesunout jinam.

Nový učební obor má zajistit dostatek odborníků pro údržbu historických zahrad

18.října » Novinky.cz
Správně ošetřit strom starý 500 let nebo rozeznat, že kámen u cesty není kus šutru, ale cenná archeologická památka. To každý zahradník neumí. Napravit se to pokusí studenti školy, kterou chystá olomoucké arcibiskupství.

V Olomouci byli vysvěceni noví biskupové, přišly tisíce lidí

17.října » Olomoucký deník
VIDEO / FOTOGALERIE / Před dvěma tisíci věřících, kteří zaplnili v sobotu dopoledne olomouckou katedrálu sv. Václava i část náměstí před ní, udělil arcibiskup Jan Graubner biskupské svěcení Antonínu Baslerovi a Josefu Nuzíkovi. Pomocnými biskupy o...

Olomouc má nové pomocné biskupy

17.října » Katolický týdeník
Mohutný potlesk zněl v sobotu olomouckým dómem. Věřící tak děkovali za vysvěcení nových pomocných biskupů Antonína Baslera a Josefa Nuzíka.

Tato informační stránka o Jiří Gračka zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jiří Gračka" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes