Vratislava Hofmanová

Vztahuje se k

Závislost na dospělých dětech škodí

17.února » i60.cz
Víte, co nejčastěji zmiňují pánové v letech, když dostanou otázku: Jaké chování vás nejvíc odradí u ženy, se kterou se seznamujete? Odpověď: Když pořád mluví o svých dospělých dětech a vnucích.

Hipíkem navždy? Proč ne?

16.února » i60.cz
V souvislosti s dnešní generací seniorů se v poslední době často dává do souvislosti výrok socioložky Lucie Vidovičové: „My jim cpeme dechovku, ale oni vyrostli na Beatles a Rolling Stones.“ Je to tak, mnozí současní senioři byli pořádní rebelové ...

Co říkat, když je zle?

15.února » i60.cz
To přejde. Teď musíš být silná. Čas všechno zahojí. Vezmi si něco na uklidnění. To jsou věty, které zpravidla slyší lidé, které postihlo něco zlého. Když jim zemřel někdo blízký, když přišla vážná nemoc, když jim vyhořel byt. Často ty věty spíše n...

Kavárny a hospody. Proč je potřebujeme?

14.února » i60.cz
Jdu na kafe. Jdu na jedno. Pokud toto říká partnerka či partner své polovičce, je vše v pořádku. Zmíněná polovička by měla zajásat, nikoli se zlobit či se cítit opuštěná.

Čaj. Pomáhá nebo škodí?

13.února » i60.cz
Zelený, černý, ovocný, bylinkový. Čajů je mnoho druhů a zvyšuje se i množství, ve kterém ho lidé konzumují. Většinou jsou přesvědčeni, že tím dělají pro své zdraví to nejlepší. Pozor, ne vždy je to pravda.

Chemlon, dederon, krimplen. Pamatujete?

12.února » i60.cz
Jak jsi to mohla nosit, babi? Je to hrozné. To nyní slýchávají seniorky od svých vnuček. Zatímco dnes je v módě vše přírodní, ony žily v době, kdy byl svět okouzlen umělými vlákny.

Kutilové žijí déle ve zdraví

11.února » i60.cz
Muži, kteří něco opravují, vyrábějí či pracují kolem domu, se dožívají vyššího věku než ti méně manuálně zruční nebo líní. Nesmysl? Ne, k tomuto závěru se přiklání čím dál více lékařů.

Nezdravé zdravé jídlo. Znáte ho?

9.února » i60.cz
Zní to jako paradox, ale takových potravin je hodně. Trůní si v klidu v regálech označených jako zdravá výživa, ale ve skutečnosti s ní nemají moc společného. Je to možné? Ano, dokonce je to čím dál častější.

Boj proti máničkám. Pamatujete?

8.února » i60.cz
Nosili v mládí dlouhé vlasy. A kvůli tomu měli potíže. Byli vyhazováni ze zaměstnání, zatýkáni, zastrašováni. Říkalo se jim máničky. Dnes jsou v seniorském věku a jejich vnuci zpravidla nevěří, že někdo mohl mít problémy kvůli účesu.

Kam se poděli pěkní muži?

6.února » i60.cz
Přerostlá mimina. Tuleni. Zženštilí chlapečci. Tak označují ženy ve věku nad padesát let současné mladé muže. Všimli jste si, jak se změnil ideál mužské krásy? Mladíci, kteří jsou nyní považováni za idoly, se starším ženám zpravidla vůbec nelíbí.

Pozor na sebelítost. Škodí

5.února » i60.cz
Smutek, strach z budoucnosti, beznaděj. Takové pocity někdy prožívá každý. Čím je člověk starší, tím vyšší je pravděpodobnost, že mu do života zasáhnou. Kdy jsou normální a kdy nebezpečné?

Padají vám vlasy? Mohou za to geny, stres i diety

3.února » i60.cz
Máš to po tátovi. To je v rodině. To máš z toho přejídání a kouření. Ze stresu to je. Takové věty zpravidla zní, když přijde řeč na vypadávání vlasů. Jako bychom si chtěli sami sobě vysvětlit, že za to přece nemůžeme.

Tato informační stránka o Vratislava Hofmanová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Vratislava Hofmanová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes