Stanislav Moc

Vztahuje se k

AUSTRÁLIE: Anzac day 2017

29.dubna » Neviditelný Pes
Ráno jsme vstali před pátou. Byla silná mlha a žena musela zapnout světla. Řídila jako obvykle ona, protože na Anzac day v našem klubu navrátivších se vojáků, myšleno z válek, se ke snídani podává rum s mlékem (pěkně půl na půl) a tím pádem jsem j...

POVÍDKA: Krutá doba

14.ledna » Neviditelný Pes
Období blahobytu a nedostatku se ve světě stále střídají, i když dnes už ne tak pravidelně a krutě, jak si to představoval třeba Karel Marx.

Souboj islámu s modernou je více bojem o duši člověka než válkou. Spisovatel Moc se z Austrálie vyjadřuje i k Zemanovi, Putinov

ROZHOVOR Svět se vyvíjí a islám se vývinu brání. Brání se, protože cítí, že ztratí vše, nač si uvykl a co mu je milé. Tedy zaslepenou víru, kterou staví proti racionalitě. To si myslí krajan z Austrálie a spisovatel Stanislav Moc. V rozhovoru pro ...

EKONOMIKA: Nadílka globální komerce

7.ledna » Neviditelný Pes
Blíží se Vánoce a s nimi i několik variant mého náhledu na situaci, která je fluidní a plyne od změny ku změně, jež je nejen podstatou života, ale vůbec Všehomíra.

VZPOMÍNKA: Balírny obchodu 2

31.prosince » Neviditelný Pes
V Balírnách jsem vydělával dvakrát tolik, než kolik jsem bral u pošty, a někdy skoro třikrát. To když jsme se závozníkem dělali dlouhé túry na kterých byly přesčasy povolené.

VZPOMÍNKA: Balírny obchodu

24.prosince » Neviditelný Pes
Na pražení a rozvoz kávy po celém Československu měla v šedesátých letech minulého století monopol společnost národního podniku Balírny obchodu. Nejen, že v tom jménu nebylo nic o pražení a rozvozu kávy, ale samo o sobě to jméno nedávalo vůbec smysl.

FEJETON: Freundschaft

17.prosince » Neviditelný Pes
Freundschaft znamená německy přátelství a já jsem si na to slovo vzpomněl, když jsme s manželkou šli po stopách mého mládí a ty stopy nás zavály až do rumburského výběžku a z něj podél hranice až k hraničnímu přechodu.

SVĚT: Lid mírumilovný

10.prosince » Neviditelný Pes
Je zajímavé, k jaké dokonalosti dovedli korektní filozofii (zde se říká politická korektnost) levičáci, tedy potomci proletariátu, kteří zintelektuálněli...

POVÍDKA: Lidé socialismu

3.prosince » Neviditelný Pes
Pan Novák se měl. Vláda rozhodla, že socialismu bylo u nás dosaženo, a basta! Socialismu v Československu bylo dosaženo ovšem trikem, jehož se docílilo prostým přidáním dalšího S, tedy písmene S, do názvu republiky. Místo jednoduchého ČSR se musel...

AUSTRÁLIE: The age of entitlement is over

26.listopadu » Neviditelný Pes
Když roku 2013 australský lid zvolil k moci liberály, prohlásil nový ministr financí Joe Hockey, že the age of intitlement is over. Česky, že doba nároků pominula. S tím musela souhlasit většina lidu, neb právě kvůli tomu je volila.

POVÍDKA: Pes

19.listopadu » Neviditelný Pes
Není pes jako pes. Steve svého psa pojmenoval po sobě, a tak když vám představím psa, hned víte i jméno jeho pána. Zatímco pánečka a jeho povahu poznáte hned, jak s ním promluvíte, u psa to tak jednoduché není.

FEJETON: Papu

12.listopadu » Neviditelný Pes
Tři neděle před Vánocemi k nám přijel nejmladší syn s thajskou manželkou i tchyní. Pochopitelně přivezli i našeho šestnáctiměsíčního vnuka. To dítě bylo tak krásné, že jsem okamžitě pochopil, že rasy se míchat mají a jen tak se zušlechtí.

Tato informační stránka o Stanislav Moc zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Stanislav Moc" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes