Zdena Nováčková

Vztahuje se k

Vyměňte kakao za karob aneb recept na zdravější Vánoce

22.listopadu » Prima Nápady
Karob neboli svatojánský chléb se vzhledem i chutí podobá slazenému kakau, ale je zdravější, protože má mnohem méně tuku a neobsahuje žádné stimulační látky a nezpůsobuje psychickou aktivitu.

Objevte kouzlo chilli papriček: Ďábelsky pálí, andělsky léčí

19.listopadu » Prima Nápady
Chilli papričky (Capsicum frutescens), někdy se také používá název kajenský pepř, pocházejí ze střední Ameriky. Existuje nespočet druhů a odrůd nejrůznějších tvarů, barev i pálivosti.

Stimulační bylinky na posílení imunity

17.listopadu » Novinky.cz
Je tu podzim a vy máte už zase rýmu, pokašláváte a zdá se, že chytnete každou virózu. Pokud je to tak, měli byste zapracovat na své imunitě. K tomu mohou přispět i stimulační byliny na posílení vaší odolnosti.

Třináct způsobů, jak zrychlit a zlepšit trávení

6.listopadu » Novinky.cz
Když v těle funguje všechno, jak má, měly by zbytky natrávené potravy opustit tělo za dvacet čtyři hodin. Je to nesmírně důležité pro chod celého organismu. Ale sedavý způsob života, strava bohatá na tuky a nízký příjem tekutin trávicí proces prod...

Nejúčinnější bylinkové sirupy proti kašli: Jak si „uvařit“ sladkou přírodní medicínku

4.listopadu » Prima Nápady
Příprava sirupů z bylinek, které běžně pěstujeme na zahradě, na balkoně i doma na parapetu, není nijak složitá. Výhodou je, že většinu si můžete udělat z čerstvých, tak i sušených bylin.

Hřbitovní kvítí aneb Když místo posledního odpočinku připomíná rozkvetlou zahrádku

22.října » Prima Nápady
Květiny přímo na hrobě jsou vhodným řešením pro celoroční výzdobu. Dříve byly rostliny běžné, později se od nich ustupovalo, a pro relativně snazší údržbu se volily kamenné desky.

Ostropestřec mariánský, bělotrn kulatohlavý a kořen maralí: Trojice pichlavých bodláků se pyšní doslova zázračnými léčivými sch

12.října » Prima Nápady
Všechny tři byliny – ostropestřec mariánský (Silybum marianum), běkotrn kulatohlavý (Echinops sphaerocephalus) i kořen maralí (Rhaponticum carthamoides) - mají pichlavé ostny, jejich květy milují vč

Šalvěj lékařská si poradí s kašlem i blbou náladou: Jak si udělat domácí sirup

29.září » Prima Nápady
Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) je bylinka spojovaná s věčným mládím. Jedna legenda praví, že touhou šalvěje je udělat člověka šťastným a nesmrtelným!

Šišák bajkalský je tím pravým ořechovým, když potřebujete posílit imunitu nebo zahnat chmury

20.září » Prima Nápady
Šišák bajkalský (Scutellaria Baicalensis) je trvalka, která u nás sice neroste volně v přírodě, ale stále častěji se pěstuje na zahrádkách; nevyžaduje žádnou zvláštní péči a dobře přezimuje.

Řepík lékařský podporuje sexuální apetit mužů aneb Seznamte se s králem bylin

8.září » Prima Nápady
Řepík lékařský (Agrimonia eupatoria) je významná léčivka, která byla a je známá jako královská bylina, protože kdysi zachránila život pontskému králi Eupatorovi, když mu byla podána jako protijed při

Rozmarýn lékařský nemá chybu: Zlepšuje náladu, rozehřívá tělo, zvýrazňuje chuť a krásně voní

28.srpna » Prima Nápady
Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis) je hustý keřík, silně vonící a kvetoucí drobnými bílými nebo modrými kvítky. Divoce roste ve Středomoří.

Zlepšuje náladu, rozehřívá tělo, zvýrazňuje chuť, výrazně voní a krásně zdobí: Rozmarýn lékařský prostě nemá chybu

28.srpna » Prima Nápady
Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis) je hustý keřík, silně vonící a kvetoucí drobnými bílými nebo modrými kvítky. Divoce roste ve Středomoří.

Tato informační stránka o Zdena Nováčková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zdena Nováčková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes