Zdena Nováčková

Vztahuje se k

Bylinky, které pomohou předcházet problémům s močovým měchýřem

8:37 » Novinky.cz
Nepříjemnosti s močovým měchýřem mohou začít obyčejným prochladnutím. Stačí snížená imunita a zákeřné bakterie se k naší smůle rozmnoží. Jakmile se jednou zánět močového měchýře objeví, onemocnění se v určitých periodách opakuje. Proto je dobré vě...

3 nejznámější byliny pro detoxikaci: Kopřiva, pampeliška a jetel rostou na každé louce

11.ledna » Prima Nápady
Není pochyb, že detoxikace je pro náš organismus prospěšná. Škodlivé látky se do těla dostávají jídlem, dýcháním i kůží různými kosmetickými přípravky a oslabují imunitu.

Rychlé hubnutí s jalovcem: Proč právě tohle koření pomáhá?

6.ledna » Prima Nápady
Jalovec obecný zrychluje i zlepšuje látkovou výměnu, jeho vliv se využívá na hospodaření se žlučí a regeneraci jater, což má očistný účinek na organizmus – a tak významně podporuje hubnutí.

Jak přežít kocovinu: 9 bylin, které urychlují odbourávání alkoholu

30.prosince » Prima Nápady
V přírodní lékárně najdeme velmi účinné rostliny, které pomáhají odbourávat alkohol a mírnit nepříjemné projevy nadměrného popíjení. Jak se tělo zbavuje škodlivých látek, souvisí s činností jater.

Používáte muškátový oříšek a muškátový květ? Ne? To děláte chybu!

25.prosince » Prima Nápady
Muškátový květ i muškátový oříšek je koření z jednoho stromu, ale každý má odlišnou vůni i chuť a hlavně zcela jiné, ovšem velice prospěšné účinky na zdraví.

Byliny, které zlepšují a urychlují trávení

19.prosince » Novinky.cz
Přejídání škodí zdraví, jak věděli naši předkové od nepaměti. Však je také nestřídmost jedním ze sedmi smrtelných hříchů. Právě v období svátků se dost často stane, že se z nadbytku jídla necítíme dobře. Tělu můžou pomoci byliny, které zlepšují a ...

7 nejznámějších bylin na žaludek aneb Jak přežít vánoční hodování ve zdraví

13.prosince » Prima Nápady
Vánoce přicházejí a s nimi i doba, kdy si dopřáváme co hrdlo ráčí a nějaká dieta nám může být ukradená.

Ostropestřec - bylinka, která chrání naše tělo před stárnutím

7.prosince » Novinky.cz
Ostropestřec mariánský je silně pichlavý bodlák a zároveň nejznámější a nejúčinnější bylinka, která podporuje regeneraci a celkovou kondici jater. Je prokázáno, že tahle jednoletka obsahuje řadu účinných látek, které chrání jaterní buňky.

Skořice je koření i lék: To se budete divit, kolik toho umí!

1.prosince » Prima Nápady
Skořice je především oblíbeným kořením, neobejde se bez něj vánoční svařák či štrúdl. Ovšem je také silným antioxidantem, takže posiluje imunitu a nabízí široké spektrum antibiotických účinků.

Bylina se silnými protizánětlivými účinky

30.listopadu » Novinky.cz
Řepík lékařský (Agrimonia eupatoria) se dříve často používal na královských dvorech pro široké spektrum příznivých účinků na tělo bez rizika předávkování. Bylina je vhodná pro všechny, kterým se opakují záněty, hnisavé vřídky na pokožce, revmatick...

Vyměňte kakao za karob aneb recept na zdravější Vánoce

22.listopadu » Prima Nápady
Karob neboli svatojánský chléb se vzhledem i chutí podobá slazenému kakau, ale je zdravější, protože má mnohem méně tuku a neobsahuje žádné stimulační látky a nezpůsobuje psychickou aktivitu.

Objevte kouzlo chilli papriček: Ďábelsky pálí, andělsky léčí

19.listopadu » Prima Nápady
Chilli papričky (Capsicum frutescens), někdy se také používá název kajenský pepř, pocházejí ze střední Ameriky. Existuje nespočet druhů a odrůd nejrůznějších tvarů, barev i pálivosti.

Tato informační stránka o Zdena Nováčková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zdena Nováčková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes