Leo Pavlát

Vztahuje se k

Osm světel. Židovské legendy, bajky, anekdoty

14.října » Citarny.cz
Z židovských pověstí adresovaných mládeži vyniká znalostí hebrejského folklóru a svěží narací Osm světel s podtitulem Židovské příběhy, které vypravuje Leo Pavlát (1950). V knížce najdete nejznámější židovské pohádkové příběhy, legendy, bajky a an...

Nadávky Ben Chaimovi kvůli jeho původu jsou nechutné. Jako skandování „Jude“ při derby

17.srpna » eFotbal.cz
Česká liga > Když fandové jakéhokoli klubu rasisticky spílali soupeřovým hráčům tmavé pleti, zpravidla přestali ve chvíli, kdy i v jejich oblíbeném týmu začali nastupovat fotbalisté afrického původu. Může něco podobného zafungovat v Česku v případ...

Muslimové v Česku: Podivný dvojí metr a tolerance terorismu

29.července » Reflex.cz
Zabít žida na třetím nejposvátnějším místě islámu nestojí za odsouzení, ale rozhodnutí izraelských úřadů reagovat na tento vražedný útok je již důvodem k pátečnímu kázání v pražské mešitě. Člověk se tak opět setkává s dvojím metrem a tolerancí vůč...

Antisemitismus a dnešní islamofobie

23.července » blog.idnes.cz
Včerejší blog o tom, jak se v minulosti probouzely v lidech antisemitské nálady a jak to v určitých bodech připomíná dnešní islamofobii, mnohé čtenáře zaujal. Je to téma tak široké, že v jednom článku shrnout nelze.

Na svátek Šavuot židé studují celou noc. Naslouchají rabínům a předčítají z Tóry

Ve středu večer začíná židovský svátek Šavuot. Trvá dva dny a připomíná darování Tóry na hoře Sinaj během putování židů z egyptského otroctví do Země zaslíbené. V Izraeli se slaví také jako svátek první sklizně.

Jude Slavie, temná skvrna derby. Je to všem jedno? Naposledy zakročil Ota Černý před devíti lety

30.března » iFotbal.com
Praha - Každý svátek se dá něčím zkazit. Z nabídky skandovaných animozit pražského derby každého půl roku obzvlášť vyčnívá pokřik zaznívající jakoby z nejhlubších temnot: "Jude Slavie!" V reakci na tento hlasitý projev sparťanských příznivců v roc...

Jude Slavie, temná skvrna derby. Je to všem jedno? Naposledy zakročil Ota Černý před 9 lety

30.března » Aktuálně.cz
Derby mezi Spartou a Slavií je díky tradici, která o nadcházejícím víkendu napíše své již 287. pokračování, svátkem a pokladem českého fotbalu.

Pražským židovským městem

27.března » ČRo Regina
Václav Müller tentokrát putuje po Josefově, kde na místě původního židovského ghetta zůstaly jen synagogy a Starý židovský hřbitov. Průvodcem je Leo Pavlát, ředitel Židovského muzea.

Leo Pavlát: Zachránci v době zmaru

31.ledna » ČRo
Nedělní Den památky oběti holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti nebyl jen příležitostí připomenout si tragédii židovských obyvatel Evropy v době nacistického panství. I v dobách pro Židy nejhorší se totiž našli lidé, kteří jim dokázali ...

Židovská synagoga v Turnově se stala místem setkávání

29.ledna » prvnizpravy.cz
V Turnově byl připomenut zajímavou přednáškou Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Jsme rádi, že naše pozvání přijal PhDr. Leo Pavlát, současný ředitel Židovského muzea v Praze.

Ředitel Židovského muzea Leo Pavlát v Turnově

27.ledna » Turnov
V Turnově byl připomenut zajímavou přednáškou Mezinárodní den památky obětí holokaustu. Jsme rádi, že naše pozvání přijal PhDr. Leo Pavlát, současný ředitel Židovského muzea v Praze.

Leo Pavlát v Jičíně s přednáškou o Antisemitismu a Izraeli

18.ledna » Kultura Deník.cz
Jičín - V neděli 8. ledna přijel do Jičína ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát s přednáškou Antisemitismus a Stát Izrael.

Tato informační stránka o Leo Pavlát zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Leo Pavlát" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes