Martin Škabraha

Vztahuje se k

Martin Škabraha: Marx to říkal

5.listopadu » Deník Referendum
Nové číslo sociálně-ekologického dvouměsíčníku Sedmá generace se zabývá otázkou, zda se při hledání příčit globálních ekologických problémů můžeme vyhnout analýze vládnoucího ekologického modelu. Zveřejňujeme jeden z jeho textů.

Hrdina, Martin; Bendová, Eva; Piorecká, Kateřina: Člověk a společnost 19. století tváří v tvář katastrofě

8.března » iLiteratura.cz
Pro každou katastrofu platí, že ji lze vnímat jako zdroj zániku i možného obrození, a jako takové vzrušovaly pohromy i naše předky. Ti je však dokázali brát i s nadhledem a dělat si z nich legraci.

Čerstvě upečeno: Bystřička (2016)

Právě dorazilo z tiskárny druhé přepracované a rozšířené vydání publikace o Bystřičce, na kterém se podíleli také Martin Škabraha a Karel Hurta. První vydání vyšlo v roce 2002.

František Kuba: Čeští senioři, náš svět se boří

21.října » ParlamentniListy.cz
Být seniorem není v ČR jednoduché a neexistují zaručené zásady na to, jak vůči sobě, okolí a společnosti uspět. To se týká převážné části důchodců v České republice.

Čeští senioři, náš svět se boří

20.října » Literární noviny
Být seniorem není v ČR jednoduché a neexistují zaručené zásady na to, jak vůči sobě, okolí a společnosti uspět. To se týká převážné části důchodců v České republice. Zkrátka a ne/dobře, není tu příjemná Florida, a vy nejste plukovník v. v. jisté z...

Naše těla, naše volba

16.října » Deník Referendum
Filozof Martin Škabraha ve své eseji problematizuje heslo „Moje tělo, moje volba“, které znělo v nedávných protestech proti zpřísňování potratových zákonů v Polsku. Tělo podle něj vlastníme jen z části, stejně jako plod získává část práv.

Počítejte s námi: Shodili zelení liberální masku?

18.února » iHNed.cz
Radikální postoje bývají už z definice výrazné a odlišné od toho, co je považováno za běžné. Je proto snadné diskreditovat je promítnutím na jednorozměrnou osu extrém-středâ€"extrém, sugerující, že panující normalita je něco automaticky rozumného.
Miroslav Hudec - Český psycholog a politik

Tato informační stránka o Martin Škabraha zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Škabraha" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes