Jaroslav Skalický

Vztahuje se k

Letecká legenda v Praze. Před 45 lety na Ruzyni poprvé přistálo letadlo Boeing 747

8.listopadu » Český rozhlas
V roce 1972 se v Československu poprvé ukázalo tehdy zcela výjimečné letadlo - Boeing 747, přezdívaný Jumbo. V Praze se letoun zastavil na lince z New Yorku přes Londýn do Bombaje, aby přepravil do Indie velkou skupinu turistů Čedoku. Na ruzyňské ...

100 let od VŘSR: Jak šlechtic Lenin využil nabídky Německa

6.listopadu » iROZHLAS
Století uběhlo od bolševického převratu v Rusku, který vešel do dějin jako Velká říjnová socialistická revoluce.

Strůjce 'impozantního kousku'. Před 150 lety se narodil jeden ze zakladatelů Československa Alois Rašín

18.října » Český rozhlas
Před 150 lety se narodil Alois Rašín, jeden ze zakladatelů československého státu, významný právník a národohospodář. Jeho mistrovským dílem byla měnová reforma v roce 1919, kterou se oddělila československá měna od rakouské a vznikla českoslovens...

Jak se volil prezident: Klause na Hrad dostali až na devátý pokus

10.října » iROZHLAS
V roce 2003 byla Česká republika čtyři týdny bez prezidenta. Nástupce Václava Havla se poslancům a senátorům podařilo zvolit až 28. února na devátý pokus.

V Terezíně byl sokolský slet, vzpomíná na zatýkání Gestapem dcera Karla Evalda

8.října » iROZHLAS
Sokolové po celém Česku si v neděli připomenou událost z druhé světové války, kdy byli hromadně pozatýkáni jeho členové. Nejrozsáhlejší zásah nacistů proti lidem organizovaných v jedné skupině.

V Praze odhalili pomník Fajtlovi. Patřil k nejznámějším československým pilotům za druhé světové války

4.října » iROZHLAS
Válečný hrdina Fajtl má pomník ve Vokovickém parku v Praze. V nedaleké Vokovické ulici řadu let žil. Pilot Britského královského letectva bojoval za druhé světové války na západní i východní frontě.

Sověti před 60 lety vypustili Sputnik, vůbec první umělou družici Země

4.října » iROZHLAS
Před 60 lety vstoupilo lidstvo do kosmické éry. Tehdejší Sovětský svaz vypustil na oběžnou dráhu první umělou družicí Země, nazvanou Sputnik.

Chcete legendárního Modrého Mauritia? Připravte si 100 milionů korun

21.září » ČRo Leonardo
Mauritius je ostrov v Indickém oceánu s pobřežím lemovaným plážemi, modrými lagunami a teplým mořem. Spíše než jako ideální místo pro dovolenou ostrov proslavily dvě stejnojmenné známky s portrétem mladé britské královny Viktorie lišící se barvou ...

'Černé prapory národního bolu a v očích lidí žal,' znělo před 80 lety z rozhlasu při loučení s Masarykem

21.září » iROZHLAS
Z Pražského hradu ulicemi hlavního města a vlakem do Lán. Tudy vedla poslední cesta prvního československého prezidenta. Československo se s Tomášem Garrigueem Masarykem loučilo přesně před 80 lety.

Jednou ji odstranili nacisté, dvakrát komunisté. Masarykova socha v Hodoníně stále stojí

14.září » Český rozhlas
Před 80 lety, 14. září 1937, zemřel první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Jeho zásluhy o vznik samostatného státu připomínaly desítky soch, bust a reliéfů v celé republice. Většinu z nich ale čekaly v dalších desetiletích pohnuté ...

Alexander Dubček se po revoluci mohl stát prezidentem, znal ho celý svět, míní historička

30.srpna » iROZHLAS
„Svou autoritou, noblesou a zkušenostmi by byl v čele Slovenska velmi morálně působícím člověkem,“ říká historička Zlatica Zudová-Lešková.

Mám spanilé jméno, říká oslavenec Brikcius. Hanobil v písni SSSR, musel do Vídně

Intelektuál a performer Eugen Brikcius slaví pětasedmdesáté narozeniny. Díky širokému záběru své produkce platí za prototyp renesančního umělce, který již od 60. let minulého století patří mezi nepřehlédnutelné postavy české kulturní scény.
Jaroslav Klemeš - Příslušník československého zahraničního odboje

Tato informační stránka o Jaroslav Skalický zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jaroslav Skalický" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes