Michal Skořepa

Vztahuje se k

Michal Skořepa: Sjednocení sazby se braňme zuby nehty

Společný evropský základ pro výpočet daně ze zisku by byl rozumný. Společná sazba této dani už ale rozhodně ne.

Michal Skořepa: Jsem tolerantní, ale léčím se - aneb kdo seje toleranci, sklízí izolaci

V debatách o novém prezidentovi jsme se dověděli mnohé o názorové toleranci nás i jiných. Proto se hodí oprášit text, který jsem sepsal už před časem pro časopis Vesmír. Text se zaměřuje na toleranci ve vědě, ale platí o toleranci jaksi celkově.

Komentář Michala Skořepy: Centrální banka a cena za českou prosperitu

16.ledna » iHNed.cz
V řadě zemí má centrální banka každým rokem slušný zisk, který pak odevzdává vládě. V Česku může stát na peníze od ČNB na dlouhé roky klidně zapomenout. Je to cena za stabilní ekonomiku a inflaci v plánovaných mezích.

Michal Skořepa: Jsem tolerantní, ale léčím se - aneb kdo seje toleranci, sklízí izolaci

V debatách o novém prezidentovi jsme se dověděli mnohé o názorové toleranci nás i jiných. Proto se hodí oprášit text, který jsem sepsal už před časem pro časopis Vesmír. Text se zaměřuje na toleranci ve vědě, ale platí o toleranci jaksi celkově.

Michal Skořepa: Centrální banka a cena za českou prosperitu

Hospodářský výsledek České národní banky (ČNB) za loňský rok měl předběžně podobu ztráty přes 240 miliard korun. ČNB touto částkou vlastně investuje budoucí veřejné prostředky namísto vlády.

Michal Skořepa: Neschopné úřady, líní nezaměstnaní, lakomé firmy, umírající odvětví

Český trh práce je nadále vyluxovaný. Kauza nedostatku lidí pro roznášení novin však vyvolává některé zajímavé otázky ohledně jeho (ne)fungování.

Kdo půjde z kola ven: neschopné úřady, líní nezaměstnaní, lakomé firmy, umírající odvětví?

10.ledna » Kurzy.cz
Takže nikoli, český trh práce je nadále v laufu, a tomu bude odpovídat i letošní růst mezd: měl by přesáhnout 8 %. Odtud ovšem zároveň pramení i jedno z nejpravděpodobnějších rizik, která na českou ekonomiku dle mého soudu v nejbližších čtvrtletíc...

Firmám skončily dobré časy, mzdy budou dále růst, předvídá ekonom

4.ledna » Český rozhlas
Česká ekonomika v posledních letech prožívá jeden z historicky nejvyšších růstů, podle nejnovějších predikcí letos meziročně poroste o pět procent. Většina odhadů se ale zároveň shoduje na tom, že příští rok dojde ke zpomalení. „Ekonomický cyklus ...

Michal Skořepa: Česko nedohnalo západní blahobyt ani po 25 letech

30.prosince » Blogy aktuálně.cz
Můj syn se celé dětství ptával, jestli už je velký chlap. A já ho celé dětství s úsměvem dráždil polovičatou odpovědí, že už je velký kluk nebo malý chlap, ale velký chlap ještě ne. Uběhlé čtvrtstoletí existence České republiky přímo vybízí k podo...

Česká ekonomika jede

29.prosince » iHNed.cz
Rok 2017 byl ve znamení zrychleného hospodářského růstu. Díky zvyšování mezd z něj těžili i lidé s nejnižšími příjmy. Podle ekonomů má pozitivní vývoj pokračovat i v roce nadcházejícím.

Michal Skořepa: Princezny, černokněžníci a ekonomové

24.prosince » Blogy aktuálně.cz
Televizním hitem vánočního času jsou pohádky. Podobně hitem českého školství v posledních letech, a to zejména po světové finanční krizi, byla a je mimo jiné finanční a ekonomická gramotnost. Můžou mít tyto dva světy, tedy svět princezen a čertů n...
Pavel Váně - Zpěvák

Tato informační stránka o Michal Skořepa zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Skořepa" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes