Michal Skořepa

Vztahuje se k

Česká ekonomika šlape. Růst HDP z nás dělá evropské premianty

České ekonomice se v poslední době daří, i v evropském srovnání patří mezi premianty. V posledním čtvrtletí vzrostla meziročně o pět procent. Někteří ekonomové upozorňují na to, že růst by mohl být ještě o dost rychlejší. Brzdí jej ale chybějící p...

Koruna za hranicemi všedních dnů

23.listopadu » Kurzy.cz
Kurz koruny k euru klesl včera ráno na chvíli až na úroveň 25,46, tedy na nejsilnější úroveň za posledních více než čtyři a půl roku. V pozadí však nebyla žádná zřetelná novinka ani z české ekonomiky, ani z relevantního zahraničí.

Michal Skořepa: Marie Terezie a současná česká prosperita

11.listopadu » Blogy aktuálně.cz
Dnešní bohatství Česka má úzkou souvislost s reformami panovnice, jejíž třísté narozeniny si letos připomínáme. Tuto souvislost popisují například principy popsané peruánským ekonomem Hernandem de Soto v jeho knize Mystérium kapitálu.

Michal Skořepa: Čínské nákupy firem kontra český úředník

11.listopadu » Blogy aktuálně.cz
Mnozí zahraniční investoři kupovali a kupují české firmu s tradiční vyhlídkou na lepší ekonomické využití. Mohou ale být také investoři, kteří mají jiné, méně bohulibé cíle. Jsou to zejména ti, v nichž mají hlavní slovo cizí vlády.

Michal Skořepa: O ekonomech a lidech

11.listopadu » Blogy aktuálně.cz
Jsou ekonomové banda zoufalých asociálů, kteří věří, že člověk je dokonale racionální stroj na zpracování informací jen s vidinou zisku? A teprve behaviorální ekonomové jsou ti, co dostali rozum a posouvají ekonomii realistickým směrem?

Trump si ve Fedu revoluci zřejmě odpustí - šéfem Fedu bude asi umírněný Powell

31.října » Kurzy.cz
Ve washingtonských kuloárech se včera roznesla zpráva z „informovaných zdrojů“, že tím, koho ve čtvrtek vybere americký prezident Donald Trump jako příštího předsedu americké centrální banky Fed (poté, co v únoru 2018 skončí mandát nynější předsed...

Chorvatsko se těší do eurozóny

31.října » Kurzy.cz
Chorvatský premiér Andrej Plenković se včera na konf erenci „Strategy of euro adoption in Croatia“ nechal slyšet, že jeho země by ráda zhruba v horizontu 7-8 let vstoupila do eurozóny.

Michal Skořepa: Ukončení kurzového závazku a unavené štěstí: behaviorální ekonomie v akci

29.října » Blogy aktuálně.cz
Nobelova cena pro behaviorálního ekonoma Richarda Thalera a cena odborného časopisu pro guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka za hladký vývoj kurzu koruny - dvě ceny, které mají nenápadnou, ale pro hodnocení hospodářské politiky důležitou souvislost.

Dvě vichřice a voda z kláštera. Skupina Imodium křtila album v rodném Broumově

29.října » Novinky.cz
Rocková kapela Imodium se v sobotu večer vrátila do rodného města. V Broumově pokřtila své nové album Element a uzavřela tak pomyslný kruh. V uvedeném městě před sedmnácti lety vznikla, odehrála tam první koncerty, nové album nahrála v tamním kláš...

Michal Skořepa: I slovutná ECB možná musí trochu hrát politiku

27.října » Blogy aktuálně.cz
ECB nakupuje dluhopisy už od roku 2009. O "kvantitativním uvolňování" se ale mluví až od roku 2015. Jakto?

Británie jako daňový ráj?

27.října » Kurzy.cz
Evropská komis e včera oznámila, že zahájila hloubkový přezkum určitého druhu výjimky, který daňové úřady za Kanálem uplatňují v oblasti zdaňování velkých nadnárodních firem. Británie sice už dlouhá léta brání umělým únikům zdanitelného zisku do d...
Pavel Váně - Zpěvák

Tato informační stránka o Michal Skořepa zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Skořepa" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes