Karel Škréta

Vztahuje se k

HISTORIE: Znamenití lékaři v českých zemích (14)

27.prosince » Neviditelný Pes
Někdy se na ně zapomíná a někdy na ně zapomínat nelze, protože již zapomenuti a nejsou ani vzpomínáni. A přitom naše země má ve své historii mnoho osobností, patřících mezi znamenité představitele vědy lékařské. Zkusíme některé z nich připomenout,...

Kostel Povýšení sv.Kříže připomíná slohově vatikánský chrám sv. Petra

4.listopadu » Turistické listy
V 15. století dal tehdejší majitel děčínského panství Janek z Vartenberka postavit nedaleko odtud, hned za východní městskou branou, malý kostelík zasvěcený svatému Kříži. Připomínán byl roku 1530.Současný chrám Povýšení sv. Kříže pochází ze 17. s...

Zpola (?) zapomenuté opery. Česká opera (2)

8.října » Opera PLUS
Jakobín Antonína Dvořáka (1841–1904), poprvé uvedený v Národním divadle 12. února 1889, byl jen na této scéně dodnes inscenován třináctkrát, první inscenace dosáhla třiceti čtyř repríz. Dvořákovu sedmou operu přijaly spontánně publikum i kritika: ...

Prohlídky pro děti na zámku Mníšku pod Brdy

6.října » iRegiony Impuls
Zámek v Mníšku má stále otevřeno od úterý do neděle. Nabízí klasické prohlídky na dvou trasách s prvorepublikovými interiéry a o víkendech i speciální prohlídky pro rodiny s dětmi.

Milujete pikniky? V oblibě je určitě měli i páni z mníšeckého zámku

20.května » Novinky.cz
V zámku Mníšku pod Brdy si mohou návštěvníci vybrat mezi dvěma prohlídkovými trasami. Pokoje jsou zařízeny podle fotografií z první republiky a my si tak můžeme představit, jaký byl asi život posledních majitelů.

Pohlednice - Postní cyklus Karla Škréty

14.dubna » Rádio Proglas
Postní obrazy významného barokního malíře Karla Škréty můžeme obdivovat po celý rok v chrámu svatého Mikuláše v Praze na Malé Straně. Pohlednici nám o něm posílá PhDr. Petra Oulíková, Ph.D., historička umění a archivářka.

Kvůli obrazu v prezidentském salonku Národního divadla malíř Hynais „týral“ nahou modelku

30.ledna » ČRo 2 - Praha
Nad zasněženou krajinou se vznáší rusovlasá kráska v jakési bílé říze... Plátno Zima dnes zdobí Dámský budoár v prezidentských salóncích Zlaté kapličky.

Dopravní situace - Dnes v 07:00

19.října » tudyNE.cz
ulice Dukelská, mezi křižovatkami ulic Svatopluka Čecha a Elišky Krásnohorské, Žatec, okr. Louny, uzavřeno, ...
Bohumil Kubišta - Český malíř a grafik

Tato informační stránka o Karel Škréta zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Karel Škréta" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes