StudentMag

Popis:

Magazín pro studenty

URL:

http://studentmag.topzine.cz

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

2,8 položek/den

Jazykové prostředky – naučte se rozebrat umělecký text na jedničku

17.dubna
Jakékoli literární dílo, ať už se jedná o prózu nebo poezii, se skládá ze tří vrstev – jazykové, tematické a kompoziční. Jazykové prostředky tropy a Čtěte více The post Jazykové prostředky – naučte se rozebrat umělecký text na jedničku appeared first on StudentMag .

Rozbor neuměleckého textu u maturity. Kompletní návod, jak na to

16.dubna
Čeká vás v květnu maturita? Pak se rozboru neuměleckého textu nevyhnete ani vy. Je totiž součástí ústní zkoušky z českého jazyka. Dnes se dozvíte, jak na rozbor Čtěte více The post Rozbor neuměleckého textu u maturity. Kompletní návod, jak na to appeared first on StudentMag .

Whatcha doin‘? 20 výrazů z hovorové angličtiny, které byste měli znát

16.dubna
„But firts… Lemme take a selfie!“ Jaké „lemme“, ptáte se? Well, my vám to osvětlíme. Přinášíme dvacítku nejčastějších krátkých výrazů, které se v anglofonních zemích v běžné Čtěte více The post Whatcha doin‘? 20 výrazů z hovorové angličtiny, které byste měli znát appeared first on StudentMag .

8 vysvobozujících jídel, která jsou na kocovinu úplně nejlepší

16.dubna
„Už nikdy nebudu pít!“ říkáte si pokaždé, když se probudíte po párty. Chcete vědět, jak se kocoviny co nejefektivněji a nejrychleji zbavit? Přinášíme vám 8 Čtěte více The post 8 vysvobozujících jídel, která jsou na kocovinu úplně nejlepší appeared first on StudentMag .

Kapusta a želva? Přinášíme 10 slov, kterým Slováci nerozumí

16.dubna
Klokan je kengura a velboud ťava. Která další slova způsobují nedoruzumění mezi Čechy a Slováky? Podívejte se na 10 slov, kterým nerozumí Slováci, a 5 Čtěte více The post Kapusta a želva? Přinášíme 10 slov, kterým Slováci nerozumí appeared first on StudentMag .

Jak přežít školu? Vybrali jsme 5 tipů, díky nimž nepropadnete nudě

16.dubna
Škola může být někdy pěkně nudná nebo náročná. Každý z nás zná tu situaci, kdy má dojem, že do pěti minut jistojistě usne, pokud nezazvoní. S nadějným Čtěte více The post Jak přežít školu? Vybrali jsme 5 tipů, díky nimž nepropadnete nudě appeared first on StudentMag .

Kam schovat tahák? Přečtěte si tipy na 6 míst, které učitel neprokoukne

16.dubna
Netrapte se učením a buďte v klidu, opisování totiž nikdy nebylo tak snadné! Přečtěte si super tipy na ukrytí taháku a místo biflování si udělejte krásný Čtěte více The post Kam schovat tahák? Přečtěte si tipy na 6 míst, které učitel neprokoukne appeared first on StudentMag .

WTF? Ten tvůj BFF je ale NOOB. Známe 15 nejpoužívanějších zkratek

16.dubna
Pokud jste častým návštěvníkem fór a jiných internetových diskuzí, tak je určitě znáte. Řeč je o zkratkách. A pokud v nich i v dnešní době tápete, nevězte Čtěte více The post WTF? Ten tvůj BFF je ale NOOB. Známe 15 nejpoužívanějších zkratek appeared first on StudentMag .

Co si vzít na sebe k maturitě? Dámy, podpatky nechte raději doma

16.dubna
Ústní maturita není jen zkouška, ale také společenská událost, i zde platí nepsaná pravidla pro oblékání. Dojem, který vytvoříme, nám může pomoci, ale i uškodit. Čtěte více The post Co si vzít na sebe k maturitě? Dámy, podpatky nechte raději doma appeared first on StudentMag .

Co je didaktický test z českého jazyka? Seznamte se s povinnou částí maturitní zkoušky

12.dubna
Pokud vás ještě čeká ona pověstná zkouška z dospělosti, pak se pravděpodobně nevyhnete státní maturitě z českého jazyka, který se skládá z ústní zkoušky, slohové práce a didaktického Čtěte více The post Co je didaktický test z českého jazyka? Seznamte se s povinnou částí maturitní zkoušky appeared first on StudentMag .

Chcete svítící longboard či pennyboard? Poradíme vám, jak si vybrat

12.dubna
Přemýšlíte jak se efektivně a zábavně pohybovat po městě? Pokud vám kolo ani koloběžka nic neříkají, je tu ještě třetí možnost: longboard. Proč je longboard Čtěte více The post Chcete svítící longboard či pennyboard? Poradíme vám, jak si vybrat appeared first on StudentMag .

Kam jít studovat právo a podnikání?

10.dubna
Vysokoškolský obor práva a podnikání je atraktivní, snadno využitelný pro budoucí praxi a navíc dobře dostupný. Studovat totiž můžete v Praze, Brně i Ostravě. My pro Čtěte více The post Kam jít studovat právo a podnikání? appeared first on StudentMag .

Správná argumentace: Umíte vyjádřit svůj názor a dosáhnout svého?

10.dubna
Správná argumentace je nedílnou součástí úspěšného studia a kariéry i společenského a soukromého života. Má však své zásady, které vycházejí zejména z formální logiky. Jak správně Čtěte více The post Správná argumentace: Umíte vyjádřit svůj názor a dosáhnout svého? appeared first on StudentMag .

Zdravé těstovinové saláty. 3 recepty pro hladové i vybíravé studenty

10.dubna
Venku se začíná oteplovat, a tak je čas na lehké obědy, které nám nezaberou příliš času. Tyto těstovinové saláty vás zasytí, a dokonce si je Čtěte více The post Zdravé těstovinové saláty. 3 recepty pro hladové i vybíravé studenty appeared first on StudentMag .

Recept na toasty na sladko. Zkuste jednoduchou rychlou svačinu s ovocem

10.dubna
Dnes pro vás máme recept na skladnou sladkou svačinu. Tousty s různým ovocem jsou skvělé také na snídani. Zachutná vám jistě jak zapékaná, tak i studená Čtěte více The post Recept na toasty na sladko. Zkuste jednoduchou rychlou svačinu s ovocem appeared first on StudentMag .
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes