Jarmila Šuláková

Vztahuje se k

Dopravní nehody v lidové písni

28.listopadu » Rádio Proglas
Téma zdánlivě žertovné, ve skutečnosti však smutné až baladické. Ve Folklorním okénku přinese Helena Bretfeldová ve středu 29. listopadu v 16.55 několik ukázek popěvků, které dokládají, že lidová slovesnost roubovaná na melodii plnila v určitém dě...

POSLEDNÍ ŘÍJNOVÝ VÍKEND SE NESL VE ZNAMENÍ POCT JARMILE ŠULÁKOVÉ IN MEMORIAM

28.listopadu » Kultura21.cz
Uplynulý víkend se dostalo valašské pěvecké legendě Jarmile Šulákové (1929-2017) hned tří významných poct v Rožnově pod Radhoštěm, na Pražském hradě a na Vsetíně.

JARMILA ŠULÁKOVÁ (1929-2017)

20.listopadu » Rádio Proglas
Vydavatelství Indies Happy Trails nabízí dvoj cd nahrávek valašské pěvecké legendy Jarmily Šulákové za doprovodu cimbálové muziky Technik z Ostravy.

Poznejte život Šulákové (†87): Vzpomínka na valašskou královnu

15.listopadu » Aha!
Královna lidových písní – Jarmila Šuláková (†87), která odešla do hudebního nebe letos v únoru, je stále se svými Vsetíňany, kteří ji mají rádi. Přímo na radnici vybudovali vzpomínkové místo.

Známá zpěvačka promluvila o Zemanovi a státních vyznamenáních

6.listopadu » EuroZprávy.cz
Praha – Zpěvačka Jitka Zelenková pro Český rozhlas Plus okomentovala předávání státních vyznamenání i postavu Miloše Zemana. Místo umělců by podle ní ceny měli dostávat spíše vědci nebo lékaři.

Prezident vyznamenal i dva Jihomoravany. Legionáře a královnu lidové písně

30.října » Brněnský deník
Jižní Morava – Vyznamenání obdržely v sobotu ve Vladislavském sále na Pražském hradě dvě osobnosti spjaté s jižní Moravou. Valašská zpěvačka Jarmila Šuláková a generál Ludvík Krejčí. Oba prezident Miloš Zeman ocenil posmrtně.

Zlínsko zatím větru odolává, jeho síla se má ukázat v nejbližších hodinách

29.října » Zlínský deník
"Zlín je zatím relativně v klidu," sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Od 6. hodiny ranní však hasiči zaznamenali 97 výjezdů, v osmi případech šlo o větrem odtržené plechy, v ostatních případech jde o popadané stromy. "Sílu větru čekáme u nás ...

Ivana Šuláková: Pomník, vyznamenání a odkaz Valašské královny

29.října » ČRo
Valašský Slavín je bohatší o další slavné jméno. V bezprostřední blízkosti kostela sv. Anny v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě, v místě připomenutí lidí, kteří se zasloužili o rozkvět Valašska, teď najdete také náhrobek Jarmily...

Valaši uctili znovu památku Jarmily Šulákové (†87): Náhrobek bez ostatků!

29.října » Aha!
Náhrobek folklorní zpěvačky Jarmily Šulákové (†87) odhalili na valašském Slavíně v Rožnově pod Radhoštěm. Její ostatky pod ním ale nejsou, pochovaná je ve Vsetíně.

Prezident Miloš Zeman vyznamenal in memoriam Jarmilu Šulákovou

28.října » Slovácký deník
Prezident Miloš Zeman v sobotu 28. října večer při příležitosti oslav 99. výročí založení Československa udělil státní vyznamenání in memoriam valašské zpěvačce lidových písní Jarmile Šulákové ze Vsetína.

Zeman ocenil Vondráčkovou, Trošku, Nohavicu, Margitu, Sobotu či Simonovou!

28.října » Bleskově.cz
Prezident Miloš Zeman u příležitosti výročí 99. let do vzniku státu udělil nejvíce vyznamenání za své téměř pětileté působení v čele státu. Nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem bílého lva, ocenil šest vojáků a zahraničních politiků.

Tato informační stránka o Jarmila Šuláková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jarmila Šuláková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes