Aktuálně.cz

Popis:

Aktuálně.cz - kompletní zpravodajství, zprávy z domova i ze světa

URL:

http://aktualne.centrum.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

5,2 položek/den

Recenze: Piráti z Karibiku se vrací do zábavního parku. Končí ale jako laciné melodrama

16:15
Salazarova pomsta křísí Piráty z Karibiku z nejhoršího úpadku, v konkurenci ostatních blockbusterů je to ale pouhý průměr.

Festival United Islands se přesouvá do Karlína. Zahraje na něm Thom Artway a evropští talenti

13:38
Festival United Islands of Prague se z centra města přesouvá do Karlína. Propojí se s 200. oslavami založení této čtvrti. A bude opět zdarma.

To otec chtěl, abych psala dobré desky, říká zpěvačka Agnes Obel

7:00
Melancholická alba dánské zpěvačky a klavíristky Agnes Obel získala v její rodné zemi řadu cen a všimla si jich i evropská nezávislá scéna. Žena, která si písničky nejen sama píše, ale i produkuje se po třech letech vrací do Prahy. Představí tu novinku Citizen of Glass, kterou ovlivnila nenadálá smrt jejího otce. A také oblíbený režisér Alfred Hitchcock.

Psycholog by dnes prospěl každému, říká zpěvačka Katarzia

5:43
Mít kapelu není v Československu úplně holčičí job, říká písničkářka Katarzia. V neděli (i s kapelou) vystoupí na bohnickém festivalu Mezi ploty.

Recenze: Co dokáže lež je výborný dokument o informační válce. Těží z toho, že má názor

3:04
Režisér Tomáš Kudrna natočil vynikající dokument Co dokáže lež o informační válce a fake news. Ve filmu se nebojí mít názor.

Zemřel třetí James Bond, Sir Roger Moore. Bylo mu 89 let

23.května
Jamese Bonda ztvárnil Moore poprvé v roce 1973 ve snímku Žít a nechat zemřít a byl to průlom v jeho filmové kariéře.

Struny podzimu se vrací s jazzem, klasikou, hiphopem i country. Dorazí Herbie Hancock i Lambchop

23.května
Festival Struny podzimu přiveze na podzim do Prahy jazzmana Herbie Hancocka, hiphopery Shabazz Palaces a Lambchop, mistry v kombinaci country a indie.

Ariana Grande: Z dětských muzikálů mezi světovou popovou špičku

23.května
Zpěvačka Ariana Grande, na jejímž koncertě včera v Manchesteru zemřelo a utrpělo zranění několik desítek lidí, se proslavila jako dětská herečka.

Nové Twin Peaks má špinavější atmosféru. A některé scény šokují víc než dřív

23.května
Fanoušci Twin Peaks přijmou nové díly nejspíš nadšeně, nezasvěcené publikum ale zmate způsob vyprávění a obtížně interpretovatelné vize.

Lesní roh je okrajový nástroj, ale lidi zaujme. Nestěžuji si, říká nejlepší hornista Radek Baborák

23.května
Nejlepší světový hráč na lesní roh Radek Baborák vystoupí na Pražském jaru s velkým talentem mladé houslové generace Janem Mráčkem.

Vyhráli mladí. Ceny Anděl ovládla zpěvačka Lenny a zpěvák Thom Artway

22.května
Letošní Ceny Anděl ovládla zpěvačka Lenny, nejúspěšnějí mladá hudebnice posledních měsíců. Na paty ji šlapal další mladý hudebník Thom Artway.

Věra Špinarová byla uvedena do Síně slávy hudebních cen Anděl

22.května
Zpěvačka Věra Špinarová byla členy Akademie populární hudby in memoriam uvedena do Síně slávy hudebních cen Anděl. Majitelka nenapodobitelného hlasu zemřela v březnu ve věku 65 let. Ocenění převzal v pražském Lucerna Music Baru její syn Adam Pavlík. Rodačka z Pohořelic u Brna byla po celý život spjata s ostravskou hudební scénou. Proslavily ji písně Meteor lásky, Bílá jawa 250, Raketou na Mars,...

Vetřelec: Covenant přitáhl o víkendu do kina nejvíc lidí a vydělal přes osm milionů korun

22.května
Film Vetřelec: Covenant vidělo o víkendu v kinech 56 tisíc Čechů a vydělal 8,6 milionů korun. S náskokem je to první místo na žebříčku.

Reportáž: Na festivalu v Cannes hoří spor o Netflix. Na projekcích jeho filmů se bučí

22.května
Filmovým festivalem v Cannes hýbe sport mezi Netflixem a zastánci klasické kinodistribuce. Internetová televize Netflix totiž své filmy chce hned po festivalové premiéře pustit na síť, kdežto francouzské zákony nakazují, že snímek se může na internetu obejvit až 36 měsíců po sálových projekcích. Udělit hlavní festivalovou cenu dílu, které nepůjde do kin, se dopředu zdráhá i šéf poroty, španělsk...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes