AutoRoad.CZ

Popis:

Auto novinky, testy aut, koncepty, facelifty a vše kolem aut

URL:

http://autoroad.cz/

Katalog:

Tech → Automoto

Publikuje:

11,3 položek/den

Nový nepřítel autonomních aut? Solární bouře by je mohly smést ze silnic

19:46
Není to tak dlouho, co jsme si všichni mysleli, že automobily bez řidičů jsou jen hudbou vzdálené budoucnosti. Během několika posledních let se však situace kompletně otočila a všechny významné automobilky se předhánějí, která představí plně autonomní vůz jako první. Vesmírní meteorologové však varují před novým nebezpečím, které by mohlo vozy vybavené touto technologií doslova smést ze silnic.

Ford Mustang sází na zelenou, s ekologií to ale nemá nic společného

13:46
Už jste někdy pociťovali akutní potřebu po zelené? Někdo ve Fordu nejspíš ano, což automobilku vedlo k představení nové zelené barvy s názvem "Need for Green", což se dá volně přeložit jako potřeba zeleně.

Totální fraška? Radikální islamista zažaloval Volkswagen, překvapivě vyhrál

12:50
Podle rozhodnutí německého soudu musí automobilka Volkswagen znovu zaměstnat jistého Samira B., který byl v roce 2016 popuštěn kvůli možnému napojení na takzvaný Islámský stát a hrozilo u něj nebezpečí spáchání teroristického útoku.

Tohle doma nezkoušejte. Chtěl mít pořádně upravené auto, teď ho musí před každým tankováním rozebírat

12:50
Když přijde na úpravu aut, každý volí jinou cestu. Někdo se spokojí s úpravou motoru, jiným stačí pořádně agresivní vzhled, ke kterému si nejčastěji dopomáhají pořádnými nárazníky, širokými koly nebo přerostlými křídly. Tenhle majitel staršího BMW na to ale šel poněkud jinak.

Řízení v zimě? Většina lidí omete auto, na tuhle zásadní věc ale zapomene. A hrozí za ni ohromné pokuty

17.března
Zima nám ještě neřekla své sbohem. Většina parkovišť se v tuto chvíli prohýbá pod náporem sněhu a v následujících hodinách zřejmě napadne další. Naštěstí si už velká část řidičů vštípila, že před vyjetím je potřeba omést auto od sněhu, mnohdy ale zapomínají na to nejdůležitější. Odstranit sníh z registrační značky vozu. Za nečitelnou značku vám totiž hrozí až rok bez řidičáku!

Sen každého diktátora? V tomhle luxusu na kolech jezdí většina státních představitelů

17.března
Automobily značky Mercedes-Benz a Mercedes-Maybach patří již po celá desetiletí k těm nejoblíbenějším dopravním prostředků snad všech významných státních představitelů. A je úplně jedno zda se budeme bavit o prezidentech, velvyslancích nebo diktátorech. Limuzína s třícípou hvězdou na kapotě je zkrátka modlou.

Znáte program Škoda Handy? Nabídka pro handicapované je modernější a ještě výhodnější

17.března
Projekt Škoda Handy podporuje osoby se zdravotním postižením a jejich rodinné příslušníky již od roku 2010. Tento program právě vstupuje do další fáze svého vývoje, kdy handicapovaným motoristům a cestujícím nabídne ještě větší výhody. Škoda Handy centra jsou od letošního roku dispozičně i personálně vybavena tak, aby se stala skutečným partnerem zdravotně postižených osob při nákupu a servisu ...

Zajímá vás budoucnost BMW a elektromobility? Pak si tohle nesmíte nechat ujít

17.března
Od 23. března 2018 bude v muzeu BMW otevřena nová dočasná expozice, zaměřená na značku BMW i a její modely BMW i3 a BMW i8. Název výstavy zní „BMW i. Vizionářská mobilita.“ a po dobu 18 měsíců bude představovat vizionářskou mobilitu a s ní spojené koncepční vozy.

Co se stane, když se sporťákem vyrazíte na polní cestu? Tenhle pokus to ukázal

16.března
Na světě existují stovky různých automobilů, se kterými se můžete bezstarostně prohánět i po těch nejhorších silnicích světa. McLaren 720S, jakožto zástupce z třídy supersportů, k nim ale rozhodně nepatří. Některé jeho bezstarostné majitele to přesto od různých pokusů nezastaví.

Ford chystá paletu žhavých retro novinek, v čele pojede nový Mustang GT 500

16.března
Automobilka Ford má pro své zákazníky připravenou poměrně bohatou paletu novinek, která nabídne jeden návrat dlouho očekávané klasiky v podobě modelu Bronco, extrémně výkonný Mustang Shelby GT500 a jedno nadupané SUV s označením Explorer ST.

Faceliftovaný Passat pro Evropu? Dočkáme se již letos

16.března
Volkswagen Passat patří na evropských trzích k premiantům ve svém segmentu, ovšem jeho současná podoba je stará téměř čtyři roky. Nelze se tedy divit, že se automobilka rozhodla pro omlazující kůru - a její výsledky spatříme ještě letos.

První úspěchy pro vodík? Londýnská policie zkouší služební Toyoty Mirai

16.března
Londýnská Metropolitní policie spojila síly s japonskou automobilkou Toyota a bude využívat vodíkový model Mirai jako služební policejní vůz. Díky grantu od iniciativy Fuel Cells and Hydrogen 2 Joint Undertaking bylo metropolitní policii dodáno prvních 11 aut.

Revoluce v dopravě? Auta sama poznají, kdy blikne zelená

16.března
Čekání na semaforech dokáže otrávit nejednoho řidiče, ovšem díky nové službě Audi Traffic Light Information by s ním brzy mohl být konec - tedy alespoň ve vybraných městech, kde automobilka tuto službu zpřístupní. Jedním z prvních se má stát Washington, kde budou moci nová vozidla Audi komunikovat až s 600 semafory u různých křižovatek. A jak má tenhle zázrak fungovat?

Problémy s parkováním? V Rusku je řeší metodou, ze které dostanete infarkt

16.března
Snad každý z nás už se někdy v životě setkal se situací, kdy kvůli bezohlednému řidiči nemohl najít parkovací místo. A zatím co u nás se většinou sebereme a jedeme hledat místo jinde, v Rusku na to jdou poněkud jinak - s pořádnou úhlovou bruskou v ruce a odhodláním zaparkovat za každou cenu.

Česká policie dostala pořádný speciál! Tohle nám může závidět celý svět

15.března
Výkon 300 koní, pohon všech kol, nízká váha a závodní kořeny. Tak přesně těmito parametry se může pochlubit nový policejní speciál Škoda Fabia R5, kterou si dnes policisté slavnostně převzali od zástupců automobilky. Předávání bylo natolik výjimečné, že se ho zúčastnil i policejní prezident a ministr vnitra.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes