Benešovský deník

Popis:

Moje Benešovsko - Benešovský deník (denik.cz)

URL:

http://benesovsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

2,7 položek/den

Vodáci, kteří plují po řece Sázavě, musí být na pozoru

17:25
Sázava - Na řece Sázavě je omezena plavba. Vodáci se ale nemusí děsit, omezení je platné jen na jediném kilometru.

Na pálení čarodějnic se připravují v obcích v okrese

16:02
Benešovsko - Tradiční pálení čarodějnic, které připadá na poslední dubnový den, oživí všechny kouty benešovského okresu. Různé spolky i sdružení budou k této příležitosti chystat hranice, aby je mohly po setmění zapálit. Zároveň se budou stavět také májky, které v mnoha případech již komunity v obcích přichystaly. Nyní vysychají.

Benešovská nemocnice otevřela multioborovou JIP

14:41
Benešov - Slavnostního otevření nové multioborové jednotky intenzivní péče se zdravotníci a pacienti dočkali ve středu 25. dubna. Nové oddělení je určeno pro pacienty jak s interními, tak neurologickými potížemi, jenž vyžadují hospitalizaci na jednotce intenzivní péče. Multioborová jednotka intenzivní péče disponuje celkem 16 lůžky, kdy 6 lůžek je na intermediálních pokojích a 10 lůžek je určen...

Benešov hostí velkou podívanou, přijedou mažoretky z celých Čech

24.dubna
Benešov – Hodně radosti příznivcům živých vystoupení pestrobarevně oděných mažoretek doprovázených ryčnou a neméně živou dechovkou ze ZUŠ Kolína, si už v máji užijí obyvatelé i návštěvníci Benešova. Koná se tam oblastní kolo národního šampionátu mažoretek.

Kraj i jeho organizace zveřejní své zakázky. Kromě správy silnic

23.dubna
Střední Čechy – Spokojenější mohou být po pondělku ti, kteří volají po větší transparentnosti veřejné správy. Středočeští radní schválili směrnici, podle níž budou od začátku června krajské zakázky malého rozsahu převyšující sto tisíc korun (bez DPH) zveřejňovány na internetu prostřednictvím Profilu zadavatele. Pro příspěvkové organizace kraje budou stejná pravidla platit od 1. září – s výjimko...

Nemaká, napadá opozice středočeskou hejtmanku

23.dubna
Střední Čechy – Ostře nabito před veřejným zasedáním zastupitelů, kteří budou ve čtvrtek jednat na krajském úřadě, má středočeská opozice. Na hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO) se v pátek jménem zastupitelského klubu ODS osopil místopředseda strany Martin Kupka. Vytkl jí nízkou účast na zasedáních rady kraje.

Chodník smrti pokořila parta z Podblanicka

23.dubna
Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Dříve nejnebezpečnější stezku se rozhodlo v polovině dubna navštívit pět mužů z Louňovic pod Blaníkem.

Pyšelského kopečku se účastnili běžci se svými psy

23.dubna
Pyšely - Třetí ročník Pyšelské kopečku pořádalo v sobotu 21. dubna v Pyšelích na třicet organizátorů. A o to více se závodu účastnilo běžců. Letos nově připravili pořadatelé pro ty méně zdatné totiž trasu na pět kilometrů. Nejzajímavější kategorií byl ale canicross, kterou si užilo několik nadšenců se svými pejsky. Akci moderoval známý Jan Smetana.

Otevřením studánky v Mačovicích přivítali příznivci jaro

23.dubna
Mačovice - Přátelskou atmosféru v lese v Mačovicích mohli zažít ti, kteří dorazili v sobotu 21. dubna po poledni k místní Studánce Setkávání. Již devátým rokem se zde scházejí příznivci, kteří chtějí ve společnosti ostatních přivítat jaro a studánku tak zvaně otevřít.

Přes tři sta turistů vyšlo na Blaník

22.dubna
Podblanicko - Turisté z celého kraje vyrazili v sobotu 21. dubna na Velký Blaník. A akce to byla velká, na pochod vyšlo více jak tři sta nadšenců. Někteří vycházeli z Benešova, těch bylo ale minimálně, jiní zase putování započali na nádraží v Domašíně. Nejvíce turisté ale začalo svou cestu v Louňovicích pod Blaníkem. Jejich kroky následně vedly přes Velký a Malý Blaník až k Domu přírody u Kraso...

Bazárek uspořádaly maminky před louňovickou galerií

22.dubna
Louňovice p. Bl. - Bazárek připravily maminky z Louňovic pod Blaníkem před místní galerií LunAtelier v neděli 22. dubna odpoledne.

V kauze policejních nákupů si svědci pochybení nevšimli

21.dubna
Střední Čechy - Jakékoli čachry kolem veřejných zakázek nezaznamenal, stejně jako to, že by se koncem roku nakupovaly zbytečnosti jenom proto, aby se podařilo utratit všechny peníze, které jsou k dispozici. To ve čtvrtek u Městského soudu v Praze řekl zástupce vedoucího odboru správy majetku středočeské policie Miroslav Šťovíček.

Velkolepé oslavy příchodu osvoboditelů nechystají

21.dubna
Benešovsko - Vůbec ne velikášsky, ale jen komorně si od roku 1990 připomínají ve městech Benešovska lidé jednu z nejdůležitějších událostí naší novodobé historie – osvobození od německé nacistické okupace v květnu 1945. Stejně tomu bude i tentokrát, kdy od onoho okamžiku uplynulo 73 let.

Na Benešovsku je zatím jen jedna jediná dráha pro in line bruslaře

20.dubna
Benešovsko – In line skating, neboli sportování na bruslích s kolečky umístěnými pěkně v ředě za sebou, prožívá v Česku obrovský boom. Nejen prodejní. Ruku v ruce s ním jde také budování vhodných drah. Soukromých, ale především veřejných. Ty často používají společně s inlinisty také cyklisté. Na Benešovsku zatím vznikla jen jedna jediná dráha, která je určena jem pro in line skating.

V Konopišti vzpomínali na americké letce

20.dubna
Benešov – Na devět amerických letců, které příslušníci SS zavraždili 19. dubna 1945, vzpomínala včera veřejnost u pomníku v Konopišti.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes