Blanenský deník

Popis:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Deník.cz

Publikuje:

3,4 položek/den

Metr po metru odkrývají a posouvají historii Blanska. U kostela svatého Martina

12:01
Blansko – Archeologický výzkum u kostela svatého Martina v Blansku pokračuje. Další výkop sledoval kamennou zeď, kterou archeologové nedávno našli při kopání vodovodní přípojky. Její účel snad v příštích týdnech odhalí už třetí sonda do minulosti města.

Volby do poslanecké sněmovny, den první: voliči mohou označit až čtyři kandidáty

10:31
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Jen chvíle zbývá do otevření volebních místností v České republice. Hlas vybrané straně mohou voliči hodit do volební urny v pátek od dvou hodin odpoledne až do desáté hodiny večer, znovu pak komise otevřou místnosti v sobotu v osmi hodin ráno. Hlasování do poslanecké sněmovny končí v sobotu ve dvě hodiny odpoledne.

V kůži archeologů. Lidé si vyzkouší práci s detektorem kovů

10:31
Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Prohlédnout si naleziště i historické předměty mohou v sobotu lidé na jižní Moravě. Instituce v celém kraji oslaví Mezinárodní den archeologie.

Svatého Martina v Blansku uvítají i otužilci. Vstupenky už jsou v prodeji

19:31
Blansko – Přípravy vrcholí. Blansko se chystá na Vítání svatého Martina. Tamní patron se svou družinou projedou městem už pojedenácté. Blanenské informační centrum začalo nově prodávat vstupenky o měsíc dřív.

V Černé Hoře frézují silnici. Řidiči budou místo objíždět i celý příští rok

19.října
Černá Hora – Od pondělí dělníci pracují na opravě silnice v Černé Hoře na Blanensku. Připravují ji na zimu, aby vydržela nápor aut, který městys trápí už řadu měsíců. Průjezdný je kvůli frézování povrchu pouze jeden pruh.

Skokanům na kandidátkách pomáhají tituly a profese lékaře. Vzbuzují důvěru

18.října
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Zakroužkováním až čtyř jmen mohou voliči své favority z nižších příček kandidátek poslat do poslanecké sněmovny. Některým v minulosti pomohli i o deset příček.

OBRAZEM: Kormidla, ráhna. Dvacet let klubu lodních modelářů přibližuje výstava

18.října
Blansko – Miniaturní kormidla a ráhna, lana o šířce nitě a zásoba kvalitního lepidla. Tak nějak vypadá pracovní stůl poctivého modeláře lodí. Důležitější než veškeré součástky na stole je ale trpělivost. Své by o ní mohli vyprávět členové blanenského klubu lodních modelářů, který letos oslavil dvacet let existence. U příležitosti výročí uspořádali členové klubu v Galerii města Blanska výstavu m...

Šmejdi? Chybí obrana, z obcí je vyhání starostové i rozhlasem

18.října
Blanensko, Vyškovsko – Když starosta Drnovic na Blanensku Petr Ducháček zvedl telefon s neznámým číslem, ozval se seriózní hlas starší dámy. Ta mu podle svých slov nabízela jedinečnou nabídku a chtěla si s ním domluvit schůzku. „Po chvíli hovoru mi došlo, že je to proto, aby obešli zákaz podomního prodeje,“ popsal jednu ze svých zkušeností se šmejdy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

17.října
Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Rekonstrukce nádraží odstartovala zmatky. Cestující hledali přesunuté zastávky

17.října
Blansko – V pondělí začala proměna zchátralého autobusového nádraží v Blansku v moderní terminál. Dělníci ho dokončí příští rok.

Praktičtí lékaři budou stávkovat. Kvůli e-Receptům i elektronické evidenci tržeb

17.října
Vyškovsko, Blanensko – Jiřina Jadroňová má svého doktora ve Vyškově. Bojí se, že při středeční stávce praktických lékařů bude na dveře jeho ordinace klepat marně. „Když budu mít nějaký zdravotní problém, na koho se obrátím?“ zoufá si sedmdesátiletá důchodkyně.

Cesta do Brna bez zdržení v koloně? Cestující mohou vyměnit autobus 301 za vlak

16.října
Blanensko – Autobusy linky 301, které jezdí do Brna z Olešnice, Černé Hory, Lysic či Kunštátu, nabírají kvůli opravovanému mostu v Lipůvce velká zpoždění. To se v dohledné době nezmění. Oprava totiž potrvá do desátého listopadu. Společnost KORDIS JMK ve spolupráci s Českými Dráhami proto přišla s dočasným řešením kritické dopravní situace.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

16.října
Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

Řidiči jezdí jednosměrkou v Adamově rychle, ohrožují i malé děti

16.října
Adamov – V jednosměrné Plotní ulici v Adamově na Blanensku značka přikazuje řidičům jet čtyřicetikilometrovou rychlostí, často ji ale o dvacet, někdy i třicet kilometrů v hodině překračují.

Azyl najdou v zimě bezdomovci jen v jedné budově. Nabízí patnáct lůžek

16.října
Blanensko, Vyškovsko /FOTOGALERIE/ – Noci a rána už jsou chladná a brzy přijdou mrazy. Lidem bez přístřeší nastává nejtěžší část roku. Na Blanensku a Vyškovsku najdou azyl v jediném zařízení.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes