Blanenský deník

Popis:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Deník.cz

Publikuje:

3,2 položek/den

Česko zpívá koledy: u zámku, v parku i před redakcí Deníku

15:21
Blanensko – Středa třináctého prosince. Přesně v šest hodin večer zazní na řadě míst České republiky vánoční koledy. Už po sedmé. Zpívat je budou lidé v obcích a městech, které se letos zapojily do projektu Deníku Česko zpívá koledy.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

15:21
Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

7:34
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

Firmy si na haly ve Vojánkách počkají. Dva investoři si výstavbu rozmysleli

6:15
Blansko – Soutěž o čtyřicet tisíc metrů čtverečních se vrátila na startovní čáru. Místa v průmyslové zóně Vojánky v Blansku jsou opět k mání. Výstavbu si rozmysleli dva z pěti investorů. Město má teď zájem o větší firmy. Původně si čtyři hektary městských pozemků mezi sebou rozdělilo pět firem, dvě z nich však později od plánů upustily.

Stop dalším bytům. Vesničané se začínají bouřit proti výstavbě, plánují i petici

6:15
Blanensko, Vyškovsko – Naše vesnice už není tak pěkná jako dřív, zlobí se obyvatelé Holubic na Vyškovsku. Někteří podle zjištění Deníku Rovnost dokonce mluví o tom, že sepíší petici požadující zastavení výstavby dalších bytových domů. Těch je v obci s dvanácti sty obyvateli šest a další se mají stavět. „Nelíbí se mi, že se u nás pořád staví nové byty,“ řekla například Františka Šobrová.

Manželé pletou ponožky: Výrobu stále vylepšujeme. Hlavní je věřit svému nápadu

10.prosince
Sloup /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Ponožky povalující se po bytě jako častý předmět sporů v mnoha domácnostech. Kdyby se kvůli nim měli hádat manželé Bartoňovi, neměli by zřejmě čas na nic jiného. Ve svém domě už léta vyrábějí ponožky značky MiPoN, které prodávají zákazníkům z regionu, firmám i sportovním klubům.

Novorozená miminka Blanenska 49. týdne 2017

9.prosince
Blanensko - Novorozená miminka 49. týdne roku 2017. Celá redakce přeje novorozeným miminkům vše nejlepší do začínajícího života.

Nové jízdní řády: autobus si lidé přivolají i telefonem, přijede do půl hodiny

9.prosince
Blanensko, Vyškovsko – Stačí zvednout sluchátko a do půl hodiny přijede autobus. Tak má vypadat novinka, takzvaný spoj na zavolání. Spolu se změnou jízdních řádů ji od neděle spouští společnost Kordis, která má na starosti veřejnou dopravu v kraji.

Rumuni klátili značku a pošťák házel balíky: prohlédněte si nejlepší videa dne

9.prosince
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 8. prosince 2017.

Zchátralé mosty ustoupí novým. Z kritického stavu jich silničáři zachraňují sedm

9.prosince
Blanensko, Vyškovsko – Silničáři mají plné ruce práce s opravami špatných mostů v regionu. „Nejhorší případ je most na silnici I/43 u Černé Hory na Blanensku. Zbouráme ho v druhé půlce února nebo v březnu. Co nejrychleji po demolici chceme začít stavět nový,“ shrnul mluvčí ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Pijte a hodujte, poroučí pán z Boskovic. Vánoční jarmark pokračuje i v sobotu

8.prosince
Boskovice – /FOTOGALERIE/ Hustý déšť a syrový chlad. Tradiční vánoční jarmark odstartovalo v pátek na Masarykově náměstí v Boskovicích nevlídné počasí. I přesto jubilejní dvacátý ročník přilákal před radnici po deváté hodině ráno davy lidí.

Opravy nádraží připravily cestující o čekárnu. Naštěstí jen dočasně

8.prosince
Adamov – Uzavřená čekárna překvapila cestující, kteří tento týden vyrazili vlakem z hlavní stanice v Adamově na Blanensku. Od začátku týdne ji opravují dělníci. Kvůli pracím byla provizorně přesunutá i nádražní pokladna. Jízdenky se nyní prodávají přímo na nástupišti. „Vždy jdu rovnou na vlak, takže nemusím sedět v čekárně. Horší to mají lidé, co na nádraží přijedou městskou dopravou, která nem...

Policisté převzali na blanenském zámku medaile. Za dlouholetou službu

8.prosince
Blansko – /FOTOGALERIE/ Blanenští policisté měli ve čtvrtek dopoledne velkou slávu. V prostorách blanenského zámku přebírali od svých nadřízených medaile za věrnost po deseti a po dvaceti letech služby. Nebo ocenění za aktivní plnění služebních úkolů.

Kamer ve městech stále přibývá. Ve Velkých Opatovicích jich nově spustili šest

8.prosince
Blanensko – Zasáhnout včas u trestného činu či nehody umožňují strážníkům na Blanensku městské kamerové systémy. Nově jej zavedli ve Velkých Opatovicích „Městská policie zahájila provoz kamerového systému prvního listopadu. Monitorovací a ovládací pracoviště je na jejich služebně,“ informovala opatovická starostka Kateřina Gerbrichová. Mají k dispozici šest kamer.

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

8.prosince
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes