Blanenský deník

Popis:

Moje Blanensko - Blanenský deník (denik.cz)

URL:

http://blanensky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

3,2 položek/den

K hudbě měl odmalička odpor. Nakonec se mladík dostal od bicích až k dirigování

19:13
Horní Lhota - Noty, taktovka a sbor před sebou. Zatímco jeho vrstevníci tráví volný čas u počítače, Dominik Pernica z Horní Lhoty na Blanensku se ve svých osmnácti letech věnuje dirigování. I když cesta k neobvyklému koníčku nebyla jednoduchá, dnes už ví, že to jednou bude jeho povolání.

Autem za nákupy do Brna? Na motoristy číhá nebezpečí. Důvod? Padající kameny

12:34
Blanensko, Vyškovsko – Výlet za nákupem nebo zábavou do Brna se mohl změnit v adrenalinový zážitek, při kterém jde o život. Jak už Deník Rovnost informoval, na silnici mezi Adamovem na Blanensku a Bílovicemi nad Svitavou na Brněnsku padaly o víkendu kameny ze srázu. Cesta už je průjezdná, silničáři budou o řešení problému jednat s majiteli pozemků.

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

8:34
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Při opravě vodovodu objevili na radnici studnu. S průzračně čistou vodou

5:58
Blansko – Práce na opravě vodovodu v zadním traktu blanenské radnice přinesly zajímavý objev: studnu s nejasným původem.

Srdcovka? Tellerův Cikánský boxer i pohádky pro děti, říká manažerka Kolárky

21.února
Blansko - Do divadla Kolárka v Blansku přivedl Lenku Skotákovou její syn. Do dramatického kroužku chodil asi šest let. S napětím a radostí hltala každé jeho představení. „Nejlepší vzpomínky mám na to první. Hrál postavu z Deníku malého poseroutky, to se mi líbilo úplně nejvíc,“ vzpomíná dvaatřicetiletá žena. Další ze synových her, která se jí vryla do paměti, byla Městečko Palermo.

Česko má další zlato. Vybojoval ho v Koreji olympijský dům

21.února
/FOTOGALERIE/ Jedno zlato už česká výprava díky lyžařce a snowboardistce Ester Ledecké z Pchjongčchangu má. Česko se však dočkalo ještě dalšího prvenství. Tentokrát ovšem nikoli na sportovišti, ale mimo něj. Již tradičně v dějišti olympijských her otevírají své domy jednotlivé země. A výjimkou není ani Česká republika. Ta si za něj vysloužila od amerického listu The Boston Globe dokonce zlato.

Jedna rolba vládne všem a po krk ve vodě v minus pěti: prohlédněte si videa dne

21.února
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 21. února 2018.

Neuvěřitelně agresivní omyl v dálničním tunelu a karate v metru: videa dne

20.února
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. února 2018.

O mladé strážníky zájem příliš není. Městské policie hledají lidi se zkušenostmi

20.února
Jižní Morava - Novela zákona má pomoci zaplnit volná místa u městských policií. O mladé kolegy ale zájem moc není. Nemohou mít zbraň a jezdit s modrými majáky.

Pomník opraví do oslav stého výročí republiky

19.února
Velké Opatovice – Na okraji zámeckého parku ve Velkých Opatovicích na Blanensku stojí pomník věnovaný obětem první světové války už téměř sto let. Letos se dočká opravy.

Černou Horu opět ucpou kolony. Silničáři znovu uzavřou silniční most

19.února
Černá Hora – Most u Černé Hory dosloužil. V pondělí odpoledne ho silničáři s definitivní platností uzavřeli. Pravidelné kontroly podepřeného mostu potvrdily, že jeho stav se neustále zhoršuje. Neprospěla mu ani letošní zima se spoustou srážek a velkými teplotními rozdíly.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

19.února
Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

19.února
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Miliony pro cyklisty. Stavbu nových cyklostezek podpoří krajské dotace

19.února
Blanensko, Vyškovsko - Další miliony letos poputují z krajské pokladny na stavby cyklostezek. Na jaře se dělníci pustí do práce ve Slavkově u Brna, co nejdřív chtějí začít i v Blansku.

Více peněz než loni. Dotace podpoří hlavně blanenské sportovce

19.února
Blansko – Více peněz do sportu, kultury i sociálních služeb. Do těchto oblastí poputuje z rozpočtu města podle zástupců Blanska více peněz než loni. „Díky dobrému hospodaření je v městském rozpočtu více prostředků. To navýší i částky, které v podobě městských dotací rozdělíme do jednotlivých oblastí,“ uvedl blanenský místostarosta Jiří Crha.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes