Bleskově.cz

URL:

http://magazin.aktualne.cz/

Katalog:

Bulvár

Publikuje:

10,1 položek/den

Recenze: Florida Project je malý filmový zázrak. Spojuje dětské dobrodružství s tíživým dramatem

12:09
Kina začala promítat film Florida Project. Willem Dafoe v něm po dlouhé době dostal příležitost zahrát si enormně kladnou roli.

Přístup Facebooku k šíření umění hraničí s cenzurou, říká fotograf Peter Varga

11:35
Peter Varga je fotograf, který si i přesto, že vystudoval marketing, stojí za kontroverzním, ale velmi osvobozujícím tvrzením: „Pokud má někdo potřebu najít si mou tvorbu, pak si ji najde.“ Spolupracuje s tanečníkem Yemim, fotí pro známé firmy a společnosti. A jak říká, sociální sítě nejsou jeho pánem, tím se stala krása ukrytá v okamžiku, životě a lidech.

Komunistická zvěrstva v Československu? Humorista Žák vše předpověděl již v roce 1948

9:21
Brutalita, zatýkání, udávání, manipulace lidí, falšování voleb, tvrdé postihy. To vše Žákovy knihy napsané bezprostředně po únoru 1948 obsahují.

Interiér novostavby pro rodinu s dětmi je plný atypických řešení. Architekti dbali na každý detail

8:13
Investor oslovil ateliér de.fakto s přáním navrhnout interiér pro rodinu s dvěma dětmi do novostavby řadového rodinného domu v pražské Hostivaři. Třípodlažní dům o rozloze zhruba 210 metrů čtverečních byl v té době ve fázi hrubé stavby, a tak byly možné drobné dispoziční úpravy. Projekt rovněž soutěží o cenu Interiér roku 2017, Aktuálně.cz je jejím hlavním mediálním partnerem.

Triko jako názor. Londýnská výstava mapuje, jak šel čas s oděvem, který původně neměl být vidět

7:38
Na výstavě jsou i originály triček od Vivienne Westwoodové a jejího bývalého partnera Malcolma McLarena.

Zlatého medvěda na Berlinale získal rumunský film Nedotýkej se mě, podíleli se na něm i Češi

20:58
Zlatého medvěda pro nejlepší film 68. filmového festivalu Berlinale získal rumunský experimentální snímek Nedotýkej se mě (Touch Me Not), na němž se podílela i česká produkce. Stříbrného medvěda za nejlepší režii si odnesl americký režisér Wes Anderson za film Psí ostrov (Isle of Dogs), který letošní přehlídku v německé metropoli zahájil. Vítězný film Nedotýkej se mě je dílem rumunské režisérky...

Režisér Soderbergh představil thriller natočený za 10 dní na iPhone. Je šílený a zadře se pod kůži

24.února
Na festivalu Berlinale režisér Steven Soderbergh uvedl agresivní, špinavý, kupředu pádící thriller Unsane.

Harfu stěhuji na rudlu, před koncertem nežehlím, říká proslulá harfistka Kateřina Englichová

24.února
Hraje v zapadlých kostelících i neslavnějších sálech světa. Před turné po USA poskytla rozhovor Aktuálně.cz o specifikách života s harfou.

Video: Aston Martin nevyrábí jenom auta, v Miami staví i mrakodrap. Bude mít 66 pater

24.února
Britská firma Aston Martin dosud vyráběla především luxusní automobily. Ve spolupráci s developerskou společností G&G Business Developments staví v centru Miami na Floridě šestašedesátipatrový mrakodrap. Budova se svými 450 metry bude dominantou zátoky Biscayne Bay. Obytný soubor nabídne celkem čtyři stovky bytů různé velikosti, od dvoupokojových až po dvouposchoďové apartmány s rozlohou 1700 m...

Dá se podle líčení obočí odhadnout vývoj ekonomiky? Někteří japonští analytici si myslí, že ano

24.února
Když je v módě silné obočí, ekonomika jde nahoru. Tenké obočí ženy naopak preferují v časech útlumu. Neobvyklý vztah mezi líčením a ekonomikou našli japonští finanční analytici.

Znovu vychází vinyl Modrý vrch. Připomíná nedožité sedmdesátiny Deža Ursinyho

24.února
O reedice Ursinyho alb se stará občanské sdružení Provisorium. V budoucnu by rádo vydalo ještě další hudebníkovy nahrávky.

Recenze Kamila Fily: Film Akta Pentagon: Skrytá válka ukazuje, jak jsou média důležitá

24.února
Snímek Akta Pentagon: Skrytá válka řeší dilema, kam za hranu zákona mohou novináři jít, když jde o pravdu, říká filmový kritik Kamil Fila. Režisér Steven Spielberg v něm nabízí skvělý vhled do toho, jak se dříve dělaly noviny. Na konci filmu se režisér podle Fily neubránil svému typickému patosu. Přestože snímek působí starosvětsky, má v sobě něco aktuálního. Je to vymezení se vůči tomu, jak dn...

Jelen se choval přirozeně a bránil své území. Trest smrti by si nezasloužil, říká odborník

24.února
Pouštět lidi do výběhu k jelenům je nezodpovědné, říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec k napadení návštěvníka zvířetem v areálu na šumavské Kvildě.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes