Bleskově.cz

Popis:

Zprávy, politika, showbyznys - Bleskově

URL:

http://bleskove.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

3,6 položek/den

Ruské obvinění je podle ministra zahraničí Stropnického absurdní

1:22
Ruský velvyslanec Alexander Zmejevskij kvůli tomu napochodoval na kobereček do Černínského paláce. „Nepřinesl žádné důkazy, které by tvrzení Moskvy podpíraly,“ řekl novinářům český ministr zahraničí v demisi. Další opatření vůči Rusku má být podle Stropnického koordinována v rámci celé Evropské unie.

Za týrání zvířat by mohly být větší tresty

17:22
Trestný čin týrání zvířat dnešní justice postihuje maximálně podmíněným trestem. Pachatelé násilí na zvířatech tak většinou přísnějšímu trestu uniknou, ačkoli je možné uložit trest odnětí svobody. „Běžně se stává, že člověku, který utýral psa k smrti nebo jej velmi vážně zranil, uloží soud maximálně podmíněný trest nebo pokutu.

Pospíšil: Servilita se nevyplácí, postavme se obviněním Ruska

12:42
Rusko tento víkend obvinilo Českou republiku, že jed, kterým byl otráven Sergej Skripal, mohl pocházet z tuzemska. „Nařčení Ruska nás jako zemi velmi vážně poškozuje. Vláda by v takové chvíli měla myslet na obranu zájmů státu a jednat podle toho.

Leo Express vyhrál nad Českými drahami

11:00
Soukromí dopravci si stěžují, že stát příliš zvýhodňuje České dráhy, což je nevýhodné i pro běžné daňové poplatníky, protože právě z jejich kapes stát České dráhy dotuje. Soukromým dopravcům se nyní podařilo opět vyhrát nad státními drahami u soudu. „Rozhodnutí je dobrým signálem pro cestující a důležitou zprávou pro další rozvoj trhu.

Kluci od Pirátů poslali strejdovi Babišovi kuchařku, jak se má chovat

21.března
Poslanci z pirátské strany se proto chytili příležitosti a aby „starého pána“ poškádlili, vypracovali pro něj dvanáctistránkovou brožuru. Nabádají ho k dodržování dohod. Žádají jej také, aby ostatní nenálepkoval a netvrdil o nich, že se jim nechce „makat“.

Další vyhozené miliardy z našich kapes

20.března
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak ohrožených skupin obyvatel v letech 2012 až 2017. Konkrétně prověřil sociální práci, sociální služby, příspěvek a doplatek na bydlení a podporu lokalit při řešení sociálního vyloučení. Množství vyplacených peněz rostlo, v roce 2012 MPSV rozdělilo více než osm miliard korun, v roce 2016 to bylo přibližně 13,7 miliardy...

Rozvoral: Evropská unie nám opět potvrdila, jak nás nemilosrdně ovládá!

20.března
Zbraně a střelivo jsou oblastí, ve které je nutné zajistit kvalitní právní úpravu, neboť jde o záležitost citlivou, potažmo přímo nebezpečnou. Příliš volná právní úprava je odsouzená k tomu, že ji postupem času bude nutné novelizovat a stane se striktnější. Nepřiměřeně liberální zákonodárství otevírá dveře incidentům se zbraněmi, což má opět další negativní dopady.

Vědci straší české matky! Prý nemají kvalitní mateřské mléko!

20.března
Zdravotní ústav provedl studii na vzorku 69 dárkyň mateřského mléka. U 34 z nich se hodnota DHA pohybovala pod doporučenou hranicí. „Studie byla zaměřená na některé škodliviny v mateřském mléce, ale protože se měřila řada faktorů, měřili jsme mimo jiné i tyto mastné kyseliny, tedy součásti lipidů,“ informoval ČT24 Jiří Ruprich z Centra zdraví, výživy a potravin Státního zdravotního ústavu.

Poslankyně SPD Levová se zřejmě bojí zlodějů, nechce zveřejnit majetek

20.března
Rozzlobená poslankyně Levová vystoupila ve Sněmovně v diskuzi na semináři k novele zákona o střetu zájmů se zásadním prohlášením. „Majetkové registry by neměly být veřejné,“ prohlásila. Informace o majetku politiků podle ní měly být přístupné jen orgánům státu.

Stát slibuje výhody, ale nemá na to peníze, proto bere, kde se dá

19.března
Chystaný daňový balíček ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) má od příštího roku snížit příjmy obcí o miliardy. A to se starostům nelíbí. "Svaz měst a obcí ČR zásadně nesouhlasí s dopady navrhovaného daňového balíčku v podobě snížení příjmů do rozpočtu obcí ve výši 5,3 miliardy korun," reaguje na navrhované změny výkonný ředitel sdružení obcí Pavel Drahovzal v rozhovoru pro týdeník Eko...

Hamáček: Trest za nemoc?

19.března
Zaměstnanci s minimální mzdou dostanou ve výplatě skoro o tisícovku méně, když přijdou o mzdu za tři dny, protože zůstali doma s chřipkou. Pro ty, kteří musí hospodařit s 12 200 korunami, to není opravdu zrovna málo. Proto často nemoci přecházejí anebo si berou dovolenou.

Vítr napáchal rozsáhlé škody

19.března
Mrazivé teploty dosáhly na některých místech až k mínus 17 stupňům. Překonání teplotního rekordu zaznamenalo 35 ze 146 stanic, které měří přes 30 let. "Naměřený republikový průměr činil v neděli minus 7,9 stupně Celsia,“ uvedli meteorologové.

Hamáček nechce ve vládě za ČSSD poslance

19.března
„Žádné rozpory nemáme, vždycky spolu s panem Zimolou vycházíme. Platí, že nemáme žádný seznam, dávali jsme nějaké příklady. Vyjednávání se někam posunují a blížíme se k vládě s důvěrou, netěší nás ale tichá podpora KSČM,“ konstatoval v pro televizní stanici Prima Jan Hamáček.

Zdravotnická péče je ohrožena, tvrdí asociace sester

18.března
V České republice pokračuje závažný nedostatek všeobecných sester, ale i dalších zdravotnických profesí v českém zdravotnictví. Podle odhadů v loňském roce chybělo okolo 3 300 sester a ačkoli se situace částečně stabilizovala, personální krizi se zatím nepodařilo ani zdaleka zažehnat. Z údajů ministerstva zdravotnictví vyplývá, že jen v akutní lůžkové péči chybí stále kolem dvou tisíc sester.

Proč vládní představitelé utrácejí naše peníze za výlety do Číny?

18.března
Velká kritika se snesla na prezidentovy poradce. „Je to něco šíleného. Stejně jako žádnému cizímu diplomatovi není nic do toho, co konají vyšetřující orgány České republiky s našimi občany, tak České republice není vůbec nic do toho, co dělají čínské orgány při vyšetřování čínských občanů,“ sdělil serveru Lidovky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes