Bleskově.cz

Popis:

Zprávy, politika, showbyznys - Bleskově

URL:

http://bleskove.cz/

Katalog:

Sport

Publikuje:

2,1 položek/týden

Charouzův tým vyráží na premiéru do Bahrajnu

19.března
Těch premiér je ale více. Nový je například i turbomotor, který vozy pohání. Je mnohem blíže monopostům F1, než u předchozích modelů.

Charouzův tým má za sebou první testy

12.března
Když Charouz Racing System oznámil připojení k velké rodině Formule 2, mnozí si možná klepali na čelo. Jenomže nyní se ukazuje, že stáj rozhodně nebude jen do počtu. Oficiální testy na známém francouzském okruhu Paula Ricarda, kde se v minulosti čtrnáctkrát konala Velká cena Francie F1, totiž ukázaly velký potenciál.

Sébastien Loeb jde do rallycrossu

12.března
Rallycrossové auto má relativně nízkou hmotnost, což v kombinaci se silným motorem – o výkonu hodně přes 500 koní – znamená obdivuhodnou rychlost. Trať je poměrně krátká a stejně tak i čas na dojetí do cíle. Vše je tedy otázkou několika vteřin, během kterých se soupeři vzájemně nijak nešetří.

Český jezdec okouzlil svět

27.února
Je to jako pohádka o tom, Jak český Honza ke štěstí přišel. Jenomže závodník Tom Beckhäuser nespoléhá na štěstí nebo nějaké tajemné síly, ale na dřinu a samozřejmě mu pomáhá i talent. Jak jinak by se mohl během jediné sezóny ve Formuli 4 vyšvihnout mezi nejlepší piloty? Nezůstalo to bez reakce, motoristický svět si dobře všímá.

Charouz Racing System testoval ve Francii

27.února
Splněný sen všech českých fanoušků rychlých vozů se pomalu, ale jistě blíží. Tým Charouz Racing System se chystá na svou premiérovou sezónu v seriálu Formule 2. Má za sebou úvodní testování v Magny-Cours, které sice nebylo ideální, ale nakonec přineslo první velmi užitečná data.

Tenista Rosol se potřetí oženil!

25.února
Úspěšný tenista Lukáš Rosol (32) se potřetí oženil. Tentokrát je jeho vyvolenou Petra Kubinová (24). "Známe se už asi osm let.

Senzační Ester, má zlato i z prkna!

24.února
Naprosto ojedinělý sportovní úkaz… Ester Ledecká (22) nejprve na olympiádě v Koreji šokovala svět zlatem na lyžích v super-G a dnes dokonala neskutečný zlatý double! V paralelním obřím slalomu na snowboardu nedala svým soupeřkám žádnou šanci. Všechny své jízdy vyhrála! Ledecká zlatým výsledkem na snowboardu vstoupila do historie olympijských her. „Já se vždycky snažím vyhrát, když stojím na kopci.

Roztrhají čeští lvi ruského medvěda?

23.února
Dnes se rozhodne, zda sen o zlatu českých hokejistů bude skutečný. Zápas začíná v 8. 40 a půjde skutečně o všechno.

Další medaile pro český tým!

18.února
Famozní Erbanová získala na pětistovce bronz! Ke stříbru jí chyběla pouhá setina sekundy. „ Půjdu tam s větším sebevědomím,“ říkala ještě před startem 25letá rychlobruslařka. Česká reprezentantka, která od roku 2014 trénuje v Nizozemsku, nastoupila ve čtrnácté rozjížďce.

Ledecká překvapila v superobřím slalomu!

17.února
Historický úspěch ! Ester Ledecká na olympijských hrách zvítězila v superobřím slalomu. Vyhrála o setinu sekundy před obhájkyní zlata Rakušankou Annou Veithovou. Dvaadvacetiletá Ledecká se tak postarala o největší úspěch v historii českého sjezdového lyžování.

Sáblíková je stříbrná!

16.února
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková získala v závodě na 5000 metrů stříbro a svou celkově už šestou olympijskou medaili. Rychlejší byla jen Esmee Visserová, která tak dovršila zlatou šňůru nizozemských rychlobruslařek. Třicetiletá Martina Sáblíková získala ve Vancouveru 2010 tři medaile – dvě zlata a bronz –, v Soči 2014 vybojovala dvě – zlato a stříbro.

Cesta za snem není vždy jednoduchá. Naštěstí existují organizace, které handicapovným sportovcům pomáhají

16.února
Heřman Volf na sobě začal pracovat a za pár měsíců se vrátil k zimním sportům, ale nejen to, také se pustil do plavání, potápění, jachtingu, skákání padákem i jízdě na kole s ručním pohonem. Pak dostal nápad, že může pomáhat i dalším, a založil neziskovou organizaci Cesta za snem. Organizace Cesta za snem pořádá každý rok celou řadu akcí zejména pro handicapované.

Samková získala ve snowboardcrossu bronz

16.února
Velmi napínavý souboj dopadl dobře pro českou sportovkyni. Eva Samková získala pro Českou republiku třetí olympijskou medaili na hrách v Pchjongčchangu. Přidala se k biatlonistům Michalu Krčmářovi, který má stříbro a bronzové Veronice Vítkové.

Čeští krasobruslaři v tranzu!

14.února
Jako malý zázrak považují čeští krasobruslaří Anna Dušková a Martin Bidař svůj postup mezi šestnáct nejlepších na zimních olympijských hrách v Pchjončchangu. „Výskali jsme radostí, objímali jsme se. Dopadlo to lépe, než jsme doufali," svěřuje se nadšená Dušková.

Senzace! Biatlonista Krčmář získal ve sprintu olympijské stříbro!

11.února
Českým biatlonistům se na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu daří. Michal Krčmář skončil ve sprintu druhý a navázal na sobotní bronz Veroniky Vítkové. Na vítězného Němce Arnda Peiffera ztratil jen 4,4 sekundy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes