Bruntálský a krnovský deník

Popis:

Moje Bruntálsko - Bruntálský a krnovský deník (denik.cz)

URL:

http://bruntalsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

2,3 položek/den

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

11:31
Máte známého či příbuzného, který během druhé světové války prošel táborem v Letech? Žije ve vašem okolí pamětník, nebo třeba potomek člověka, který v táboře byl?

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

7:34
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Mistr kung-fu Martin Lee: Nejlepší je přijít a zkusit to

18.února
Bronzová medaile ze světového šampionátu v Číně, osm zlatých, pět stříbrných a pět bronzových medailí z otevřeného mistrovství v Krakově, celkem 12 medailí z mistrovství České republiky v Brně, dvě první místa z juniorské ligy…

Víkend v kině Mír nabízí deset let s Ewou Farnou

17.února
Krnov je místem, kde zpěvačka Ewa Farna koncertovala už v roce 2007 jako čtrnáctiletá školačka s rovnátky. Jak se za těch deset let změnila ukáže film v krnovském kině Mír.

Martin Kolomý: Na kdyby nehledím, při Rallye Dakar se totiž může stát všechno

17.února
Letošní Rallye Dakar je už několik týdnů minulostí. Z Jižní Ameriky doma ve Starém Městě nedaleko Bruntálu je také pilot kamionového speciálu Phoenix Martin Kolomý.

Opavské divadlo GAFA zahraje v Krnově Pejska a kočičku

15.února
Příběhy o tom, jak pejsek a kočička vařili dort, starali se o panenku nebo uklízeli svůj dům, se líbí dětem už desítky let. Seznámit se s nimi mohou prostřednictvím knížky nebo divadelního představení.

Na zvětšenině staré fotografie Krnova se našel cirkus Kriváň

15.února
V internetových aukcích patří ke sběratelým pokladům program cirkusu Kriváň s půvabnými ilustracemi Vojtěcha Kubašty. Díky nápadu Jiřího Křivy zvětšovat staré pohlednice a fotografie Krnova a hledat na nich detaily se podařilo najít hostování cirkusu Kriváň v Krnově.

Projekt Permon slaví padesát let

15.února
Projekt Permon byl náš nejrozsáhlejší experiment s dlouhodobým pobytem člověka pod vodou. Odehrál se před padesáti lety.

Deník, posel lásky. Podívejte se na ta vyznání

14.února
K dnešnímu svátku zamilovaných vybídl Deník své čtenáře, aby vyjádřili své city přes naše noviny. Sešly se desítky přáníček a my vám je nyní nabízíme k přečtění, zamyšlení, pousmání nebo také k inspiraci.

Lidové zvyky se vrací: masopust v Krnově

13.února
Letos v Krnově proběhne několik akcí, které mají připomenout staré lidové zvyky. Původní folklor vymizel kvůli odsunu německých obyvatel.

Dobrovolníci pomůžou na hřbitově a v kapli

13.února
Sdružení Omnium získalo bývalý hřbitov v Krásných Loučkách i opuštěnou kapli v zaniklé obci Pelhřimovy. A oslovilo dobrovolníky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes