Revolver Revue

Popis:

Pravidelná dávka glos na aktuální témata

URL:

http://www.bubinekrevolveru.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

6 položek/měsíc

Vážně o vážném (Élektra v Dlouhé)

16.dubna
Inscenace Sofokleovy Élektry v Divadle v Dlouhé není trendy. Z hlediska designu, které má dnes tak často první i poslední slovo, působí v lecčems dokonce poněkud out. Nebýt trendy tu ale neznamená nemít styl. A tato inscenace dokonce není trendy zdaleka jen na svém povrchu, ale i v hlubších vrstvách.

Pokušení povrchu

12.dubna
Inscenování Goethova Fausta, a obzvlášť inscenování Fausta v Národním divadle, by měla být skvělá příležitost nejen pro divadelníky, ale i diváky. Goethův Faust je básnická skladba aspirující na komplexní pojetí lidského údělu, na obraz jedinečné cesty za poznáním a smyslem života.

Možná jsem v tom spěchu namaloval moc řídkou pěnu

9.dubna
Před sedmdesáti lety se 9. dubna v Hradci Králové narodil malíř Jan Šafránek. Při této příležitosti přinášíme dnes rozhovor, který s ním o jeho životě a tvorbě vedl Viktor Karlík v roce 1997 pro Revolver Revue č. 33. Interview bylo zahrnuto i do výboru RR rozhovory, vydaného v Edici RR roku 2016.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes