Budějcká Drbna

Popis:

Budějcká Drbna - zpravodajský portál zaměřený čistě na lokální dění. Portál o lidech, které denně potkáváte na ulicích, v sousedství, stadionech, divadlech, kinech, u lékařů apod.

URL:

http://www.budejckadrbna.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

12,5 položek/den

Úklid komunikací ve městě je v plném proudu. Čistí se i kanálové vpustě

14:03
Čištění vpustí, které v těchto dnech probíhá, je součástí jarního úklidu komunikací v Budějcích. Nejvíc práce je v centru, kde je odstraňováno velké množství cigaretových nedopalků. Úklid ulic loni vyšel město na téměr jeden a půl milionu korun, letos se bude částka blížit dvěma milionům.

Vltavu ve Vyšším Brodě odemknou i hastrmani. Řece požehná převor kláštera

14:03
Každoročně vodácká sezóna na Vltavě startuje už na konci dubna při slavnostním odemykaní. Letos se první vodáčtí nadšenci sjedou v kempu Pod Hrází o třetím dubnovém víkendu. Město Vyšší Brod a Sdružení půjčoven lodí a kempů na Vltavě si i letos připravili bohatý program.

Emoce a nervy musíme hodit za hlavu, radí před bitvou v Liberci smečař Jihostroje Petr Michálek

14:03
Po vítězném vstupu do série o bronzové medaile extraligy mužů se volejbalisté Jihostroje, za který v první pětisetové bitvě výborně zahrál především smečař Petr Michálek, připravují na duel v Liberci. Podle nově hraného systému na dva vítězné zápasy může být bitva Jihočechů s Duklou v sobotu 21. dubna posledním zápasem této sezony.

SOUTĚŽ: Přijďte do budějckého Clarionu ochutnat nejlepší české sekty a růžová vína

13:28
Milovníky vín a skvělých pokrmů čeká v pátek 4. května od 18 hodin v českobudějovickém hotelu Clarion svátek. Vinařský projekt Král vín České republiky přiveze nejlepší tuzemské sekty a růžová vína. Na akci s názvem Den v růžovém jich představí přesně 238. A k nim šéfkuchař hotelu uvaří několikachodové degustační menu, složené z pokrmů vhodných k růžovým vínům. A ti, kteří přijdou v růžovém obl...

KULTURNÍ TIPY: Vypijte si Iné Kafe ve společnosti Separa nebo Cocotte Minute

12:18
Kromě níže zmíněných akcí můžete vyrazit na Country večer na pohodu v DK Slavie, Underground Fabrika Fest (zahrají Idiot Bastard Son, The Rozladěn, EČ, Bohemica Indica, Motorová Prdel a Ďablovi včelaři), Slavné filmové a muzikálové melodie na Malou scénu Metropol nebo Messenjah live v rámci Reggae Nite v Komiks klubu.

Manažerem roku je mladý Jihočech. Na Pražském hradě převzal cenu za inovace a baterie

11:44
Již 25 let se pod hlavičkou České manažerské asociace uděluje prestižní ocenění Manažer roku. Cílem je vyhledat, objektivně vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu v České republice. Letošní cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky získal Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architek...

Šumavský pramen hledá nového kolegu do obchodního týmu

11:44
Chcete se podílet na rozvoji ryze české značky? Nebaví vás stereotypní práce a cítíte se být silní v komunikaci? Chcete pracovat s kvalitními produkty? Tak právě pro vás je jako stvořená nabídka práce v rámci obchodního týmu divize Estian, kde hledají nové kolegy na pozici Junior obchodní manažer pro oblast jižní Čechy se sídlem v Českých Budějovicích a oblast severní Čechy se sídlem v Ústí nad...

SPORTOVNÍ TAHÁK: Házenkáři Strakonic hostí Hranice. V nadstavbě potřebují bodovat

11:09
Druhá i třetí liga, divize mužů i žen či krajský fotbalový přebor je v nabídce na nadcházející víkend. Konají se také běhy a v hokeji se blíží k finiši Rybníkářská liga. Největším lákadlem je ale boj o udržení Strakonic v házenkářské extralize.

České Budějovice plánují tunel pod vlakovým nádražím. Měl by přijít až na 1,5 miliardy korun

2:05
Tunel pod vlakovým nádražím hodlá vybudovat město České Budějovice. Podjezd za téměř 1,5 miliardy korun chce město zprovoznit zároveň s dálničním obchvatem, který by měl být hotový v roce 2021. Od tunelu si radnice slibuje zjednodušení dopravy mezi Suchým Vrbným a dalšími částmi Českých Budějovic.

Danajský dar? Z kauzy o „sportovce“ je politická fraška s absurdní argumentací na obou stranách

22:06
Budějcká sportovní hala nedá spát mnoha obyvatelům krajského města. Jedni zbourání a postavení nové haly kvitují, druzí jsou zásadně proti. Obzvlášť zástupci některých sportovních klubů chtějí původní halu jen zrekonstruovat. I kvůli tomu vytvořili petici, kterou už podepsalo přes pět tisíc lidí. Požádali jsme budějckého architekta Miroslava Vodáka o odborný pohled na celou situaci kolem budějc...

Na počest návratu ostatků kardinála Josefa Berana se rozezní zvony. I budějcký Bumerin

21:32
Kardinál Josef Beran je pohřben v kryptách chrámu Svatého Petra v Římě a stal se tak prvním a dodnes jediným Čechem, kterému se těchto poct dostalo. Nyní se tento církevní hodnostář vrací do své vlasti. Po celé České republice se tak dnes, v pátek 20. dubna, rozezní zvony.

DRBNA HISTORIČKA: U Ruského cara Alexandra I.​ se hrálo a tančilo

16:59
V letech 1823 až 1985 se nacházel v mírné zatáčce staré císařské silnice třeboňsko domažlické na západním okraji Českého Vrbného formanský a později výletní hostinec U Ruského cara Alexandra I. Hostinec byl však o pár let starší a měl název U Červeného orla.

Technologický dvůr je specialista na sanitu, topení a izolaci

16:24
​Kompletní zajištění služeb pro pohodlí vašeho domova na jednom místě. To vše nabízí Technologický dvůr. Na své si zde přijdou zájemci o novou koupelnu či kuchyni, nebo zákazníci, kteří chtějí vybrat nejvhodnější řešení izolace a systému topení pro svou stavbu. O unikátním objektu nedaleko Voříškova dvora v Českých Budějovicích, který se v těchto dnech otevírá široké veřejnosti, se rozpovídal j...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Vadí nevadí se zvrtne. Při nesplnění úkolu hrozí smrt

15:50
Čtvrtek obvykle přináší několik filmových premiér. Na co se tedy těšit? Český hastrman se zamiluje do děvečky a z celkové atmosféry bude mrazit v zátylku. Hra Vadí nevadí se ponese v podobném duchu, protože nad hrdiny příběhu bude viset hrozba smrti. Třetí novinka bude na odlehčenou a husí kůži z ní mít nebudete, i když by se to dalo podle názvu V husí kůži očekávat.

Po střetu s fabií u Tábora budou čtyři pandury mimo provoz tři roky

19.dubna
Až koncem roku 2019 má být hotova oprava čtyř z pěti obrněných vozidel Pandur, která na podzim 2016 havarovala na silnici u Tábora. Poškozená vozidla dostanou nové korby. Podle ministerstva obrany tak dlouhý výpadek v provozu čtyř obrněnců neohrožuje bojeschopnost armády.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes