Budějcká Drbna

Popis:

Budějcká Drbna - zpravodajský portál zaměřený čistě na lokální dění. Portál o lidech, které denně potkáváte na ulicích, v sousedství, stadionech, divadlech, kinech, u lékařů apod.

URL:

http://www.budejckadrbna.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

12,2 položek/den

Muž v Písku nedostal drogu, tak vytáhl nůž

10:32
Písečtí policisté už od úterý 23. ledna řeší případe těžkého ublížení na zdraví. K události došlo krátce po půlnoci před jedním z píseckých barů.

Jihočeský kraj bude chtít po Robstavu, aby silnice opravil lépe

23:13
Firma Robstav, která pro Jihočeský kraj loni se zpožděním opravila silnice procházející Týnem nad Vltavou a průtah obcemi Dříteň a Nákří, je bude muset asi na jaře opravit znovu. Kraj si nechal udělat analýzy, které nasvědčují tomu, že silnice od Robstavu nepřevezme.

SOUTĚŽ: Pohádkové příběhy pro školáky ukazují krásy jižních Čech. A lákají k návštěvě

22:39
Jihočeská centrála cestovního ruchu vydává edici pohádkových knížek popisující krásy Jihočeského kraje. Scénář je podobný. Literární průvodce vždy provádí čtenáře krásami určitého regionu jižních Čech, přitom představuje pověsti a rozprávky a tím je láká k návštěvě. Díky soutěži s Budějckou Drbnou si šest čtenářů mezi sebe rozdělí dvanáct těchto moc hezkých pohádkových knížek.

Prezidentští kandidáti mají za sebou první duel. Provázelo ho bučení a hlasité překřikování

22:39
Jiří Drahoš a Miloš Zeman mají za sebou první debatní duel. Od samého začátku se do programu kromě dvou hlavních aktérů velmi intenzivně zapojovali i lidé v publiku. Duel tak mnohdy doprovázelo pískání, bučení, ale i hlasitý potlesk. Miloš Zeman v debatě mimo jiné prohlásil, že znovu pověří Andreje Babiše jednáním o sestavení nové vlády. Premiérem ho jmenuje v průběhu února.

Záchranářem může být i voříšek, říká světová šampionka z jihu Čech

18:05
Kristýna Sedláková pochází z Českého Krumlova a kynologii, konkrétně záchranářství, se věnuje od dětství. Se svou fenkou Bixi už podruhé vyhrála Mistrovství světa FCI a nyní bojuje o titul Kynolog roku ve stejnojmenné anketě. Ve volném čase pomáhá lidem s výcvikem problémových psů. Za pejskaři, kteří si se svými psy neví rady, dojíždí po celé republice.

Nelegálních pobytů na území České republiky podle cizinecké policie ubylo

18:05
V Česku loni bylo nelegálně 4738 cizinců, což je o 523 méně než v roce 2016. Více než čtyři tisícovky z nich jsou přitom lidé, kteří do země legálně vstoupili, ale překročili povolenou dobu pobytu. Nejčastěji jde o Ukrajince.

Díky příspěvku na nové uniformy mohou hasiči z Nebřehovic dále pomáhat

18:05
Nové předpisy pro sbory dobrovolných hasičů a předpoklad jejich činnosti zahrnují i potřebné vybavení včetně zásahových uniforem. S jejich nákupem finančně pomohla nebřehovickým dobrovolným hasičům Nadace ČEZ.

Tábor získal na veletrhu Regiontour prestižní ocenění za oficiální portál pro turistiku

15:11
Jihočeské město Tábor uspělo na brněnském veletrhu Regiontour a za oficiální portál pro turistiku, kulturu a volný čas si odvezl starosta Jiří Fišer ve čtvrtek 18. ledna třetí místo v kategorii Nejlepší elektronický projekt.

Dvojice podvodníků okrádá obsluhující servírky

15:11
Dvojice podvodníků okrádá v restauracích servírky. A to při výměně nebo směně peněz při placení objednaných nápojů v obsluhu dokáže obrat i o tisíce korun. Policie po vykutálených zlodějích intenzivně pátrá a žádá také o spolupráci širokou veřejnost.

RECENZE: Coco je animák, který v chladném lednovém počasí zahřeje u srdce

14:02
Nejnovější animovaný počin studia Disney/Pixar vypráví příběh malého Miguela, který by se moc rád stal muzikantem po svém velkém vzoru Ernestu de la Cruzovi - největšímu mexickému zpěváku všech dob. Jeho rodina by však byla raději, kdyby se stal ševcem a vyráběl boty jako všechny generace před ním. Hudba je v jejich domě totiž zakázána.

MĚSTO PŘED STO: Pád Rakousko-Uherska se slavil dlouho a bujaře

12:52
Ke stoletému výročí republiky jsme ve spolupráci s historikem Janem Schinkem připravili nový seriál. Bude vycházet každý měsíc a dozvíte se v něm, jak to v té době v Českých Budějovicích vypadalo a jak se zde žilo. Jaké proměny se ve městě za sto let odehrály?

Známé melodie v podání Jihočeské filharmonie budou znít budějckým kostelem svaté Anny

11:43
Limonádový Joe, Starci na chmelu, Čtyři vraždy stačí drahoušku nebo seriál Pan Tau byly nejen výborné a oblíbené, ale velmi důležitou roli v nich hrála hudba od Vlastimila Hály. Právě tu a také swingové hity té doby zařazuje Jihočeská filharmonie do koncertu s hostující kapelou autorova synovce, Jana Hály. Ten je také spoluautorem nových aranží pro českobudějovický orchestr.

České a rakouské toaletní papíry? Dvojí kvalita i na záchodě

23.ledna
Toaletní papír používá každý a očekává od něj zhruba to samé. Jeho spotřeba roste, na každého Čecha připadá asi 8,5 kg toaletního papíru za rok. Časopis dTest nechal v laboratoři otestovat celkem 19 balení třívrstvých neparfémovaných vzorků. Dva výrobky pro srovnání koupil na rakouském trhu. Dobrou zprávou je, že žádná z testovaných rolí v testu nepropadla, rozdíly mezi nimi však najdete.

CO VY NA TO? Mezi čtenáři Budějcké Drbny by druhé kolo voleb vyhrál Jiří Drahoš

22.ledna
O tom, který z dvou kandidátů se stane na následujících pět let prezidentem České republiky, rozhodneme oficiálně až v sobotu 27. ledna. Čtenáři Budějcké Drbny ale svůj názor vyjádřili už v devět dní trvající facebookové anketě a následně i v ulicích Budějc, kde jsme se jich ptali, zda k volbám vůbec půjdou.

Policie obvinila kvůli podvodu při stavbě wellnessu pět lidí

22.ledna
Policie před několika dny obvinila kvůli dotačnímu podvodu při stavbě wellness hotelu v Hluboké nad Vltavou pět lidí. Regionální operační program podpořil v roce 2008 tento projekt grantem ve výši 140 milionů korun. Stavbu však podle kriminalistů doprovázely nesrovnalosti, když například faktury za práce neodpovídaly skutečnosti.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes