CIO Business World.cz

Popis:

CIO Business World.cz | IT strategie pro manažery: Podnikové IS, Řízení podniku, CRM, ERP, BI, BPM

URL:

http://businessworld.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

11,2 položek/týden

Kyberpředpověď pro rok 2018

13:41
Čeká nás boj s falešnými zprávami, kyberarmády i regulace kryptoměn. S kyberbezpečností úzce souvisí i řada dalších témat, která ovlivní náš každodenní život.

Nová varianta botnetu Mirai útočí na ARC IoT zařízení

18.ledna
Možná si ještě pamatujete incident z konce roku 2016, kdy botnet Mirai zneužil 100 tisíc zařízení internetu věcí (IoT) ke shození sítě poskytovatele DNS služeb Dyn. Tímto způsobem botnet knokautoval velkou část webu.

Google chce budovat tři další podmořské kabely

18.ledna
Společnost Google přináší další rozšíření své cloudové platformy – přidal k ní pět nových regionů, což mu umožní nabízet cloudové služby s koncovými body blíže k zákazníkům.

Jak zajistit ty správné patche pro vaše Windows (2)

18.ledna
Bezpečnostní aktualizace Windows, které byly Microsoftem vydány na počátku ledna, přišly s bezprecedentní podmínkou – novým klíčem uloženým v registrech operačního systému.

Jak zajistit ty správné patche pro vaše Windows (1)

17.ledna
Bezpečnostní aktualizace Windows, které byly Microsoftem vydány na počátku ledna, přišly s bezprecedentní podmínkou – novým klíčem uloženým v registrech operačního systému.

Specialista na eletroniku Iftest zvyšuje efektivitu pomocí IFS Applications

16.ledna
Společnost Iftest v rámci podpory svých závodů ve Švýcarsku a na Slovensku nahrazuje stávající řešení ERP řešením IFS Applications 9.

Ondřej Matuštík finančním ředitelem AutoContu

16.ledna
Novým finančním ředitelem AutoCont Holding se stává Ondřej Matuštík. Ve funkci nahrazuje Jaromíra Babince, který se bude věnovat oblasti strategického rozvoje firmy a akvizic v ČR i v zahraničí.

Změny v podobě zavádění digitálního pracovního prostředí vyvolávají sami zaměstnanci

16.ledna
Zaměstnanci, kteří získají širší přístup k technologiím, téměř pětkrát častěji uvádí zvýšení osobní produktivity. Většina CIO (87 %) se domnívá, že výnosy mohou během pěti let vzrůst o více než 5 %, dostanou-li zaměstnanci k dispozici patřičné technologie.

10 startupů z inkubátoru StartupYardu získalo 57 milionů korun

15.ledna
StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, má za sebou velmi úspěšný rok. Rekordních 10 startupů, které prošly jeho programem, zaujalo investory a získalo investice pro svůj další rozvoj. 7 z nich pochází z České republiky.

Nižší výkonu kvůli novým updatům pocítí uživatelé Windows 7

15.ledna
Microsoft se nechal slyšet, že počítače s Windows 7 budou po instalaci aktualizací proti bezpečnostním chybám Spectre a Meltdown znatelně pomalejší.

Podnikové CPU Intelu obsahují další bezpečnostní mezeru

15.ledna
Rok 2018 nezačíná Intel právě slavně. Bezpečnostní firma F-Secure objevila v jejích procesorech další chybu, která jde v patách mezerám pojmenovaným Spectre a Meltdown.

GoPro opouští segment dronů a potvrzuje propouštění

11.ledna
Koncem minulého týdne se na povrch dostala (tehdy) neoficiální informace, že společnost GoPro snižuje svoje stavy o 300 lidí.

Díky protokolu WPA3 budou Wi-Fi hotspoty mnohem bezpečnější

10.ledna
Připojení k veřejnému Wi-Fi hotspotu vždy představuje určité riziko, ovšem příští generace standardu pro zabezpečení bezdrátového připojení zajistí mnohem vyšší bezpečnost při přihlašování k otevřeným sítím.

Nedělejte, co nemusíte

10.ledna
Kdybyste přišel se skvělým obchodním konceptem, tak si přece nebudete sám stavět kancelář a vyrábět nábytek. Stejné to je při vývoji aplikací. Je důležité se soustředit jen na podstatu, říká Pavel Carvan, zakladatel společnosti Terannum, která využívá platformu ObjectGears umožňující jednoduché a rychlé vytvoření aplikací.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes