Českobudějovický deník

Popis:

Moje Českobudějovicko - Českobudějovický deník (denik.cz)

URL:

http://ceskobudejovicky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publikuje:

3,9 položek/den

OBRAZEM: Druhý městský ples zpestřilo cirkusové duo i Tonya Graves

16:38
České Budějovice - Ve velkém stylu se nesl sobotní Ples města České Budějovice. Jeho druhý ročník se konal v Domu kultury Metropol.

OBRAZEM: Tančili i na stolech. Střížovští včelaři si užili svůj ples

16:38
Střížov - Již pošesté uspořádali v sobotu v místním kulturním domě střížovští včelaři svůj ples. A postarali se zřejmě o raritu ve včelařském světě.

OBRAZEM: O Novohradskou číši tančili po čtyřicáté

14:01
Nové Hrady/VIDEO/ – Ladné pohyby tanečníků obdivovali v sobotu Novohradští v sále hotelu Máj. Po roční pauze se sem vrátila soutěž Novohradská číše, jež má už čtyřicetiletou tradici.

V centru Budějovic jsou nové parkovací automaty. Lístky už nevydají

12:43
České Budějovice - Revoluce v parkování, s níž se od minulého roku vypořádávají řidiči na Pražském předměstí v krajském městě, už zasáhla i historické centrum. Šoféři se tu od tohoto týdne učí platit parkovné v nových automatech.

OBRAZEM: Princezny i malí olympionici. Sokolovnu zaplnily děti v maskách

11:24
České Budějovice - Stejně jako páteční sokolské šibřinky pro dospělé, i sobotní program v českobudějovické sokolovně určený dětem se nesl v duchu končících olympijských her.

Největší mráz udeřil v Pohoří, chladno bude do pátku

10:06
Jižní Čechy – Nejnižší teplotu nedělní noci a rána naměřili jihočeští meteorologové v Pohoří na Šumavě, kde bylo minus 19 stupňů.

Do modernizace Temelína letos ČEZ investuje skoro miliardu

8:48
Temelín – Pod drobnohledem Státního úřadu pro jadernou bezpečnost jsou pracovníci Jaderné elektrárny Temelín (JETE). Připravují se na obnovu licence jaderného zařízení.

Oltáře se vrátily, ale kam s nimi

7:27
Písek – Kostel Nejsvětější Trojice byl roku 1576 zbudován ve značné části z prostředků píseckých měšťanů ve slohu doznívající pozdní gotiky a s některými renesančními prvky.

OBRAZEM: Sokolové jako olympionici. Tradiční šibřinky lákaly

24.února
České Budějovice - Šibřinky pro dospělé si v pátek večer tradičně užili členové T. J. Sokol České Budějovice a jejich přátelé.

Zaměstnancům dávají vitamíny

24.února
Jižní Čechy – Očkování, dostatek ovoce a vitaminů. Tak se snaží na jihu bojovat proti chřipce. Epidemie region sužuje už více než měsíc. Ačkoliv tento týden počet marodů s akutními respiračními onemocněními klesl o jeden a půl procenta, chřipková epidemie na jihu Čech stále trvá.

Budějovický Pivovar Samson je zlatý. V pivní soutěži porazil konkurenci

24.února
České Budějovice - Pivovar Samson se dočkal dalšího ocenění. Zvítězil v degustační soutěži pivovarů České a moravské pivní koruny 2018. Cenu si od organizátorů soutěže v Praze převzal sládek Samsonu Radim Lavička.

Lyžovačka je ideální, s bruslením na ledě opatrně

24.února
Českokrumlovsko – Pokud nemůžete odolat bruslení na Lipně, můžete se vydat třeba do Horní Plané. Ovšem bruslení je na vlastní nebezpečí, i když jsou tam připravené dva umetené ovály a hřiště. Led tam měl podle čtvrtečního měření 10 až 12 cm a při současném mrazu by měl být jeho stav dostatečný. Hřiště má velikost 35 x 70 m, ovály 400 a 650 m.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes