Česká pozice.cz

URL:

http://ceskapozice.lidovky.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3,5 položek/týden

Dnešní pneumatika je velká alchymie. Každá je originál

11:39
Bereme je jako naprostou samozřejmost. Na autě je má každý a větší pozornost jim věnujeme vlastně jen nanejvýš dvakrát do roka, když je měníme podle sezony, nebo když jsou opotřebené. Výroba pneumatik je však velká alchymie a trh s nimi má řadu nečekaných specifik. A taky je neskonale obrovský.

O čem sní marketéři? Jak se zalíbit ženám

11:39
Starají se, pečují, navrhují, ale i vybírají. Přes všechna klišé jsou strážkyněmi nejen rodinného krbu, ale často i domácí kasy. Nejrůznější studie dokazují, že ženy, přítelkyně a manželky mají ten hlavní a rozhodující hlas. muži utrácejí podle nich, s nimi i za ně. Jak (se) prodat ženám, je proto i odvěká otázka všech marketérů a byznysmenů.

Silný vliv na rozhodování prezidenta je cenné aktivum

18.ledna
Přímo volený prezident republiky má výrazný politický vliv, a pokud k tomu připočteme jeho konkrétní pravomoci, může být pro záměry bohatých podnikatelů nesmírně užitečný. Tyto skupiny držely v prvním kole volby prezidenta minimálně dvě želízka v ohni a při absenci silného nezávislého kandidáta se snažily si pojistit i druhé kolo.

Kontrola mýtného: Doprava dostala „za uši“ za vysoké náklady

15.ledna
Lidé z Nejvyššího kontrolního úřadu prošli účty za mýtný systém a dobré vysvědčení státu nevystavili. Zjistili, že skoro třetinu vybraných peněz spolykaly náklady na stavbu bran či provoz. A ministerstvu dopravy například vyčítají, že k vyšším nákladům přispěla i nerozhodnost ohledně strategie pro výběr mýta v následujících letech.

Akciím se v minulém roce dařilo. Očekáváním navzdory

15.ledna
Světové akciové trhy za sebou mají jedno z nejlepších období v celé své historii. Ještě před dvanácti měsíci mnozí analytici s jistotou předpovídali, že z hlediska vývoje jejich cen půjde pouze o průměrný rok, a mnozí věštili akciovým trhům dokonce zmar a zkázu. Ukázalo se, že opak byl pravdou.

I Češi mají zbraně, kterým patří budoucnost

13.ledna
Moderní „neviditelný“ stíhací letoun letí směrem k českým hranicím. Obyčejné radary jej díky jeho technologii „stealth“ zachytí jen velice obtížně, úprava povrchu i tvar letounu jim totiž s nadsázkou řečeno oslepují oči. Česká armáda o letadlu přesto ví i ty nejmenší podrobnosti. Jak je to vlastně možné?

Švýcarský soud: Při privatizaci MUS mohl být český stát poškozen

10.ledna
Švýcarští vyšetřovatelé se od roku 2005 zabývali nelegálním vyvedením peněz z Mostecké uhelné společnosti (MUS), jež skončily v alpském státě. Lausannský soud v pátek 29. prosince vynesl pravomocný trest pro dva odsouzené. O výši trestů pro další tři rozhodne soud v Bellinzoně. Svitla také naděje pro český stát na 13 miliard z MUS.

Jak (ne)úspěšně manipulovat finančním trhem

3.ledna
Tom Hayes patřil ke skupině lidí, kteří několik let bezostyšně manipulovali s úrokovými sazbami Libor, na nichž závisí finanční trh v ohromujícím objemu 800 bilionů dolarů. V tomto prostředí o úspěchu rozhoduje jen výše zisku z dalšího obchodu a jediné mezilidské vztahy, na nichž záleží, jsou s lidmi umožňujícími příště víc vydělat.

Osm odpovědí k pokračování elektronické evidence tržeb

3.ledna
Po rozhodnutí Ústavního soudu v pátek 15. prosince je jasné, že od března další fáze elektronické evidence tržeb (EET) nebude. Nález Ústavního soudu, jímž zrušil část zákona o EET, vytvořil ve veřejném prostoru špatně prostupnou mlhu, v níž se mísí fakta s domněnkami, a proto je třeba ji kvůli možným chybným interpretacím rozptýlit.

Bájné míry už modelky nepotřebují. Instagram však ano

31.prosince
Míry 90–60–90 jsou již v modelingu stejně passé jako neochvějné přesvědčení, že nezbytnou podmínkou úspěšné kariéry je pro manekýny zajímavá tvář a výrazná štíhlost. Dieta a pravidelný dril v posilovně musejí být v současné době okořeněny tím správným počtem fanoušků na sociální síti Instagram.

Český videoherní průmysl je ve světě úspěšný. U nás ale zaostává

30.prosince
Čeští vývojáři her patří k celosvětové špičce v oboru. Vládnou žebříčkům distributorů videoher, vyvíjejí celosvětové trháky, pouštějí se do prozatím riskantních vod virtuální a rozšířené reality, tisíce až miliony prodaných herních titulů. Navzdory tomu u nás zatím vývoj her ke gigantickým oborům nepatří. Ale ten obrovský potenciál…

Náklady na elektřinu mohou vzrůst o stovky až tisíce korun ročně

29.prosince
Některým domácnostem se od ledna 2018 zvýší účty za elektřinu. Záleží na dodavatelích. Ti totiž budou zvyšovat její cenu. Část zdražení je důsledkem rozhodnutí státu, který určuje cenu za přenos a distribuci energií a příspěvek na obnovitelné zdroje. To je ale jen jedna ze složek konečné ceny. Společnost ČEZ zatím ceníky nezměnila.

Kauza Key Investments: Odsouzený Daniel Brzkovský promluvil

28.prosince
V prosinci 2016 udělil Městský soud v Praze bývalému předsedovi představenstva neprůhledné společnosti Key Investments Danielu Brzkovskému zatím nepravomocný trest za její podvody. Když se rozsudku, jenž ho posílá na pět let za mříže, dočkal, rozhodl se promluvit a pojmenovat řadu okolností případu, jejž se dosud nepodařilo objasnit.

Kauza OKD: Proces k privatizaci dolů spěje k závěru. Asi v únoru

27.prosince
Líčení ve středu 13. prosince u Obvodního soudu pro Prahu 2 v kauze privatizace OKD předsedkyně senátu Iva Fialová odročila na únor. Naznačila, že se případ chýlí ke konci, a vyzvala strany, aby si nachystaly písemné závěrečné řeči. U soudu poprvé zaznělo jméno pražského advokáta Radka Pokorného a do spisu přibyl znalecký posudek.

Hašek: Seknout s byznysem jsem ještě nikdy nechtěl

26.prosince
V podnikání přišel celkem o více než sto milionů korun. Jeho společnost vyrábějící nápoje Smarty je v červených číslech. Marketingová kampaň, kterou rozjel na sociálních sítích na podporu svého produktu, je terčem kritiky, ba výsměchu. zdá se ale, že někdejší skvělý hokejový brankář Dominik Hašek se tím příliš netrápí. On se baví.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes