Česká televize

Popis:

Aktuálně z České televize

URL:

http://www.ceskatelevize.cz

Katalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publikuje:

5,6 položek/týden

Plácido Domingo v Praze a v roli dirigenta Dona Giovanniho. ČT art uvede dvě premiéry

20.dubna
ČT art nabídne v sobotu 21. dubna hned dvě premiéry. Třicetiminutový dokument nahlédne do příprav exkluzivní pražské inscenace Don Giovanni, v níž se Plácido Domingo představí jako dirigent. Hned poté budou mít diváci možnost zhlédnout záznam celé Mozartovy opery.

Tekutá smrt, která zaplavila Česko. Kauza Metanol v dvojdílném filmu Terezy Kopáčové

19.dubna
V historii české kriminalistiky ten případ nemá obdoby. 49 mrtvých, přes sto trvale zdravotně postižených, 80 obviněných, tisíce stran soudních spisů. V září roku 2012 vypukla tzv. metanolová aféra, která bezprecedentním způsobem spojila policii, média i politiky. První díl dvojdílného thrilleru Terezy Kopáčové Metanol podle scénáře novinářky Lenky Szántó uvede ČT1 v neděli 22. dubna ve 20.15 hod. Druhý díl pak hned další neděli, 29. dubna, také ve 20.15 hod.

Česká televize kvůli digitalizaci dočasně omezí doplňkové služby ve vysílání. Díky tomu nepřijdou diváci DVB-T o žádný program.

19.dubna
Česká televize umožní divákům, aby všechny její programy od 24. 4. naladili na jednom místě. Dočasné řešení, které bude trvat do listopadu 2019, by mělo všem poskytnout dostatek času na přípravu na přechod na DVB-T2 a nákup nových televizorů či settop boxů.

S Lucií Výbornou do tůní, jezer a řek v novém přírodovědném cyklu Magické hlubiny

17.dubna
Zákoutí bohatého vodního světa v České republice představí nový šestidílný cyklus Magické hlubiny. Nejtypičtější a zároveň nejkrásnější typy krajin, které jsou úzce spojené s vodou, divákům představí moderátorka Lucie Výborná na ČT2 od 25. dubna vždy ve středu od 21.30 hodin.

Na Kavčích horách dnes poprvé zasedla Divácká rada České televize

16.dubna
V pondělí 16. ledna poprvé oficiálně zasedala Divácká rada, nový poradní orgán České televize. Zástupci významných českých institucí, sdružení a spolků přijali stanovy a diskutovali o aktuálních tlacích na média veřejné služby i programových plánech na další období.

Sorrentinův papež, Tykwerův Berlín, Banderas Picassem a oscarový Rush Einsteinem. ČT nakupovala v Cannes

16.dubna
Projekty Paola Sorrentina a Toma Tykwera, dvě životopisné série z produkce National Geographic, ale také práva na seriál podle knižní předlohy Umberta Eca, který se začal natáčet teprve letos v lednu. To vše koupila pro své diváky Česká televize na mezinárodním veletrhu audiovizuální tvorby v Cannes. Zahraniční vysílatele naopak zaujaly seriály Labyrint a Vzteklina. Práva na seriál Arabela prodala ČT do Polska.

Poslední Přelet Miloše Formana. Česká televize uctí památku oscarového režiséra

14.dubna
Česká televize mimořádně mění program. K uctění památky legendy české i světové kinematografie, režiséra a scenáristy Miloše Formana, uvede hned několik jeho snímků a portrétů.

Proutník Jan Plouhar a jeho Trojí život v nové televizní komedii

11.dubna
Nespokojenost ve vztahu často vhání do náručí milenců a milenek. Co když je ale klíč ke spokojenému soužití právě v rovnováze mezi několika protikladnými partnery? Odpověď na tuto otázku i to, jaké jsou důsledky jejího hledání, zjistí v novém filmu České televize Jan Plouhar jako pojišťovák Marek. Další vrcholy pomyslného milostného trojúhelníku doplní Hana Vagnerová a Veronika Khek Kubařová. Trojí život režiséra Jakuba Sommera uvede ČT1 v neděli 15. dubna od 20:15 hodin.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes