CFOWorld

Popis:

Latest entries

URL:

http://cfoworld.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

2,1 položek/týden

Novým CFO AutoContu je Ondřej Matuštík

16.ledna
Novým finančním ředitelem AutoCont Holding se stává Ondřej Matuštík. Ve funkci nahrazuje Jaromíra Babince, který se bude věnovat oblasti strategického rozvoje firmy a akvizic v ČR i v zahraničí.

10 startupů z inkubátoru StartupYardu získalo investice 57 milionů korun

15.ledna
Rekordních 10 start-upů, které prošly jeho programem, zaujalo investory a získalo investice pro svůj další rozvoj. Sedm z nich pochází z České republiky.

Marek Loula vrchním ředitelem Korporátního bankovnictví ČSOB

12.ledna
Vrchním ředitelem Korporátního bankovnictví byl k 1. únoru 2018 jmenován Marek Loula, dosavadní výkonný ředitel pro informační a komunikační technologie ČSOB.

V Česku podniká přes 10.500 firem, které sídlí v tzv. nových daňových rájích

4.ledna
Před pár dny zveřejnila Evropská unie nové seznamy daňových rájů – černý a šedý. Poukazuje tak na země, které vytváří „neférově-příznivé“ podmínky pro podnikání. Podle databází poradenské společnosti Bisnode v destinacích z černé a šedé listiny podniká víc než 10.500 českých firem. Vlastníci těchto firem v základním jmění upsali přes 61 miliard korun

Rok 2017 přinesl boj o zaměstnance. Tento rok nebude jiný

4.ledna
Rok 2017 navázal na rok 2016 a přinesl další snižování nezaměstnanosti. Její míru lze nyní označit za extrémně nízkou, v mnoha regionech České republiky klesla na takovou úroveň, že už v tomto ohledu firmám zcela vyschly zdroje. Nedostatek pracovních sil také výrazně tlačil na navýšení mezd. V některých oborech se platy v letech 2016 a 2017 zvýšily až o desítky procent.

AMSP ČR zahajuje tažení na podporu rodinných firem

4.ledna
Rodinné podniky, farmy a živnosti zažijí nejvýznamnější sezónu v naší novodobé historii. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) zahajuje Rok rodinného podnikání 2018, který by měl být milníkem pro vnímání rodinného byznysu napříč všemi podnikatelskými segmenty.

Nespolehliví plátci DPH končí v exekuci 10x častěji než ostatní podnikatelé

4.ledna
Podnikatelské subjekty, které jsou vedeny jako nespolehliví plátci DPH, se mnohem častěji dostávají do insolvence nebo do exekuce. Na pětinu z nich je uvalena exekuce a přibližně s 8 % je vedeno insolvenční řízení.

Pružnější než eurodotace: EU se zaručí za úvěry pro inovativní firmy

4.ledna
Jsme největším tuzemským zprostředkovatelem EU dotací a investičních pobídek pro podniky. Tyto podpory nově rozšiřujeme o finanční nástroje z Junckerova Investičního plánu pro Evropu, říká Jakub Tomaštík, ředitel EU Centra v ČSOB.

KLDR je přímo zodpovědná za ransomware WannaCry

2.ledna
V průběhu května se uskutečnil jeden z největších ransomwarových útoků v dějinách: WannaCry. Infikováno bylo 300 tisíc zařízení v téměř 150 zemích celého světa. Stál miliardy dolarů.

Třetím nejvyučovanějším jazykem je čeština pro cizince

2.ledna
Před několika lety byla čeština pro cizince spíše záležitostí individuální výuky manažerů ze zahraničí. Situace se ale mění a výuka češtiny pro cizince je stále frekventovanější, a to i ve skupinových kurzech.

Nezávislé podnikání je nedoceněné

2.ledna
Podle průzkumu provedeného v 10 zemích světa jsou nezávislí podnikatelé nedocenění. Myslí si to 69 % podnikatelů.

Počet britských firem v ČR roste

2.ledna
Uběhl více než rok od jednoho z nejklíčovějších referend v historii Evropské unie. Přesto, že se obyvatelé Velké Británie 23. června 2016 rozhodli odejít z EU, dodnes se vyjednávání o podmínkách odchodu nepohnuly výrazněji vpřed.

Tzv. „bezdomovci“ mezi majiteli a statutáry firem představují zvýšené riziko

2.ledna
Téměř 8.200 českých firem má vlastníka, který má oficiální trvalé bydliště na adrese, kde sídlí radnice nebo se takováto osoba nachází ve statutárním orgánu či dozorčí radě firmy. V 81 procentech případů jsou na tzv. bezdomoveckém trvalém pobytu registrováni muži.

WhatsApp obrací svou pozornost na podniky

2.ledna
Platforma pro zasílání zpráv WhatsApp, která patří pod Facebook, oznámila své plány na vývoj samostatných verzí své mobilní aplikace, které jsou zaměřeny na jednodušší propojení podniků s jejich zákazníky.

Podnikatelé nezvládají řídit ochranu duševního vlastnictví

20.prosince
Trojnásobně více národních přihlášek patentů eviduje srovnatelně velké Švédsko vůči České republice. V oblasti mezinárodních návrhů je to dokonce plný dvacetinásobek. Naše firmy si tak vůči zahraniční konkurenci zbytečně snižují hodnotu, přicházejí o investory a díky podhodnoceným aktivům získávají hůře finanční prostředky. Jako průmyslová velmoc jsme přitom ještě v roce 1930 dokázali přihlásit...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes