Chrudimský deník

Popis:

Moje Chrudimsko - Chrudimský deník (denik.cz)

URL:

http://chrudimsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

5,2 položek/den

Pavel Roško se zaměří na fenomén UFO

11:50
Chrudim – Je fenomén UFO (Neidentifikovatelné létající objekty) skutečný? Existují mimozemšťané? Pro Pavla Roška, který se věnuje fotografování tohoto fenoménu už mnoho let, rozhodně ano.

Tašky pomohou v třídění odpadu

24.února
Hlinsko – Město bude i letos občanům rozdávat speciální tašky na tříděný odpad, lidé si je mohou vyzvednout na podatelně úřadu.

Modeláři o víkendu vystavují v Chrudimi

23.února
Chrudim – V pátek v devět hodin se letos již podruhé otevřely dveře výstavy, která jistě udělá radost všem příznivcům vlaků, kolejí, kolejišť, jejich modelů i železniční romantiky.

Chrudim má nové Desatero problémů

23.února
Chrudim – Co nejvíc trápí obyvatele Chrudimi? Na to mohou lidé pravidelně upozornit při diskuzních setkáních, ze kterých vzejde Desatero problémů města. Ve Velkém sále chrudimského Muzea se sešli ve středu.

Občany obtěžují podomní prodejci i bezdomovci

23.února
Chrudim – Je to jen pár dní, co chrudimští strážníci řešili situace, které se v jednom případě týkaly podomních prodejců a ve dvou bezdomovců.

Známka připomíná Františka Hamzu

23.února
Luže – V hlavní budově České pošty v Praze byla ve čtvrtek představena nová známka připomínající osobnost zakladatele Hamzovy léčebny v Luži.

Školky budou v létě otevřeny

22.února
Chrudim – Rada města Chrudim na svém únorovém jednání mimo jiné schvalovala i provoz chrudimských mateřských škol v době hlavních prázdnin.

Vodník Čochtan v Heřmanově Městci

22.února
Heřmanův Městec – Známý divadelní muzikál z pera Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec přiveze ve své svébytné úpravě herec Jiří Dvořák.

Loutkáři převedou klasické pohádky v moderním pojetí

22.února
Chrudim – Děti i jejich dospělý doprovod jsou srdečně zváni na loutkové představení, které se koná v neděli. V malém sále Divadla Krala Pippicha spojily síly místní loutkářské soubory Amigos a Ahoj a zahrají divadelní (dvoj)hru, která se neotřelým způsobem dívá na klasické a všeobecně známé pohádky.

Ptáci mají rádi slunečnici a drcené vlašské ořechy

22.února
Pardubický kraj - Zima o sobě dává vědět. Ornitologové, ale i obyčejní lidé začali myslet na ptáky a plní jim krmítka za okny, na balkonech i na zahradách. Jak ale drobným opeřencům přilepšit, a přitom jim neublížit?

Minipočítač umí programovat

22.února
Chrudim – Střední průmyslová škola zvyšuje atraktivitu technického vzdělávání. Příkladem je platformaBBC micro:bit.

Ve slatiňanské mateřince mají chůvu, pomáhá s péčí o ty nejmenší děti

21.února
Slatiňany - Jak si poradíme s příjímáním dvouletých dětí do mateřských škol? To je otázka, která teď straší nejednoho ředitele těchto vzdělávacích institucí.

Fotograf Ludvík Plašil nás vezme do Železných hor i na Island

21.února
Nasavrky – Ve čtvrtek se v Domě s pečovatelskou službou v Nasavrkách uskuteční přednáška místního fotografa Ludvíka Plašila.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes