Chrudimský deník

Popis:

Moje Chrudimsko - Chrudimský deník (denik.cz)

URL:

http://chrudimsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Deník.cz

Publikuje:

4,1 položek/den

Do vodovodní a kanalizační sítě na Chrudimsku přitečou desítky milionů

23:17
Chrudimsko – Schválený plán investic společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) pro příští rok zahrnuje 31 akcí většího rozsahu. Jde zpravidla o rekonstrukce vodovodů a kanalizací s hodnotou nad 500 tisíc Kč v celkovém rozsahu zhruba 50 milionů korun.

Exhibicionista obtěžoval dívenku

23:17
Chrudim – Na linku 156 zatelefonovala v závěru uplynulého týdne zástupkyně ředitele jedné ze základních škol a oznámila exhibicionistu v blízkosti školní budovy.

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

15:21
Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.

Přecpaný archiv je minulostí. Muzeum má na léta vystaráno

10:02
Skuteč – Městské muzeum ve Skutči vyřešilo palčivý problém, neboť v jeho archivu už nebylo místo, kam by muzejníci mohli ukládat další písemnosti, tiskové materiály nebo fotografie.

V Třemošnici se konal taneční věneček

10.prosince
Třemošnice /FOTO/ - V místním kulturním domě se v pátek 8. prosince konal taneční věneček. Na ten se přišla podívat spousta lidí, rodiče, prarodiče a kamarádi.

Oprava Muzea je pro letošní rok zdárně ukončena

9.prosince
Chrudim – Skončil druhá fáze největšího městského investičního projektu posledních let – rekonstrukce budovy Muzea v Chrudimi. Alespoň pro letošní rok. Novotou nyní září fasáda průčelí budovy a také její boční strana směrem k náhonu.

Město adoptovalo hrob Jana Nepomuka Štěpánka a chce jej opravit

9.prosince
Chrudim – Město se přihlásilo k odkazu významné osobnosti Jana Nepomuka Štěpánka a adoptovalo ve čtvrtek 7. prosince jeho hrobku na Olšanských hřbitovech v Praze. Adopční pronájem na deset let vyjde město na 6410 korun.

Přidejte se k nám jako Kuřátka, zazpívejte si koledy!

9.prosince
Chrudimsko – Tradice se musejí dodržovat, a tak i letos se sejdeme na mnoha místech v republice a zanotujeme si známé vánoční písně.

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

8.prosince
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

„To jsme měli doma,“ šeptají návštěvníci výstavy dýchající nostal

8.prosince
Chrudim – Hračky, nábytek nebo přístroje, které většina z nás pamatuje, ale už je nahradily modernější varianty, je možné znovu spatřit. Regionální muzeum v Chrudimi včera otevřelo novou výstavu plnou nostalgie nazvanou To jsme doma měli taky.

Hasiči a policisté budou hrát pro Adámka

7.prosince
Chrudim – Hokejové týmy hasičů a policistů se střetnou na ledové ploše Zimního stadionu v Chrudimi v pondělí 11. prosince od 18:30 hodin.

Vlaky pojedou z Pardubic do Hradce skoro každou půlhodinu

7.prosince
Chrudim – V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2018. V Pardubickém kraji zůstane rozsah provozu na přibližně stejné úrovni jako v letošním jízdním řádu.

Festival Zlatá pecka chce překonat svůj první ročník i Smetanovu Litomyšl

7.prosince
Chrudim - Chrudimský festival klasické hudby Zlatá pecka vstupuje do druhého ročníku. Jak uvedla zakladatelka akce, chrudimská rodačka a operní pěvkyně Dagmar Pecková, festival ve dnech 26. srpna až 2. září 2018 opanuje celou Chrudim i zámecký park v blízký Medlešicích. Tématem příštího ročníku se stane opereta Jacquese Offenbacha Krásná Helena.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes