Manchester United jen remizoval s předposledním Newcastlem

foto Anglická fotbalová liga - 19. kolo, utkání Newcastle - Manchester United. Vpravo brankář  Newcastlu Martin Dúbravka, vlevo Jadon Sancho z Manchesteru United.

Londýn - Manchester United pouze remizoval v dohrávce 19. kola anglické fotbalové ligy na hřišti předposledního Newcastlu 1:1. Zisk alespoň bodu hostům zajistil navrátilec po zranění Edinson Cavani v 71. minutě. Manchester, který hrál kvůli výskytu nákazy koronavirem v týmu po více než dvou týdnech, nevyužil šanci na posun na páté místo a je sedmý. Newcastle se bodově odpoutal od posledního Norwiche.

Vedení domácím zajistil už v 7. minutě střelou v pádu na hranici pokutového území Francouz Saint-Maximin, který dal čtvrtý gól v sezoně. Cavani zařídil vyrovnání v prvním ligovém startu od konce října, kdy si poranil achilovku. Na hřiště přišel po přestávce a rozhodl o dělbě bodů. Jeho střelu z první po centru zprava nejprve odvrátila obrana, ale míč se ke Cavanimu vrátil a uruguayský útočník jej poslal do odkryté části branky za bezmocného Dúbravku.

Manchester nezabodoval naplno poprvé po třech výhrách a byla to i první ztráta pro nového trenéra Ralfa Rangnicka v jeho třetím ligovém utkání na lavičce.