Olympijskou generálku skokanů vyhrál Lindvik, Geiger se vrátil do čela SP

Olympijskou generálku skokanů na lyžích na Světovém poháru ve Willingenu vyhrál Nor Marius Lindvik. V posledním závodě před cestou do Pekingu zvítězil před Němcem Karlem Geigerem, který se díky druhému místu těsně vrátil do čela seriálu. V průběžném pořadí o tři body opět předstihl dnes čtvrtého Japonce Rjoja Kobajašiho.

V posledním závodě před cestou do Pekingu zvítězil Nor Marius Lindvik.

Skokani v Německu navzdory větru absolvovali obě kola. Lindvik ve finále zaútočil ze šestého místa po prvním skoku a díky pokusu 144,5 metru už vedení uhájil. Geiger předvedl skok o 4,5 metru kratší a na druhou příčku se posunul z pátého místa.

Kobajaši, vítěz sobotního jednokolového závodu, se těsně pod stupně vítězů dotáhl po nevydařeném úvodním pokusu z 12. příčky díky veleskoku 152 metrů. V polovině soutěže vedoucí Slovinec Cene Prevc skončil třetí.

Ženy ve Willingenu absolvovaly kvůli větru opět jen jedno kolo. Závod, jehož dopolední start byl kvůli počasí o dvě a půl hodiny opožděn, vyhrála Slovinka Nika Križnarová. Vítězka sobotního závodu Marita Kramerová dnes kvůli pozitivnímu testu na koronavirus nestartovala a spolu s celým rakouským týmem předčasně odcestovala.

SP ve skocích na lyžích ve Willingenu (Německo):
Muži:
1. Lindvik (Nor.) 243,8 b. (140+144,5 m)