Hirt klesl v závodu Kolem Ománu na třetí místo

Cyklista Jan Hirt klesl v průběžném pořadí závodu Kolem Ománu z druhého místa na třetí. Ve čtvrté etapě dojel sedmý ve skupince, která dorazila do cíle se ztrátou minuty a sedmi sekund na vítězného Itala Fausta Masnadu.

Český cyklista Jan Hirt. Archivní foto.

Člen stáje Quick Step se stal díky prvenství novým lídrem závodu. Z čela sesadil dnes šestého Dána Anthona Charmiga a vede před ním o 55 sekund. Třetí Hirt ztrácí po kopcovité etapě dlouhé 119,5 kilometru, kterou jezdcům navíc komplikoval vítr, 58 sekund.

Úspěch Quick Stepu v etapě podtrhl druhým místem Švýcar Mauro Schmid, který vyhrál spurt skupinky Masnadových pronásledovatelů.

Český šampion Michael Kukrle skončil v etapě dvaatřicátý a celkově si polepšil na 28. místo. Peloton má před sebou ještě dvě etapy.