Hokejisté Zlína zdolali Kladno, Sparta porazila Karlovy Vary

foto Utkání 53. kola hokejové extraligy: PSG Berani Zlín - Rytíři Kladno, 17. února 2022 ve Zlíně. Zleva Matyáš Hamrlík ze Zlína a Jaromír Jágr z Kladna.

Praha - Hokejisté Zlína porazili v předehrávce 53. extraligového kola Kladno 3:2. Dramatický duel týmů ze dna tabulky rozhodl v čase 59:55 při přesilovce pět na tři obránce Daniel Gazda. Zlín na předposlední Kladno ztrácí 14 bodů. Sparta v dohrávce 43. kola zdolala Karlovy Vary 4:3 a po čtvrté výhře za sebou se posunula na šesté místo.

Berani nad Kladnem vedli 1:0, po druhé třetině však prohrávali 1:2. Gazda si pak připsal nahrávku u vyrovnávací branky a pět vteřin před koncem zápas ranou od modré čáry rozhodl. Gól a asistenci zaznamenal v dresu vítězů i útočník Okál. Zlín doma vyhrál počtvrté za sebou.

První třetina byla v 18. minutě přerušena po kolapsu jednoho z diváků a dohrávala se po přestávce. Duel dvou nejhorších týmů extraligy byl vyhrocený, o potyčky nebyla nouze.

Sparta po čtvrtém vítězství za sebou ztrácí na čtvrtou Plzeň čtyři body, oproti Indiánům má zápas k dobru. Karlovy Vary prohrály třetí z posledních čtyř duelů a zůstaly jedenácté.

Pražané si v závěru druhé třetiny vypracovali dvougólový náskok, definitivně jim pak tříbodový zisk zajistila Kašeho dorážka v oslabení v 55. minutě. O pouhých deset vteřin později Karlovarští znovu snížili na rozdíl jediného gólu, srovnat už ale nedokázali.

Statistika čtvrtečních zápasů extraligy:

Předehrávka 53. kola:

PSG Berani Zlín - Rytíři Kladno 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Suhrada (Okál, Makarenko), 49. Okál (Gazda, Makarenko), 60. Gazda (O. Němec, Honejsek) - 23. Hlava (Baránek, Kubík), 33. Zikmund (Babka). Rozhodčí: Pešina, Kika - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 4:8, navíc Plekanec (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Dohrávka 43. kola:

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Z. Doležal (T. Pavelka), 37. R. Horák (D. Kaše), 38. E. Thorell (T. Pavelka, Chlapík), 55. D. Kaše (Z. Doležal, Moravčík) - 13. T. Rachůnek (Kulich, Dlapa), 47. Černoch (Kohout, T. Vondráček), 56. O. Beránek (Hladonik). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Pátek 18. února - 53. kolo:

17:30 BK Mladá Boleslav - Motor České Budějovice (6:1, 1:4, 1:2), HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov (5:2, 3:4, 3:4 v prodl.),

18:00 HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec (3:1, 6:4, 4:3 v prodl.), HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové (2:5, 3:4 v prodl., 4:1; O2 TV Sport), HC Kometa Brno - HC Sparta Praha (2:3 v prodl., 2:5, 2:3 v prodl.).

Neděle 20. února:

Dohrávka 39. kola:

15:00 HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec (7:2, 4:2).

54. kolo:

15:00 HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice (1:2, 4:1, 2:4),

15:30 PSG Berani Zlín - HC Olomouc (2:4, 3:2, 0:4), HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav (2:3 po sam. nájezdech, 5:0, 3:4),

16:00 HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera (3:1, 2:3, 4:1),

17:00 Motor České Budějovice - HC Kometa Brno (4:1, 2:3, 2:4),

17:20 Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň (2:4, 7:4, 3:2; ČT Sport).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 21.05.2024 ČTK