Fortuna liga - souhrn 3. kola nadstavby: Bitva o druhé místo bez vítěze

19.03.2022, 14:52, aktualizováno 20.03.2022, 18:52
Komentáře a souhrny
Souboj o druhé místo mezi Ružomberokem a Trnavou skončil bezbrankovou remízou. Slovan Bratislava dál nekompromisně mete za titulem, dnes pěti góly srazil na kolena Sereď. Dunajská Streda sice na úvod třetího kola nadstavby neprohrála, proti Žilině však zvládla jenom dotáhnout manko a v závěru vyrovnat na konečných 2:2, čímž se kýženému třetímu místu téměř nepřiblížila. Trenčín jasně porazil Senicu, Michalovce slaví výhru nad Zlatými Moravcemi...
O titul

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 0:0

20.03.2022 17:00

Góly: -

Súboj o druhú priečku fortunaligovej tabuľky nepriniesol žiadne góly. Ružomberok s Trnavou remizoval v nedeľu 0:0.

Prvý dramatický moment prišiel v siedmej minúte, keď zaváhal brankár hostí Takáč. V 22. minúte Bobček stroskotal na gólmanovi hostí, ktorému aj v tomto prípade chýbala istota. V 29. minúte po Fabišovom centri z prvej zakončil Bobček, ale minul cieľ. Prvý polčas divákom mnoho futbalovej krásy a šancí neponúkol. Dominovali mu taktické manévre a opatrnosť. Druhá polovica bola smerom dopredu o niečo živšia. Na ihrisku bolo naďalej množstvo osobných súbojov. Do ofenzívy sa tlačila už aj Trnava, ktorá bola do prestávky v tomto smere dosť pasívna. V niektorých fázach dokonca Spartak útočil viac, ako jeho súper. V 58. minúte Krajčírik vytesnil na roh strelecký pokus Prochádzku, smerujúci k ľavej žrdi. V 70. minúte Domonkos zahrával priamy kop a Boďova hlavička tesne preletela vedľa brány hostí. Zápas medzi Ružomberkom a Trnavou, ktorý nepriniesol žiadnu čistú gólovú príležitosť, skončil výsledkom 0:0.

"Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Videli sme bojovné stretnutie, ktoré neprinieslo veľa šancí. Za celý zápas sme si vytvorili asi jednu príležitosť; mali sme nejakých desať striel mimo brány. Do zápasu chlapci vstúpili tak, že veľa chceli, ale kazili sme jednoduché prihrávky, čo spôsobovalo dosť nepresností. Hráči oboch tímov išli na doraz. Bolo tam veľa súbojov, čo stretnutiu nejako neprospelo. Nevideli sme viac striel na bránu ani góly," povedal po zápase tréner domácich Peter Struhár. "Videli sme vyrovnaný, bojovný zápas s veľkým množstvom súbojov, čo predurčoval aj terén, ktorý nebol ideálny. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo žiadne veľké šance. Po prvom polčase som cítil, že chlapci idú za víťazstvom. Mali sme výborných pätnásť - dvadsať minút, keď sme súpera dokázali zatlačiť až do šestnástky. Lietalo to tam, ale loptu sme nedostali do brány. Ružomberok je v domácom prostredí veľmi silný, ale zodpovedne sme si to uhrali, keď domáci nemali ani jednu žiadnu šancu a ani jednu strelu na bránu," zhodnotil priebeh šlágra lodivod hostí Michal Gašparík.

Více informací k zápasu

Slovan Bratislava - ŠKF Sereď 5:1

19.03.2022 15:00

Góly: 40. Guram Kašia, 54. Tigran Barseghjan, 60. Ivan Šaponjić, 81. Andre Green, 84. Andre Green - 8. Yann Michael Yao

V sobotňajšom zápase tretieho kola Fortunaligy v skupine o titul vyhral domáci ŠK Slovan Bratislava na Tehelnom poli nad ŠKF Orion Tip Sereď vysoko 5:1, hoci polčasový stav 1:1 bol pre hostí veľmi priaznivý.

Úradujúci majster a suverénny priebežný líder fortunaligovej tabuľky sa rozstrieľal až v druhom polčase. V nadstavbe má momentálne na konte dve víťazstvá a jednu remízu. Tabuľku vedie o 14 bodov pred Trnavou, ktorá má k dobru nedeľný duel v Ružomberku. Sereď ostáva piata, šancu preskočiť Dunajskú Stredu v prípade úspechu v Bratislave v sobotu nevyužila. Zápas medzi belasými a ŠKF začal prekvapujúco. Vedenia sa vo ôsmej minúte ujali hostia, keď sa zblízka po Morongovom prieniku presadil Yao. Sereď následne viedla takmer celý prvý polčas. Až päť minút pred polčasovou prestávkou vyrovnal Kašia, ktorému po centri na zadnú žrď predĺžil loptu Šaponjič - 1:1. Do kabín teda schádzali tímy za nerozhodného stavu.

Krátko po zmene strán favorit otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech. Najprv chybu brankára Chudého potrestal Barseghjan - 2:1. V 60. minúte zvýšil vedenie belasých Šaponjič a v závere riadneho hracieho času dvoma gólmi prikrášlil víťazstvo domácich striedajúci Green. ŠK Slovan Bratislava zdolal ŠKF Orion Tip Sereď vysoko 5:1, pripísal si ďalšie víťazstvo a už asi iba málokto verí, že by ešte pri obhajobe majstrovského titulu mohol zaváhať.

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 2:2

19.03.2022 13:00

Góly: 56. Jakub Paur, 62. Adrián Kaprálik - 43. Thibaud Verlinden, 90. Brahim Moumou

V treťom kole nadstavbovej časti slovenskej najvyššej súťaži remizoval v skupine o titul pod Dubňom MŠK Žilina s tímom FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (0:1).

V prvom polčase sa na trávniku Žiliny hral pomerne rýchly futbal. Oba celky sa dostali k niekoľkým streleckým pokusom. Domáci celok si sľubnú palebnú pozíciu vypracoval už v piatej minúte. Vtedy po strele Minárika hlavičkoval Paur, ale netrafil bránku. Domáci neotvorili skóre ani v 24. minúte, keď zakončoval Jánošík. V tomto prípade hráč "Šošonov" trafil hornú žŕdku a lopta sa následne odrazila na bránkovú čiaru. Po polhodine hry sa k strele z dobrej pozície dostal aj hosťujúci celok. Avšak Krstovič trafil iba bočnú sieť. Do konštrukcie bránky hostí trafil v 39. minúte aj Ďuriš, no gól napokon padol na opačnej strane. V 43. minúte hostia získali loptu a Verlinden po rýchlej akcii rozvlnil sieť s prispením jemného teču domáceho hráča - 0:1. Celky schádzali do kabín na polčasovú prestávku za jednogólového vedenia mužstva zo Žitného ostrova.

Žilinčania nepoľavili v nastolenom tempe a v 56. minúte vyrovnali: center Minárika našiel kapitána Paura, ktorý hlavičkou prekonal brankára Ferreiru - 1:1. Už o šesť minút po vyrovnaní išli domáci do vedenia. Iľko si v šestnástke hostí poradil s dvoma súpermi a jeho prihrávku zblízka zasunul do brány Kaprálik - 2:1. V 70. minúte mali Žilinčania na kopačkách tretí gól; Ferreria a Ciganiks dvakrát zastavili loptu na bránkovej čiare. Rovnako ako v prvom polčase, aj v druhom hostia skórovali v jeho závere. O deľbe bodov rozhodla technická strela Moumoua v nadstavenom čase duelu, na ktorú brankár Žiliny Belko nedosiahol. MŠK Žilina remizoval na domácej pôde s DAC-om Dunajská Streda 2:2. Žilina ostala na poslednej - šiestej priečke tabuľky v skupine o titul, štvrtý DAC musel čakať na výsledok zápasu Slovan - Sereď. Ak by Sereď na Tehelnom poli prekvapila a zvíťazila, DAC by v tabuľke preskočila.

Góly: 16. Christián Steinhübel - 44. Dragan Andrić

FK Pohronie remizovalo v treťom kole v nadstavbovej skupine Fortunaligy o udržanie sa v najvyššej súťaži s Liptovským Mikulášom 1:1, keď oba góly padli už do prestávky.

Po úvodnom taktickom oťukávaní sa prevzali taktovku zápasu do rúk domáci hráči. Do vedenia išli už v 16. minúte. Po centri Bangalu sa k lopte dostal Steinhübel a hlavou prekonal Lukscha - 1:0. Hráči Pohronia pokračovali v tlaku a po zákroku na Lačného v šestnástke sa dožadovali pokutového kopu. Hlavný arbiter však na biely bod neukázal. V 32. minúte nevyužil veľkú príležitosť na zdvojnásobenie náskoku Pohronia Blahút a tesne pred odchodom do šatni sa to pohronským osám vypomstilo. V 44. minúte zostal po centri Flaka na zadnej žrdi nekrytý Andrič a vyrovnal na 1:1.

V druhom polčase oslabil domácich Pajer, keď po druhej žltej karte musel ísť predčasne do kabín. Liptáci ale početnú výhodu nevyužili. Pri šanci striedajúceho Voška sa v závere vyznamenal Le Giang. Pohronie remizovalo s nováčikom súťaže z Liptovského Mikuláša 1:1.

Zemplín Michalovce - FC Zlaté Moravce 1:0

Góly: 76. Georgios Neofytidis (vl.)

MFK Zemplín Michalovce si v treťom kole nadstavbovej časti poradil s ViOn-om Zlaté Moravce, ktorý zdolal na východe republiky 1:0 (0:0).

V prvom polčase diváci mnoho futbalovej krásy nevideli. Hralo sa najmä medzi šestnástkami a ofenzívne akcie sa neraz končili v zárodku. Prim hrali pozorné defenzívy a hráči sa nedostávali do prečíslení. Na bezgólovom skóre prvého dejstva nič nezmenila ani situácia z 25. minúty, v ktorej kapitán hostí Čögley zachraňoval svoj tím pred inkasovaním gólu na bránkovej čiare.

V 54. minúte sa hráči Zlatých Moraviec dostali k rýchlej narážačke v šestnástke hostí. Mondek zakončil zblízka, no iba do bočnej siete. O osem minút zaznamenal strelecký pokus Zemplín. Popovits nasmeroval pohotový volej do brankára Lukáča. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 76. minúta. Bývalý hráč Michaloviec Georgios Neofytidis chcel zastaviť centrovanú loptu, a nešťastne ju usmernil do bránky hostí - 1:0. Michalovčania sa potom sústredili na defenzívu a ViOn nepustili na dostrel Kožucharovej bránky. Michalovce porazili Zlaté Moravce 1:0.

AS Trenčín - FK Senica 4:1

Góly: 12. Philip Azango Elayo, 42. Filip Bainović, 55. Jakub Kadák, 69. Njegoš Kupusović - 7. Witan Sulaeman

V treťom kole nadstavbovej časti slovenskej najvyššej súťaže privítal v skupine o titul pod hradom Matúša Čáka AS Trenčín celok zo Záhoria FK Senica. Po vysokom víťazstve 4:1 (2:1) sa Považania neradujú iba z troch bodov, ale aj z prvej priečky v skupine, na ktorú sa po tomto víťazstve vyhupli.

AS Trenčín dostal hneď v úvode duelu svojho súpera zo Záhoria pod tlak. Domáci však v štvrtej minúte brankára Chropovského neohrozili. A už o chvíľu neskôr sa tešila Senica, keď z ľavej strany skóroval indonézsky legionár Witan Sulaeman - 0:1. Gólová odpoveď AS prišla v dvanástej minúte. Stalo sa tak po akcii, ktorú začal z ľavej strany veľkého vápna Soares. Menovaný hráč našiel prízemnou nahrávkou Azanga, ktorý vyrovnal na 1:1. AS sa dostalo v priebehu úvodnej polhodiny k dvom ďalším sľubným príležitostiam, no Kupusovič ani Kadák svoje próby na gól nepretavili. Druhý menovaný si napravil chuť krátko pred prestávkou. Spätnou nahrávkou našiel Bainoviča a ten ďalekonosnou strelou spoza šestnástky uštedril Záhorákom gól do šatne - 2:1.

Senica mala veľkú šancu v 51. minúte, Jurdík však strelou zo šestnástky minul bránu. Táto príležitosť bola zo strany hostí poslednou. O štyri minúty po nej zvýšil na 3:1 pre Trenčín Kadák, ktorý sa najprv nepresadil z priameho kopu, no následnú prihrávku od Soaresa už premenil. Na konečných 4:1 upravil približne 20 minút pred uplynutím riadneho hracieho času Kupusovič; po prihrávke do behu od Azanga prehodil vybiehajúceho Chropovského. AS Trenčín zdolal Senicu suverénnym spôsobom 4:1 a vyhupol sa na čelo tabuľky skupiny o udržanie sa vo Fortunalige.