Hokej v 10 minutách

Závod Kolem Katalánska ovládl Kolumbijec Higuita

Vítězem cyklistického závodu Kolem Katalánska se stal Kolumbijec Sergio Higuita. Poslední sedmou etapu v Barceloně vyhrál Ital Andrea Bagioli, za kterým ve spurtu vedoucí skupiny dojeli Maďar Attila Valter a domácí Fernando Barceló.

Sergio Higuita (vlevo)
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Peter De Voecht

Higuita si připsal druhé vítězství ve WorldTour a první v etapovém závodě spadajícím do elitního seriálu. Čtyřiadvacetiletý člen stáje Bora-hansgrohe rozhodl o svém triumfu v sobotní kopcovité etapě, v níž byl po dlouhém úniku s Ekvádorcem Richardem Carapazem druhý a oblékl se do zeleno-bílého dresu lídra. Kromě toho ovládl Higuita pořadí vrchařů a hodnocení mladých jezdců.

Bagioli si připsal čtvrté vítězství v profesionální kariéře a první ve WorldTour. Stáj Quick-Step Alpha Vinyl díky němu zaznamenala už 17. letošní triumf.

Český cyklista Michal Schlegel obsadil v konečném pořadí 88. místo. Jan Hirt poslední etapu nedokončil.

Výsledky cyklistického etapového závodu Kolem Katalánska

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 7. etapa (138,6 km):

1. Bagioli (It./Quick-Step Alpha Vinyl) 3:18,09, 2. Valter (Maď./Groupama-FDJ), 3. Barceló (Šp./Seguros RGA), 4. Ayuso (Šp./SAE Team Emirates), 5. Teuns (Belg./Bahrajn Victorious), 6. Martin (Fr./Cofidis) všichni stejný čas, ...61. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA) -4:40.

Konečné pořadí: 1. Higuita (Kol./Bora-hansgrohe) 29:53:33, 2. Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) -16, 3. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) -52, 4. Quintana (Kol./Arkéa-Samsic) -53, 5. Ayuso -1:08, 6. O'Connor (Austr./AG2R Citroën) -1:10, ...88. Schlegel -1:21:59.