Vydra při návratu po více než dvou měsících nahrál na vítězný gól Burnley

foto Fotbalista Evertonu Richarlison (vpravo) a Josh Brownhill z Burnley v utkání 19. kola anglické ligy, 6. dubna 2022.

Londýn - Český fotbalový útočník Matěj Vydra se po více než dvou měsících vrátil do sestavy Burnley a pět minut před koncem záchranářského souboje s Evertonem nahrál na vítězný gól na 3:2. Burnley v dohrávce 19. kola anglické ligy vyhrálo po sérii čtyř porážek a posunulo se na osmnácté místo pouhý bod za dnešního soupeře, jenž je na první nesestupové pozici.

Devětadvacetiletý Vydra nehrál od duelu s Arsenalem 23. ledna. Poté se podrobil operaci tříselné kýly a při březnovém návratu k tréninku si vykloubil loket. Chyběl tak nejen Burnley, ale i české reprezentaci v neúspěšné baráži o mistrovství světa.

Do dnešního duelu naskočil Vydra za stavu 2:2 v 80. minutě a pět minut nato zpětnou přihrávkou nabil na malém vápně Maxwellu Cornetovi, který střelou bez přípravy rozhodl. Everton, jehož dva góly vstřelil v prvním poločase Brazilec Richarlison z penalt, prohrál šestý venkovní zápas za sebou.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Burnley - Everton 3:2 (13. Collins, 57. Rodriguez, 85. Cornet - 18. a 41. Richarlison obě z pen.)