SESTŘIH: Karviná - Pardubice 3:2. Durosinmi trefil první domácí výhru

Autor: iSport.cz
0
Video se připravuje ...
SESTŘIH: Dallas - Vegas 2:1. Faksa rozhodl o postupu
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta

Fotbalisté Karviné porazili Pardubice 3:2 a na posledním místě prvoligové tabulky stáhli ztrátu na svého dnešního soupeře na sedm bodů. Slezané se až v posledním 30. kole základní části dočkali premiérové domácí výhry v sezoně. Karvinští od třetí minuty vedli zásluhou Michala Papadopulose, ale náskok jim vydržel jen minutu, než vyrovnal Pavel Černý. Po změně stran se nejprve trefil pardubický Lukáš Červ, ale Petr Buchta vyrovnal a střídající Rafiu Durosinmi tři minuty před koncem zařídil svěřencům trenéra Bohumila Páníka první domácí vítězství po téměř roční přestávce.

Utkání mělo strhující úvod a během čtyř minut viděli diváci góly na obou stranách. Pardubice s vizitkou nejhorší obrany v lize kapitulovaly už ve třetí minutě. Nejlepší střelec domácích Papadopulos využil toho, že brankář Markovič vyrazil na Bartošákův centr pozdě, a hlavou vstřelil šestý gól v sezoně. Hned z následujícího útoku ale Černý střelou z úhlu ke vzdálenější tyči vyrovnal svým čtvrtým zásahem v ročníku.

Pardubice na poslední chvíli přišly o svého nejužitečnějšího hráče. Brazilec Cadu, autor čtyř branek a 10 gólových přihrávek, byl sice uveden v základní sestavě, ale nakonec usedl jen na lavičku. Přesto měly při brejcích, které se jim otvíraly při karvinském tlaku, několik šancí.

Do druhého poločasu domácí kouč Páník vyslal Túlia a Durosinmiho s cílem posílit ofenzivu, ale skutečnost byla zpočátku jiná. Hosté bez problémů drželi míč daleko od své branky a navíc v 56. minutě vstřelil Červ z voleje druhý gól. Až pak o sobě daly vědět karvinské posily. Durosinmi se zbavil svého strážce a Túliovu bombu brankář Markovič jen s námahou vyrazil. V 70. minutě Brazilec odcentroval a Buchta už nadvakrát překonal pardubického gólmana.

Oba týmy se snažily strhnout vítězství na svou stranu. Dokázal to až v 87. minutě Nigerijec Durosinmi, hrdina ze senzačního únorového triumfu nad Slavií. Díky jeho hlavičce Karviná nad Pardubicemi na čtvrtý pokus v lize vyhrála a udržela si naději na záchranu v nejvyšší soutěži. Z domácí výhry se předtím slezské mužstvo naposledy radovalo loni v květnu v utkání s Teplicemi.

Góly

Domácí: 3. Papadopulos, 70. P. Buchta, 87. Durosinmi

Hosté: 4. P. Černý, 56. Červ

Sestavy

Domácí: Bajza – Mikuš, P. Buchta, S. Dramé (58. Stropek), Šehić (68. Čmelík) – Jursa (46. Túlio), Ndiaye (58. Qose) – Siňavskij (46. Durosinmi), Zorvan, Bartošák – Papadopulos (C).

Hosté: Markovič – D. Kostka, F. Čihák, Hranáč, Pojezný – Jeřábek (C) – Patrák (88. Mareš), Červ, Solil, Jakub Rezek (67. Huf) – P. Černý (75. L. Matějka).

Karviná – Pardubice: Domácí se po hlavičce Durosinmiho ujali vedení 3:2

Karviná – Pardubice: Možnost dát vítězný gól si připravili i domácí, pálil Mikuš

Karviná – Pardubice: Karel Pojezný v šanci, Bajza míč vyrazil mimo branku

Karviná – Pardubice: Právě vystřídaný Lukáš Matějka mohl zajisit vedení

Karviná – Pardubice: Petr Buchta protlačil míč do sítě a srovnal na 2:2

Karviná – Pardubice: Parádní zákrok Markoviče proti dělovce Túlia

Karviná – Pardubice: Lukáš Červ se na druhý pokus prosadil, 1:2 pro hosty

Karviná – Pardubice: Lukáš Červ vyslal ránu z voleje, ta byla obránci zblokována

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.