SESTŘIH: Třinec - Sparta 7:3. Oceláři spustili kanonádu a mají blíž k titulu

Autor: iSport.cz, ČTK
6
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté Třince jsou jediný krok od dovršení zlatého hattricku. V pátém finále extraligy porazili doma Spartu 7:3 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Pražané ve finálové bitvě potřetí ztrácí, o vyrovnání se pokusí ve čtvrtek v Praze, kde se od 19 hodin odehraje utkání číslo šest.

Pod šestou výhru Slezanů ze sedmi domácích duelů během letošních vyřazovacích bojů se nejvýrazněji podepsali útočníci Martin Růžička, Marko Daňo a Ondřej Kovařčík. Růžička dal gól a na další dva nahrál, Daňo s Kovařčíkem dvakrát skórovali. Pod Javorovým dnes padlo nejvíce gólů v jednom finálovém utkání od série mezi Pardubicemi a Brnem v roce 2012.

Divoký duel po oboustranně opatrném úvodu nastartoval gól Třince v sedmé minutě. Brankář Hudáček rozehrávkou nabídl puk soupeři, Růžička skvělou bekhendovou nahrávkou našel najíždějícího Daňa a ten zblízka nezaváhal. Uběhlo však pouhých 41 sekund a bylo vyrovnáno. Němeček od vlastní branky nahodil kotouč, který byl na středu hřiště ještě tečovaný a strážce domácí branky Kacetl máchl lapačkou do prázdna.

V 10. minutě šli hosté do vedení a byl u toho znovu Němeček, jehož nahození od modré čáry tečoval mimo Kacetlův dosah Dvořáček. I v tomto případě následovala rychlá odpověď prohrávajícího týmu. Růžička další nahrávkou bekhendem nabil Daňovi, který prostřelil Hudáčka. Pražané pak hráli zkraje 14. minuty první přesilovku zápasu a Řepík byl blízko tomu, aby vrátil hosty do vedení, jeho pokus však zastavila branková konstrukce. Krátce poté ustál Kacetl i Formanovu dorážku.

Druhé dějství patřilo jasně Třinci. Ve 23. minutě našel Nestrašil dobře Michala Kovařčíka, jenž rychle našel svého bratra Ondřeje a do vedení šli Oceláři. Uběhlo jen 33 sekund a domácí měli na své straně už dvoubrankový náskok po trefě Marinčina. Pražané zkusili zastavit rozjetý Třinec střídáním gólmanů - Hudáčka nahradil Machovský.

V polovině 26. minuty vrátil sparťany do hry Šmerha a ke střídání stráží došlo i na druhé straně. Místo Kacetla šel do branky Mazanec. Chvilku nato fauloval Matuškin a po polovině z jeho trestu ho poslal zpátky do hry výstavní ranou z první Hrňa. Šanci na snížení nevyužil Dvořáček, místo toho se ve 38. minutě prosadil kanonýr Růžička. Michala Kovařčíka pak v přečíslení dvou na jednoho vychytal Machovský.

Ve třetí třetině si Třinečtí pečlivě hlídali cenný náskok a Sparta nenacházela protizbraň. Když pak Ondřej Kovařčík přidal po Nestrašilově šanci, kterou pokryl Machovský, z dorážky snadno gól na 7:3, bylo definitivně jasno. Domácí hokejisté si tak mohli za aplausu publika vychutnat poklidný závěr.

SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 7:3. Oceláře dělí od obhajoby jediná výhra!

Domácí: 06:27. Daňo, 11:26. Daňo, 22:17. O. Kovařčík, 22:50. Marinčin, 26:41. Hrňa, 37:38. M. Růžička, 47:58. O. Kovařčík

Hosté: 07:08. Němeček, 09:52. Dvořáček, 25:28. Šmerha

Domácí: Kacetl (26. Marek Mazanec) – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Zbořil – Martin Růžička (A), Marcinko, Daňo – Svačina, P. Vrána (C), Chmielewski – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Hrňa.

Hosté: J. Hudáček (23. Machovský) – David Němeček, Matuškin, T. Pavelka, A. Polášek (A), Tomáš Dvořák, Moravčík, Jurčina – M. Řepík (C), Sobotka (A), M. Forman – Šmerha, D. Kaše, Buchtele – Chlapík, R. Horák, E. Thorell – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad.

Pešina, Šír – D. Hynek, Špůr

WERK ARENA, Třinec

Návštěva

5 400 (vyprodáno) diváků

Klíčové momenty utkání:

Třinec - Sparta: Oceláři vedou o čtyři góly! Ondřej Kovařčík dorážel po šanci Nestrašila do odkryté branky, 7:3

Třinec - Sparta: Oceláři navyšují! Zbořilovu střelu tečoval mezi Machovského betony Růžička, 6:3

Třinec - Sparta: Hrňa v přesilovce propálil Machovského a zvýšil na 5:3

Třinec - Sparta: Kacetl propustil nahození Pavelky a ani on zápas nedochytá, 4:3

Třinec - Sparta: Páté finále si nenechal ujít ani David Krejčí

Třinec - Sparta: Marinčin překvapil Hudáčka a vyhnal ho na střídačku, 4:2

Třinec - Sparta: Úspěšná spolupráce bratrů Kovařčíků! Nahrávku Michala využil Ondřej, 3:2

Třinec - Sparta: Přestřelka pokračuje. Svým druhým gólem srovnal Daňo, 2:2

Třinec - Sparta: Dvořáček tečoval Němečkovu střelu a dokonal otočku Pražanů, 1:2

Sparta - Třinec: Neuvěřitelné! Němeček nachytal Kacetla nahozením přes celé hřiště, 1:1

Třinec - Sparta: Krásnou přihrávku Růžičky uklidil do branky Daňo, 1:0