Premiérový závod v Target Sprintu v Nehvizdech doprovázela skvělá atmosféra

Seriál Czech Target Sprint Open zavítal v úterý 26. dubna 2022 do Nehvizd v okrese Praha – východ, kde se na zdejším atletickém stadionu Target Sprint představil poprvé. Do závodů se zapojili žáci 7. a 8. tříd zdejší základní školy, které doplnili šesťáci a deváťáci navštěvující sportovní třídu. Celkem se v Nehvizdech představilo 119 dívek a chlapců.

Závodům nejen že přálo příjemné jarní počasí, ale všichni účastníci, včetně vyučujících i ředitele školy Luboše Rýdla, který přišel své žáky na stadion podpořit, se zasloužili o vskutku pravou závodní atmosféru. Stadionem se po celou dobu závodů neslo hlasité fandění a povzbuzování závodníků zdolávajících trať 3 x 400 m proloženou dvěma střeleckými zastávkami. V Nehvizdech nebyla nouze ani o skvělé výsledky.

Závod dívek z 6. třídy ovládla v čase 6:33,984 s Iva Smíšková. Stříbro vybojovala Lucie Hladká za čas 6:39,919 s a bronzovou medailistkou se stala Karolina Sas s časem 6:43,091 s. Mezi chlapci se z vítězství radoval Lukáš Vopařil, který cílem proběhl v čase 6:27,771 s. Na druhé příčce se umístil Daniel Šťastný za čas 6:48,614 s, třetí místo si ze závodu šesťáků odnesl Jakub Jančík s časem 7:44,620 s.

Závod mezi sedmačkami nejrychleji zvládla Adriana Svatošová, která doběhla v čase 6:27,684 s. Druhé místo vybojovala Viktorie Kyndlová za čas 6:49,517 s, čas 7:08,960 vynesl bronz Anně Marouškové. Sedmáci předvedli opravdu rychlý závod. Vítězem v této kategorii se stal Jan Vlček s časem 5:48,291 s, stříbro získal Rostislav Madzar za čas 6:04,603 s a bronzový byl mezi sedmáky Šimon Ducháč, který zaběhl výsledný čas 6:09,199 s.

Karolína Boučková se stala vítězkou v kategorii dívek z 8. tříd a to zásluhou času 6:27,408 s. Druhá v pořadí Beata Richterová zaběhla čas 6:31,314 s. Bronzová medailistka Karolína Heverlová pak doběhla v čase 6:43,318 s. Nejrychlejší závod pak byl  k vidění mezi osmáky. Absolutně nejrychlejším závodníkem byl v Nehvizdech Lukáš Krákora, který zvítězil v čase 4:58,676 s! Na stupních vítězů jej doplnili další dva „rychlíci“. Druhý Jakub Žižka s časem 5:18,069 s a třetí v pořadí Filip Topol s časem 5:23,960 s.

Rychlým časem se předvedl mezi deváťáky také Jiří Lancmann, který časomíru zastavil na hodnotě 5:03,909 s. Druhý Jakub Chodl zapsal čas 5:27,253 s, třetí Jan Hladký si pro bronz doběhl časem 5:30,301 s.

Další zastávkou seriálu Czech Target Sprint Open bude ve čtvrtek 28. dubna 2022 Malešov v okrese Kutná Hora.

(dm, sporty-cz.cz, SportovniListy.cz. foto: Petra Veverková)

Hadamczik vyhodil Břízu

19.5.2024 09:00:00

Mistrovství světa v hokeji zatím všechny neuvěřitelně baví, diváci vytváří skvělou kulisu, kterou podporují nejen naši hokejisté svoji hrou, ale i nápaditá režie zábavy přímo v hale. Rakouští rep...