Čerstvý mistr Bayern prohrál s Mohučí, Dortmundu nestačil Haalandův hattrick

foto Fotbalista Mohuče Jonathan Burkardt (vpravo) střílí gól v domácím utkání 32. kola německé ligy s Bayernem Mnichov.

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli týden po zisku mistrovského titulu na hřišti Mohuče 1:3. Ve 32. kole německé ligy neuspěl ani Dortmund, jemuž nestačil hattrick Erlinga Haalanda, a po domácí porážce 3:4 s Bochumí stále nemá jisté druhé místo. Čtvrtý je Freiburg, který zvítězil v Hoffenheimu 4:3.

Prakticky zachráněný je Augsburg, který má i přes prohru 1:4 s Kolínem nad Rýnem šestibodový náskok na barážovou 16. příčku. Patnáctá Hertha Berlín přišla v závěru o výhru na hřišti Bielefeldu a po remíze 1:1 ještě zachráněná není. Šanci živí i Stuttgart, který hrál 1:1 s Wolfsburgem.

Bayern, který před týdnem získal desátý titul v řadě, prohrál v lize po devíti zápasech. Mohuč vedla po trefách Burkardta a Niakhatého už v 27. minutě o dvě branky. Bavorský klub sice vrátil do hry 34. trefou v ligové sezoně Lewandowski, po přestávce ale zpečetil nečekaný tříbodový zisk domácích Barreiro. Mohuč vyhrála v lize po pěti zápasech.

Dortmund vedl po hattricku Haalanda ještě deset minut před koncem 3:2, v závěru ale nečekaný obrat Bochumi zrežírovali Locadia a Pantovič, který proměnil pokutový kop. Borussia prohrála podruhé za sebou a stále nemá definitivní jistotu druhé příčky. Třetí Leverkusen má ale vedle zápasu k dobru ztrátu osmi bodů. Nováček z Bochumi si zajistil záchranu v nejvyšší soutěži.

Freiburg slaví třetí vítězství z posledních čtyř zápasů. V dresu poraženého Hoffenheimu odehrál 90 minut český obránce Pavel Kadeřábek. Jeho klub nevyhrál posedmé za sebou a zůstává osmý.

Augsburg má dvě kola před koncem šestibodový náskok na šestnáctý Stuttgart. Při vysoké domácí porážce s Kolínem zůstali brankář Tomáš Koubek a záložník Jan Morávek jen na lavičce náhradníků.

Hertha bez vykartovaného Vladimíra Daridy vedla v záchranářském duelu na hřišti předposledního Bielefeldu od 54. minuty, kdy se trefil Tousart. V první minutě nastaveného času ale vyrovnal Nilsson a udržel ještě Arminii naději. Na Herthu ztrácí šest bodů a dva body ji dělí od Stuttgartu, kterému bod za domácí remízu s Wolfsburgem zajistil v 89. minutě Fuhrich.

Brankář fotbalistů Fürthu Andreas Linde (vlevo) a Paul Jaeckel u Unionu Berlín v utkání 32. kola německé ligy, 29. dubna 2022 v Berlíně. Union Berlín v páteční předehrávce pouze remizoval 1:1 se sestupujícím Fürthem. Unionu zachránil alespoň bod v 72. minutě střídající Sven Michel, jenž obral o míč kličkujícího obránce Nicka Viergevera a pohodlně skóroval do odkryté branky. Poslední tým tabulky Fürth poslal do vedení ve 33. minutě krásnu střelou do horního růžku Branimir Hrgota.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Augsburg - Kolín nad Rýnem 1:4 (73. Niederlechner - 63. z pen. a 78. Modeste, 12. Thielmann, 15. Uth), Bielefeld - Hertha Berlín 1:1 (90.+1 Nilsson - 54. Tousart), Dortmund - Bochum 3:4 (18., 30. obě z pen. a 62. Haaland - 3. Polter, 8. Holtmann, 81. Locadia, 85. Pantovič z pen.), Mohuč - Bayern Mnichov 3:1 (18. Burkardt, 27. Niakhate, 57. Barreiro - 33. Lewandowski), Stuttgart - Wolfsburg 1:1 (89. Fuhrich - 13. Brooks), Hoffenheim - Freiburg 3:4 (32. Kramarič, 49. Stiller, 84. Rudy - 23. Sallai, 50. Günter, 70. Holer, 73. Čong U-jong).