Jak dopadli závodníci na Mistrovství České republiky neslyšících v horské cyklistice?

Do Brna se sjela čtveřice neslyšících závodníků na horských kolech. Jak dopadli? Kdo bodoval i mezi slyšícími závodníky?

0

Brno dějištěm Mistrovství ČR v horské cyklistice

Za chladného a deštivého počasí se dne 28. května 2022 uskutečnilo Mistrovství ČR MTB Cross Country. Závod proběhl v Brně – Ořešín a jel se v rámci Poháru Drahanské vrchoviny.

Čeští neslyšící závodníci

Závodu se zúčastnili čtyři neslyšící závodníci ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc: Jan Čapek, František Kocourek, Pavel Pastrnek a David Studýnka.

Zleva na kolech: Studýnka, Kocourek, Pastrnek, Čapek (Fotoarchiv F. Kocourka)

Průběh závodu

Trasa závodů byla rychlá a dlouhá 16 km. Neslyšící závodníci absolvovali dva okruhy. Mezi neslyšícími do cíle jako první dojel Jan Čapek, jehož výborný čas zároveň bodoval i mezi slyšícími závodníky – v jeho věkové kategorii se umístil na druhé příčce. Stříbrná pozice mezi neslyšícími připadla Pavlovi Pastrnkovi a pro bronz si dojel David Studýnka. František Kocourek čtveřici neslyšících závodníků uzavírá – zbylo na něj bramborové umístění.

Jan Čapek mezi slyšícími závodníky (Fotoarchiv F. Kocourka)

Výsledky závodu:

1. místo: Jan Čapek (čas 0:41:04)
  2. místo: Pavel Pastrnek (čas 0:41:16)
  3. místo: David Studýnka (čas 0:46:22)
  4. místo: František Kocourek (čas 0:48:12)
Neslyšící závodníci na bedně (Fotoarchiv F. Kocourka)

Výborná organizace

Na závodech díky organizátorům panovala přátelská a příjemná atmosféra. Při vyhlašování zviditelnili neslyšící závodníky před slyšícími diváky.

František Kocourek na trati (Fotoarchiv F. Kocourka)

Zdroj, foto: František Kocourek, fotoarchiv F. Kocourka, Pohardrahanskevrchoviny.cz
Editor: Eva Nováková