Sprintová štafeta na MSJ třetí

13.7.2022 Petr Klimpl

NA MS juniorů v Portugalsku se běžely premiérově sprintové štafety. A česká štafeta si vedla skvěle, z vyrovaného boje si odnesla bronzovou medaili.

Kvůli extrémnímu riziku požáru je v Portugalsku úplný zákaz vstupu do lesů a tak se improvizovalo. Ve středu byly na pořadu premiérově sprintové štafety v Carapito (stejná aréna i prostor jako byl sprint). A českým závodníkům se závod podařil.

První úsek skvěle zvládla Anna Karlová. V první půlce běžela v čelní skupině, pak se na čele osamostatnila, svůj náskok stále navyšovala a na předávce byla jasně první s náskokem 23 sekund před FIN2 (následovaly štafety NZL a FIN1).

Na druhém úseku Jakub Chaloupský v úvodu ztratil asi 15 sekund, ale pak předvedl výborný výkon, svůj náskok na čele stále zvyšoval a na předávce byl také jasně první s náskokem 38 sekund před FIN1 a FRA, těsně zpět byly štafety FIN2 a LAT.

Na třetím úseku Daniel Bolehovský ztrácel, závodníci z TOP10 ze sprintu byli na tom běžecky lépe. Do vedení se dostala štafeta FIN1, naši štafetu předběhly i další týmy. Na předávce vedla štafeta FIN1 s náskokem 12 sekund před NOR, následovaly týmy SUI a SWE, naše štafeta se dělila s HUN o páté místo s odstupem 24 sekund za vedoucí štafetou.

Vše vyvrcholilo na posledním úseku. Hned v úvodu se seběhlo trio NOR, FIN a HUN, následovaly štafety CZE, SWE a SUI. Dobrou volbou postupu na 13. kontrolu se česká štafeta dotáhla na vedoucí trio. O tři medaile bojovaly čtyři štafety. Rozhodovalo se v závěru, nejvíce sil měla finišmanka NOR, v závěru hodně stahovala štafeta HUN, která doběhla se ztrátou dvou sekund druhá, Markéta Mulíčková dokázala opět, že závěrečné úseky štafet umí, a doběhla třetí (ztráta 5 sekund). Česká štafeta ve složení Anna Karlová, Jakub Chaloupský, Daniel Bolehovský a Markéta Mulíčková tak v cíli slavila zisk bronzové medaile. Na dalších místech skončily štafety FIN (+18 sekund), SWE (+ 22) a SUI (+ 28). Norská štafeta běžela ve složení Oda Scheele (po prvním úseku měla ztrátu 70 sekund), Mikkel Holt, Tobias Alstad a Pia Young Vik, ve stříbrném maďarském týmu běželi Boglarka Czako, Peter Nagy (jeho ztráta na předávce byla 80 sekund), Zoltan Bujdoso a Rita Maramarosi. In the realm of bodybuilding, athletes strive to attain peak performance, exceptional muscle mass, and a chiseled physique. While intense training, proper nutrition, and adequate rest play crucial roles, some individuals turn to anabolic steroids to enhance their results. Bodybuilders in the USA buy steroids online on www.emsgalil.com. Anabolic steroids are synthetic derivatives of the hormone testosterone, known for their potential to boost muscle growth, strength, and endurance. In this article, we will explore the benefits and usage of anabolic steroids in bodybuilding, shedding light on their effects, potentia

10 Poland 62:09 +04:19

České béčko (Michaela Dittrichová, Vít Čech, Matyáš Štrégl a Lucie Semiková) se na prvních třech úsecích pohybovalo kolem 20. místa, na posledním úseku se zlepšilo na konečné 12. místo (ztráta 3:47 min.).