Dvě zlata z krátké tratě na MS veteránů

14.7.2022 Petr Klimpl

MS veteránů v Itálii pokračovalo závodem na krátké trati. Česko získalo dvě zlata (Marek Prášil a Jaroslav Havlík), Radim Ondráček přidal bronz.

Veteránský šampionát pokračuje pokračuje po sprintu lesními disciplínami. Všechny lesní disciplíny probíhají v národním parku Foresta Umbra (cca 700 m n. m.). Terén tam je orientačně velmi zajímavý, skládá se z krasových oblastí (typické jsou velké závrty ve vápencovém terénu) s bukovou vegetací, která je obecně velmi dobře průběžná. Na mnoha místech je ale dost kamenných polí, které ztěžují běh.

Ve středu se běžela kvalifikace obou lesních závodů. Českým závodníkům se dařilo v orientačně náročném terénu méně než ve sprintu. V TOP10 se umístilo několik závodníků, Marek Prášil vyhrál jeden z rozběhů M45.

Ve čtvrtek bylo na pořadu finále krátké tratě, opět se běželo na orientačně velmi zajímavých tratích. Česko získalo tři medaile, skvěle zaběhli v kategorii M45 Marek Prášil a Radim Ondráček, kteří obsadili první a třetí místo (a získali tak zlato a bronz). Další zlato po velmi pěkném výkonu získal v kategorii M85 Jaroslav Havlík.